zemra1104
03.03.14,17:01
Dobry den, potrebovala by som pomoct, moj druh obdrzal trestny rozkaz pre zanedbanie vyzivovacej povinnosti od ex - strata prace . Do roka jej ma vratit dlh 1100eur Problem je v tom ,ze este pocas manzelstva mali pozicku , kde si sama dala u notarky zapis , ze bude polovicu splatky platit az do skoncenia pozicky. Druh vyplatil zvysok pozicky cca 1300eur a chcel od nej polovicu, tak sa vysmiala :( Teraz ziada zase o vyplatenie sumy 1100eur, mozeme dat odpor proti trestnemu rozkazu so zapisnicou , ze sama dlhuje? A dlh na vyzivnom splaca , kde ani exekutor neuviedol splatky :(
lujza.j
03.03.14,16:48
je úplne jedno čo tu píšeš...s nejakou pôžičkou....do roka má splatiť dlh na výživnom vo výške 1100.-e a čau.....mal platiť riadne a čas!!!...niekto dlži na vlastné deko-á... je si toho vedomí a ešte "môžeme podať odpor":eek:...ak je tam možnosť samozrejme móooožte sa patričným kolkom a riadnym odôvodneným....
zemra1104
03.03.14,17:02
Dakujem :) takze moje deti budu mat ........
misoft
03.03.14,17:19
Odvolanie voči splateniu vyživného - toto má prednosť a tu neplatí žiadne odvolanie - platiť. Zmenu môže vykonať jedine súd. Môže požiadať súd o zmenu, ale pokiaľ nebude rozhodnuté - platí to, čo súd nariadil a punktum!

To druhé nech si rieši tiež súdom voči nej, pretože je to úplne niečo iné - je to majetkový spor.
zemra1104
03.03.14,17:28
Dakujem :(
draik
03.03.14,17:53
Ak ide o výživné, je možné vzájomné pohľadávky započítať len dohodou. V prípade výživného na maloleté deti je však započítanie úplne vylúčené.