mimka11125
04.03.14,18:40
Chcela by som sa informovať ako to je ak som ukončila študium na VŠ 24.2.2014 a na letný semester sa uz nehlasim teda ma vylučili zo školy mám sa ísť hneď hlasiť na urad prace alebo nie. Podala som si uz nové prihlášky na VŠ teda tohto roku chcem ísť zasa študovať. Ďakujem
Katy a R
04.03.14,17:42
dátum na doklade zo školy je dôležitý.
Evidovať na UPSVaR sa nemusíš - je to možnosť, nie povinnosť. Ale ak sa nezaregistruješ, tak treba ísť na ZP - budeš si sama platiť zdravotné poistenie . Počas evidencie na UPSVaR by platil za teba štát.
BlackRoses
04.03.14,17:48
Všetko má svoje pozitíva aj negatíva.
1) Pôjdeš sa prihlásiť na UPSVaR - budeš musieť preukazovať, že si hľadáš prácu - ale máš zaplatenú zdravotku.
2) Nepôjdeš sa prihlásiť - voľnosť - ale platíš si zdravotku.
Mila123
04.03.14,17:49
prepáč, ale ty si bola na VŠ???? a máš problém s mäkkým alebo tvrdým i/y????,
neskutočné....
hádam to nebol SJ, kt. si opustila......
Katy a R
04.03.14,17:52
ak už máš doklad zo školy - cho´d čo najskôr (myslím, že majú 8dňové lehoty - ale pokiaľ viem, tak pokuty nedávajú;)
.. ale k nemáš robotu - ja by som ti poradila ísť na UPSVaR ... lebo to poistné je skoro 60 eur mesačne! - ak pôjdeš do siedmich dní od skončenia školy - nebudeš musieť nič doplácať na ZP. ak neskôr, tak potom tú pauzu čo bude doplatíš.
mimka11125
04.03.14,17:54
chcem sa ešte opýtať...ak mi prišiel papier zo školy tento týždeň že ma vylúčili z dôvodu neukončenia 4 skúšok mám ísť hneď na UPSVAR?...mám informácie ze VŠ neposiela papiere takže by som mala byť do konca roka evidovaná ako študent aj keď sa mi to zdá byť hlúposť...
mimka11125
04.03.14,17:56
podala som si prihlášky na nové 2 VŠ ale asi by som sa mala ísť teraz prihlásiť na UPSVAR a ak zasa nastúpim do školy v septembri tak pôjdem na UPSVAR, že som zasa študent?
BlackRoses
04.03.14,17:59
Mal by Vám prísť papier o tom, že ste boli ku tomu a tomu dňu vylúčený alebo že ste nesplnili podmienky..

Od toho dátumu sa musíte zariadiť, čiže ak sa chcete ísť registrovať, tak čím skôr :)

Stalo sa mi pred niekoľkými rokmi dozadu niečo podobné a prišiel mi papier ku koncu januára.

Ak v septembri nastúpite tak sa odhlásite z UPSVaR..

Ale rátate s tým, že budete platiť škole pokutu za prekročenie maximálnej dlžky štúdia?
mimka11125
04.03.14,18:11
Prišli mi 2 papiere...1 papier obsahoval moje známky za zimný semester...a 2 papier obsahoval to že som vylúčená zo štúdia že som študovala na škole od 1.9.2013 do 24.2.2014...a akú pokutu budem platiť neviem o tom....ja som si podala prihlášku už na inú VŠ nie na ten istý odbor ani na tú istú VŠ
BlackRoses
04.03.14,18:16
Takže dátum je 24.2.2012, od tohto dátumu si neevidovaná.

Poplatok za prekročenie maximálnej dĺžky štúdia. Ty máš nárok na 3 roky štúdia zdarma Bc. stupeň (denná forma) a je jedno na akej škole to bude.. ak budeš študovať povedzme 4 roky, tak jeden rok si budeš musieť zaplatiť.