karner
03.03.14,19:02
V posledných dňoch dostávam denne maily, zo zahraničia, v ktorých ma žiadajú o zaslanie adresy, tel. čísla a veku, aby mi mohli doručiť výhru 500 00 €. Neverím tomu, preto na ne neodpovedám. Podvodníci sa však nevzdávajú a ďalší deň mi príde podobný mail z inej krajiny. Ako tomu zamedziť? Niekde som čítal, že už pri otvorení tohto mailu získam vírus, prostredníctvom ktorého môžu monitorovať môj počítač a vybieliť mi účet v banke..
misoft
03.03.14,18:09
Podľa toho, kde máš e-mailovú schránku. Ale z tvojho textu dedukujem: zoznam.sk, azet.sk, post.sk, pobox.sk a ďalšie - tieto poštové servery totiž nemajú žiadne antispamové filtre! (Sám mám dva takéto emailove schránky pre SPAMy)
No napr. na gmaili, windowslive - tak tieto majú pomerne dobré antispamové filtre a nepustia SPAM ďalej. Ja na Gmaili som zatiaľ tam nedostal ani jeden takýto ..... filter pracuje už na vstupe do Gmailu.....

Ako zabrániť? Označovať ako SPAM. Neotvárať podozrivé e-maily, najmä ich rôzne prílohy, tieto sú väčšinou zdrojom svinstva - rovno mazať.
Peggynka
04.03.14,15:33
Maily od neznámych označím SPAM a ďalšie príchodzie mi počítač rovno dáva do SPAMov.Ale to mám tak nastavené a poučená som bola,nie že by som to ovládala.Tiež by ma zaujímalo,odkiaľ majú adresy.