Peter11111
03.03.14,19:54
Dobry den, aky je rozdiel medzi liekmi a ich ucinnou latkou na co maju ucinok? Ezomeprazol, Omeprazol, Pantoprazol ?
lujza.j
03.03.14,18:59
http://www.vpl.sk/files/file/51-30konf-data/Controloc_2009.pdf
http://sk.wikipedia.org/wiki/Inhib%C3%ADtor_prot%C3%B3novej_pumpy
Inhibítory protónovej pumpy (PPI, IPP, ATC skupina A02BC) sú liečivá, ktoré potláčajú tvorbu žalúdočnej kyseliny. V humánnej medicíne sú indikované pri refluxnej chorobe (pálenie záhy, gastroezofageálny reflux), vredovej chorobe (vred žalúdka, alebo dvanástnika) a pri eradikácii infekcie Helicobacter pylori. Ďalšia indikácia IPP je Zollingerov-Ellisonov syndróm.
Účinné látky tejto triedy sú
Omeprazol, a jeho čistý S-enantiomér esomeprazol (ezomeprazol)
Pantoprazol
Lansoprazol
Rabeprazol

lekár prečo nevysvetlil?
Dáša_
03.03.14,19:33
sory, ale neviem, kedy si sa skúšala lekára niečo spýtať, Ja naposledy v piatok - odpoveď "Už sa nič nepýtajte, ste od rána 27 a ja už mám toho dosť" A potom sa rozčuľujú, že sa pýtame na internete a hľadáme.
lujza.j
03.03.14,19:43
no moj obvodák má toho tiež plný dekel...ale nemám problém sa ho čo kolvek opýtať?takže....asi tak u mňa...
Dáša_
03.03.14,19:48
toto bola odborna lekarka, naviac, najskor ma vystrasila tvrdenim, ze problem je mozne odstranit iba operaciou a potom sa odmietla ku comukolvek vyjadrit. Naviac, je to nejaky specificky problem, ani neviem k tomu nic moc na internete najst...
lujza.j
03.03.14,19:57
škoda, že sme len štatistické čísla:(..vyšetrovanie pásová robota....moja mama akože tetanický syndrom..nakoniec sa dostala do rúk sídliskovému fyzioterapeutovi/výlohový vojak/mamku si posadil povedal, jej na rovinu že chrbticu má v takom stave, že nevie ktorú časť má skôr ratovať...operácia nehrozí...rozsypala by sa jej...tetania sa už nekonala...krče a blokácie nôh z chrbtite...skoda že nedávno zomrel....
Dáša_
03.03.14,19:59
no veru, máš pravdu, je mi z toho všetkého smutno
lujza.j
03.03.14,20:05
nenašla nič ani na zahraničných stránkach?
Dáša_
03.03.14,20:09
našla, ale moc som z toho nezmúdrela. A hlavne som nejak nenašla to riešenie, čo spomínala...
Peter11111
03.03.14,20:11
Nestihol som sa opytat len na zapal zaludka som bral Nolpazu a teraz an doliecenie Helicid tak ze aky je medzi nimi rozdiel Na internete som nasiel aj Emaneru tak ze aky je rozdiel medzi nimi.
lujza.j
03.03.14,20:22
Peter11111
03.03.14,20:29
Takze Emanera je skor asi na zapal pazeraku ked tak pozeram pribalovy letak. Ale v podstate su vsetky tabletky na to iste :)
arizona
03.03.14,20:51
Ja som bola pred par dnami v lekrni pre lieky pre mamu,bolo ich asi 10 roznych predpisanych.
Asi pri troch mi nesedeli nazvy liekov s receptom.Lekarnicka mi vysvetlila, ze teraz musi kazdy vyrobca pouzivat iny,svoj nazov pre rovnaky liek,doteraz sme ich poznali iba pod jednym...
Iba to myli ludi :-(
korela
03.03.14,23:33
Keď je problém, je vhodné pre objektivitu skonzultovať a nechať sa vyšetriť tromi lekármi nezávisle. Ak nie tromi, tak aspoň s ďalším. Vždy sa to dá nejako zariadiť. Tvoje zdravie.
korela
03.03.14,23:35
Nie si prekyslený? Skús si upraviť dôsledne stravu na zásaditú.
BXLmiami
04.03.14,05:31
Poisťovna za Vás platí 15 minut,panstvo.:-)))
Dáša_
04.03.14,05:37
a započítava sa do toho limitu aj riešenie súkromných problémov lekárky a telefonáty s inými? A ked mi povie, že mala vcera 60 pacientov, na kolko z nich dodržala limit? Nejde o obvodnu ale odbornú lekárku
BXLmiami
04.03.14,05:45
Je blbá,právnici radia vyšetriť maximálne 15 pacientov denne.
korela
04.03.14,10:54
BXLmiami Každá poisťovňa 15 min?
BXLmiami
04.03.14,11:10
ano.
babka - ježibabka
04.03.14,12:44
Ja chodím brať pre mňa aj pre manžela a veru som z toho tiež popletená, lebo mám iné ako predtým a potom neviem v prvom momente, ktorý na čo je. Asi potrebujú, aby sa príbalové letáky po každej návšteve lekárne znovu čítali.
erik555
04.03.14,12:49
dolezita je ta ucinna latka, ako nazov lieku. Aj podla toho si mozete dat predpisat lieky, ak je nizsie doplacanie! Resp. vam ho lekarnik zameni...Su tabulky ucinnych latok v liekoch a ich doplacanie pacientami - na nete sa vsetko da pozriet.
babka - ježibabka
04.03.14,12:58
Keď ideš k doktorovi, nenosíš si so sebou počítač, aby si si v lekárni vopred pozrel, čo ti dajú a doma ti je to už jedno, musíš si to prečítať.
erik555
04.03.14,13:09
mal som na mysli lieky, ktore sa pravidelne uzivaju a tym padom predpisuju...Rovnaka ucinna latka pri inom vyrobcovi moze byt dopalacanie pacientom nizsie. O tom som podstatne ani nechcel, len som skor poukazal na to, ze nie je podstatny nazov lieku, ale ucinna latka, ktora je predpisovana doktorom!!!
Peggynka
05.03.14,15:14
Môžeš si to pozrieť tu:
http://www.liekinfo.sk/
Tu si môžeš aj pozrieť,či s tou istou účinnou látkou (len iný výrobca) nie je kategorizovaný aj lacnejší liek.Zadáš názov lieku,klikneš naň a vyskočia ti všetky informácie.Napravo dole je graf Vývoj cien a pod ním Podobné lieky;klikneš a vyhodí ti na plochu všetky lieky,ktoré majú totožné zloženie,len iný výrobca.Kde sú nuly,to sú nekategorizované lieky,ale u ostatných máš ceny + doplatok,resp. % doplatku.Sú tam aj príbalové letáky.Ja takto musím kontrolovať mame,recept donesie domov a až po preštudovaní jej ich idem vybrať.To som sa naštvala,keď si donesie lieky a potom ich neberie (lebo "z nich nespí").
Peter11111
08.03.14,05:01
Dakujem za link