katkaj
29.03.06,14:28
Len pre utvrdenie sa chcem opýtať. Pri tlačive ročného zúčtovania je aj časť tri. Tá sa vyplňa len vtedy ak sa po vykonaní ročného zúčtovania zamestnanec rozhodne vykonať daňové priznanie? Inak tam nevypisujem nič,že?
Diamant
29.03.06,12:34
Presne tak, Katka. Mala som dnes prípad, že si zamestnanec "spomenul" na príjmy zo sprostredkovania a pritom už som mu urobila ročné a aj v mzde zahrnula preplatok. Tak som mu vypísala časť III., podpísal mi prevzatie a tým pádom už nemusím opravovať nič, on si to vysporiada sám s daňovým úradom. To len na okraj.
katkaj
29.03.06,12:36
Presne tak, Katka. Mala som dnes prípad, že si zamestnanec "spomenul" na príjmy zo sprostredkovania a pritom už som mu urobila ročné a aj v mzde zahrnula preplatok. Tak som mu vypísala časť III., podpísal mi prevzatie a tým pádom už nemusím opravovať nič, on si to vysporiada sám s daňovým úradom. To len na okraj.

Ďakujem. Vedela som že to takto nejako bude ale zdalo sa mi také divné nechať to nevyplnené:) Tak som sa radšej opýtala šikovných poraďákov;)
TATRY MKS
29.03.06,15:56
Prosím, neporadili by ste mi - ja to potrebujem z inej strany - môj známy - tiež sa mu stala taká vec, požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, ktoré mu aj urobili - v posledný marcový týždeň mu prišlo potvrdenie o príjmoch z §6. ods.1,písm.a) - musí podať daňové priznanie B - chcem mu v tom pomôcť -
vyplním odd.V -závislú činnosť, odd.VI-príjmy § 6.ods.1,písm.a) pokračujem ďalej - až ku nezdaniteľným častiam ZD - má odp.časť na seba, a doplnkové
dôch.sporenie - bez bonusu - mám problém len v tom, či niekde uvádzam sumu preplatku dane, ktorú mu vráti zamestnávateľ ? - prosím súrne - ďakujem.:confused:
lenkak
29.03.06,16:00
Ak sa s ním zamestnávateľ vysporiadal, od zamestnávateľa potrebuje aj druhú stranu RZ, kde bude uvedené akým spôsobom sa vyrovnali.
TATRY MKS
29.03.06,16:10
Lenka, ďakujem, za rýchlosť... Od zamestnávateľa doniesol časť III. k ročnému zúčtovaniu, kde mu vyšiel preplatok - bude vrátený vo výplate za 3/06 - len neviem, či sumu z roč.zúčt. treba uviesť aj do daňového priznania B - ďakujem za pomoc
lenkak
29.03.06,16:25
To je pekná otázka. Po niečom sa popozerám.
lenkak
29.03.06,16:33
Nedá sa dohodnúť so zamestnávateľom, že zamestnanec si vysporiada preplatok resp. nedoplatok v DP?
TATRY MKS
29.03.06,17:51
Lenka -hlásim sa až teraz, ešte mi v tomto všetkom vypadol aj počítač - vypínali nám dnes el.prúd a to je asi výsledok - musel prísť až technik. So zamestnávateľom sa asi nedá dohodnúť aj z dôvodu času - už len dva.... dni a zamestnávateľ je 150 km od prevádzky - takže všetko riešia poštou. Nikde som ani "nevyčítala" - vychádza mi to tak, že daň zrazená u zamestnávateľa by sa mala uviesť nulou - pretože vlastne tak, ako mu bola z výplaty stiahnutá presne takou sumou mu ju vrátili - je to napísané v III. časti - asi by to tak mohlo byť .... pôjdem zajtra na DÚ a tam to asi budem musieť doriešiť. ďakujem za pomoc
lenkak
29.03.06,17:53
Asi to bude najrozumnejšie riešenie.