JanaSavinka
04.03.14,11:23
Dobrý deň, bola som opatrovateľkou v Rakúsku len 3 mesiace (rakúska živnosť), pričom môj príjem bol cca 2.500 Eur - neplatila som tam žiadne dane, len sociálne odvody. Môžem si tento príjem vyňať pri podávaní daňového priznania na Slovensku? Zvyšný čas som pracovala na TPP na Slovensku.
zanetth
04.03.14,10:31
Áno, podávaš DP_B, v V. oddiely uvedieš príjmy z prac. pomeru a v VI. oddiely uvedieš príjmy z rakúskej živnosti a výdavky 40%+odvody (aj keď boli platené v Rakúsku), príjmy z rakúskej živnosti vyjmeš v r. 80 a 81, v osobitných záznamoch uvedieš výšku zahraničných príjmov a odvodov.
JanaSavinka
04.03.14,10:45
Ďakujem Ti veľmi pekne...takže je to v poriadku, že som neplatila daň v Rakúsku a v podstate ani tu..(trochu sa bojím, či to vôbec môžem)...keď tento príjem zo zahraničia vyjmem ZD mi zostane 3372 Eur a daň mi zrazili 77 Eur...z toho mi vyplýva...z toho mi vyplýva, že mám daňový preplatok tých 77 Eur.....správne?
zanetth
04.03.14,10:51
Je to správne, príjmy z rakúskej živnosti podliehajú zdaneniu v Rakúsku, a pri zdaňovaní tam platí rakúsky zákon o dani z príjmov, podľa ktorého sa príjmy (základ dane) do 11000 nezdaňujú.
JanaSavinka
04.03.14,11:27
:-) Ešte raz ďakujem, veľmi si mi pomohla