dobrava
03.03.14,15:42
Dobrý deň, zamestnankyňa, pracujúca v školstve bola v rámci cezhraničných projektov /neorganizoval to jej zamestnávateľ, ale bolo to v rámci cezhranič.projektov/, na zahr. služobnej ceste, teraz jej vysielajúca organizácia poslala potvrdenie o vyplatenom vreckovom. Aké sú jej povinnosti, čo sa týka dane z príjmov a odvodov na zdravotné poistenie? Ona požiadala svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, má si teda urobiť sama daňové priznanie /asi A?/ a tam uviesť príjem /teda to vreckové, ktoré jej bolo vyplatené?/ Bude jej vrátená nejaká daň? A má sa aj zaregistrovať na platenie sociálnych a zdravotných odvodov, keď povinné odvody odvádza jej zamestnávateľ? Ako má prosím postupovať? Ďakujem za všetky odpvede.
Prosím, vie mi niekto odpovedať????
Tweety
08.03.14,13:43
Vreckové je príjem zo ZČ, veď bola vyslaná na PC? či nie? takže ak požiadala o RZD, zamestnávateľ jej ho urobí. Je to zdaniteľný príjem s odvodmi.
dobrava
08.03.14,14:12
Ďakujem za odpoveď, ale jej toto potvrdenie prišlo až neskôr, účtovníčka jej ho už nechcela zobrať, že už má po termíne ... Má si teda urobiť sama DP - A? a má sa z tohto príjmu prihlásiť na platenie odvodov? Podotýkam, že vreckové bolo vo výške cca 130,-eur, nie je tam nejaká hranica, do akej výšky by sa nemusela registrovať na zdrav. a soc. odvody? Vôbec mi to nie je jasné, prosím o zhovievavosť.
Tweety
08.03.14,14:13
potom si musí podať DP A zo všetkých príjmov zo ZČ, teda aj z príjmov od zamestnáv.
dobrava
08.03.14,14:36
Aj keď jej zamestnávateľ už urobil RZD???
Takže:1. má si urobiť DP A - tam uviesť príjem od hlavného zamestnávateľa /aj keď zamestnávateľ jej urobil RZD/, 2. uviesť vreckové ako príjem a 3. prihlásiť sa na platenie odvodov na VZP a SP. Nezaplatí v konečnom dôsledku na odvodoch viacej, ako mala to vreckové /cca 130,0Eur???/.Ďakujem.
Katy a R
08.03.14,14:38
Ak už má spravené RZD - urobí si teraz (do konca marca) opravné DP typ A.
KloferHladny
10.03.14,08:21
Nie je cestovné u zamestnanca oslobodené o dane ? Nemá sa dodaniť iba vreckové ? A nemala to dodaniť vysielajúca organizácia ? Pojem "cestovné" = zákon o cestovných náhradách. Ak existovala iná dohoda, napr že "pani x.y. má nárok na odmenu pri práci na cezhraničných projektoch vo výške cestovných náhrad", potom táto odmena je asi ostatným príjmom pre účely DPFO B ?
Veronch
11.03.14,12:02
dobrý deň, prosím vas , ako ste to poriešili? myslím, že som v tej istej situacii a netuším , čo s tým... daňove si robím sama, keďže som bola do augusta na rodičovskej dovolenke...
Tweety
11.03.14,12:04
veď odpoveď už tu je.
veronikasad
11.03.14,12:14
Kto ti vyplácal vreckové ? Zamestnávatel, u ktorého si v pracovnom pomere po 1.8.2013 ?
Veronch
11.03.14,12:31
Nie , nebol to zamestnavateľ..... Statny pedagogicky ustav to bol, ale to je adi jedno..... Teraz mam dva oapuere, jeden od zamestnavateľa, s prijmom od augusta do decembra a druhy z spu, kde sa to definuje ako vreckove pri zahranicnej pracovnej ceste v ramci projektu..... Takže asi to daňove bečko? Doma mam a.....
veronikasad
11.03.14,12:33
Má pridelené DIČ ? V tomto prípade to nebude vreckové ako zdanitelný príjem z § 5, ale výdavok k tomu projektu ...
Všetky príjmy uvádzaš v jednom DP, aj príjmy zo zamestnania.

Aký náov má tá zmluva so SPU ?
Veronch
11.03.14,12:38
Kto či má dič? Spu? Ja ho nemam... prepáč mi tú nevzdelanosť...čo z toho potom pre mna vypkýva?
Veronch
11.03.14,12:48
Myslíš to, čo mi od nich teraz prišlo, to potvrdenie, alebo zmluvu, co som podpisovala este minuly rok pred cestou? Na potvrdeni je ...potvrdenie o poskytnuti financnych nahrad a plneni..... A je tam, ze mi bolo poskytnute vreckove pri zahranicnej ceste v ramci projektu...do vysky max 40%naroku na stravne ustanovene osobitnym predpisom , zak. 283/2002 v celkovej sume 186 eur...... V tom danovom to teda mam pripocitat k prijmu od zamestavatela a dat do Uhrn prijmov od vsetkych zamestnavatelov? Pride mi to blud, ved sSPU NIE JE moj zamestnavatel.... Vdaka za čas