Jana Fodorová
03.03.14,20:19
Dobrý deň
Manžel pracoval v roku 2013 v ČR do 03/2013. Tam som mu urobila daňové priznanie (http://www.porada.sk/danove-priznanie#__AUTOKW) a podala - má preplatok 8 325 KČ.
Rekapitulácia:
Zárobok v ČR: Príjem 72 217 kč, poistenie (http://www.porada.sk/poistenie#__AUTOKW) - 24 556 kč, daň - 8 325 - tú mu celú vrátia.
Ako to mám dať do daň priznania tu na Slovensku, keď od 04/2013 pracoval tu a mal príjmy - 4052,79, poistné - 543 a daň - 134,47€. Do ktorých riadkov to mám dať. A ešte sme si počas roka 2013 neuplatňovali bonus na 1 dieťa - 254,64 eur. Prosím o pomoc - hlavne riadky - kde to mám napísať. Kurz som použila 25,98 € voči českej korune. Ďakujem veľmi pekne


Ďakujem
Anik
03.03.14,19:29
aké DP budeš podávať A, alebo B ?
vicktor
05.03.14,09:09
Anik, prosim ty porad ktore tlacivo. Kamarat technik je na tom rovnako - 5 mesiacov v CR, 7 mesiacov tu. Je slovak, manzelka na MD, 1 dieta. Mna ekonoma sa pyta ako ma postupovat, ale k daniam mam daleko...
Jana Fodorová
05.03.14,11:28
Ja budem dávať priznanie A
Anik
05.03.14,11:37
samozrejme príjmy z ČR pripočítaš k príjmom na SVK k nejaké mal.
Český príjem vyjmeš cez r. 47
a vyplníš aj oddiel IX. na str. 5


viktor je to veľmi málo info, aby som Ti mohla poradiť.
Ak je zamestnanec tiež to bude tlačivo A ak bol aj SZČO tak B , ak mal vysoké príjmy
zrejme si bude chcieť uplatniť aj odp. pol. na manželku musí však splňať podmienky podľa zákona oDzP
§11 odst. 4
a) manželku (manžela), na ktorú si môže daňovník uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane, manželka (manžel) žijúca s daňovníkom v domácnosti, ktorá sa v príslušnom zdaňovacom období starala o vyživované (§ 33 ods. 2) maloleté dieťa podľa osobitného predpisu,63a) žijúce s daňovníkom v domácnosti alebo ktorá v príslušnom zdaňovacom období poberala peňažný príspevok na opatrovanie63b) alebo bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie63c) alebo sa považuje za občana so zdravotným postihnutím63d) alebo sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím63e)
vicktor
05.03.14,11:50
:) skor ako som sa zorientoval, kamarat hlasi, ze to ma vyplnene. Snad dobre. Nerozumiem, tak ma nepokarhaj - vseobecne sa pise o ROCNEJ sume odpocitatelnej ciastky. To si moze odpocitat celu sumu aj ked tu robil 7 mesiacov? Za 5 mesiacov ma nejaku ulavu v CR.
Anik
05.03.14,11:54
neboj nepokarhám ja tiež nerozumiem niektorým veciam, ktoré sú pre niekoho úplnou banalitou.
Vždy si pomyslím, že aký všelijaký ľudia šoférujú a majú vodičáky a ja nemám odvahu ho urobiť- to len tak od cesty. Áno má nárok na celú odpočítateľnú položku ako každí, kto nie je k 1.1 - starobný, alebo výsluhový dôchodca.