Fany
04.03.14,09:25
10 rokov vlastním nehnuteľnosť, ktorú prenajímam na podnikateľské účely. Príjem z prenájmu pravidelne každý rok zdaňujem. Ale uvedenú nehnuteľnosť nemám v majetku firmy, neodpisujem ju, ani si inak neuplatňujem výdavky. Je v mojom osobnom vlastníctve. Teraz ju chcem predať terajšiemu nájomcovi. Je tento predaj oslobodený od dane z predaja nehnuteľnosti, nakoľko je to po 5 rokoch od nadobudnutia a nebola nikdy v majetku firmy?
Ďakujem za odpovede.
Naozaj mi nik nevie poradiť?
vicktor
04.03.14,14:27
Obavam sa, ze ano. :(
To ze si roky nevyuzivala moznost znizit si zaklad, neoslobodzuje od ineho paragrafu...
Zakon zrejme mas, pohladaj.
bea
04.03.14,14:43
Predaj nehnuteľnosti, keď si ju nemala v obchodnom majetku, teda si ju neodpisovala ani neúčtovala o výdavkoch a keď ju vlastníš viac ako 5 rokov je oslobodená od dane z príjmov. (§ 9 ods. 1 písm. a) zákona o dani z príjmov)
Fany
05.03.14,07:10
Môžeš mi, ,prosím, napísať ten paragraf?
vicktor
05.03.14,08:02
Reagoval som preto, ze tu sa bije POVINNOST zahrnut prijmy a moznost OSLOBODENIA - pozri § 8, ods. 1, pism. b) versus § 9, ods. 1, pism. a). Vedel som, ze danovaci to stale sprisnuju, ale ked to teraz citam, naozaj sa tam spomina "zaradenie do obchodneho majetku", co vravis nie je tvoj pripad. :)