Ganéša
03.03.14,20:06
Môže byť odňatý plný ID človeku, ktorý prekonal onkologické ochorenie, následne prekonal po troch rokoch recidívu tohto ochorenia a po piatich rokoch je predvolaný na prehodnotenie plného ID, napriek tomu, že tieto ochorenia mu trvale poškodili zdravie a je momentálne v remisii, ale pod stálym lekárskym dozorom?
Peggynka
04.03.14,15:19
Závisí od jeho zdravotného stavu...Môže mu byť znížené % ID.Na kontrolu zdrav. stavu nie sú predvolávaní len tí,ktorí majú trvale poškodenie (napr. pri úraze prídu o oko) a stav sa už nezmení.Ja som 20 rokov po operácii a ani som nebola na ID,len chodím na kontroly.
mareko
04.03.14,19:09
To, že je predvolaný neznamená nutne, že mu ID odoberú. Možno sa nič nezmení, len je to "plánovaná" kontrola. Treba si pripraviť zdravotnú dokumentáciu a vyčkať na rozhodnutie, netreba hneď zúfať.
asterix174
04.03.14,19:39
Teoreticky Vám môžu navýšiť, znížiť i nechať na pôvodnej úrovni, nikto z nás tu nieje posudkový lekár soc. poisťovne a i keby bol 1 lekár Vám môže na základe dokumentácie dôchodok znížiť ďalší navýšiť a tretí ponechať na pôvodnej úrovni. Ak nebudete spokojná vždy je možnosť odvolania.