ccokoladecka
04.03.14,09:50
dobry den, mame clena predstavenstva, ktory vyuziva vlastne vozidlo na sluzobne ucely, ma vystaveny cestovny prikaz a teraz sa mi dostali do ruk, podla technickeho preukazu to auto nie je pisane na fyzicku osobu - na neho, ale na jeho firmu. ako postupovat? to sa mi zda skor na zmluvu o kratkodobom prenajme vozidla na konkretny druh cesty a nie pouzitie sukr. vozidla na sluzobne ucely. poradte prosim.
Tweety
04.03.14,08:52
ÁNo, tak, je potrebné spísať zmluvu o prenájme MV medzi dvoma spoločnosťami..
ccokoladecka
04.03.14,09:30
vďaka :)
veronikasad
04.03.14,09:32
firmou je s.r.o., alebo FO-živnostník ?
ccokoladecka
04.03.14,09:36
s.r.o.
avalik
04.03.14,09:37
§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách

(1) Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla poskytnutého zamestnávateľom, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy (ďalej len „základná náhrada") a náhrada za spotrebované pohonné látky; ak zamestnanec použije cestné motorové vozidlo na žiadosť zamestnávateľa, odsek 10 sa nepoužije.

nie je povinnost pouzit sukr. vozidlo - zamestnanec zodpoveda za to, ze je opravneny pouzit dane vozidlo, nie je vasou povinnostou skumat vztah zamestnanec - majitel vozidla

v tej druhej spolocnosti moze mat zamestnanec vozidlo povolene pouzivat aj na sukromne ucely - a teda sukromne ho pouzije na PC v inej spolocnosti

prip. vlastnikom moze byt leasingova spolocnost
ccokoladecka
04.03.14,09:41
v tej druhej spoločnosti je on konateľom. neviem, ako potom v tej druhej spoločnosti budú viesť knihu jazd a evidovať spotrebu, obávam sa totižto, že tak ako som sa sním rozprávala, tak by uviedol túto našu služobku aj do jazd pre druhú spoločnosť....
avalik
04.03.14,10:22
on je konatel on je zodpovedny za to co kde uvadza, teba vedenie knihy jazd a uplatnovanie vydavkov v inej firme nema co zaujimat - ziadny zakon ti to neprikazuje skumat