martina2705
04.03.14,10:19
Dobry den chcem sa opytat potrebujem poradit pomoct.moja dcera ma 3 rocky nepoberam uz roddicovsky prispevok som evidovana na urade prace ale moja dcera ma zdravotny problem chcela by som si nieco vybavit aby som sa mohla o nu starat doma bojim sa ju dat o kolektivu do skolky:dalo by sa nieco vybavit co by som potrebovala k vybaveniu a kde to mam vybavit?dalo by sa vybavit este aby som pokracovala v ridicovskom prispevku do 6 rokov dietata?Dakujem pekne
veronikasad
04.03.14,09:29
Choď na UPSVaR a vyžiadaj si tlačivá na poberanie rod.príspevku po dovršení 3 rokov veku z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu dieťaťa. Pediatrička posúdi zdravotný stav dieťaťa a vyplnenú žiadosť odnesieš späť na UPSVaR (alebo to odošle priamo detský lekár ???). Posudková komisia UPSVaR žiadosť posúdi a rozhodne o priznaní, alebo zamietnutí rod.príspevku. Počas poberania RP už nemôžeš byť evidovaná na UP, musíš sa z evidencie uchádzačov o zamestnanie odhlásiť.
bubkoch
04.03.14,10:39
nemusi sa odhlasovat z UP a príp. prestat poberat podporu v nezamestnanosti, uplne staci ked ziadost o poberanie RP dá a bude poberať zamestnaný manzel ...
nezabudnut, ze RP sa da priznat aj spatne za 6 mesiacov, nie len od datumu ziadosti