vitamine46
04.03.14,20:34
Zamestnavatel mi odmietal podpisat dohodu o skonceni dohody a vydat potvrdenie o prijme. Nechcel sa so mnou stretnut a vyhybal sa mi. Po mesiaci mi povedal ze to mam riesit s uctovnickou. Dnes som bol u uctovnicky mam podpisanu dohodu aj potvrdenia o prijme. Ostali mi este kluce od hotela kde som robil tie som chcel nechat tiez uctovnicke lenze ona s mojim byvalim zamestnavatelom telefonovala a on jej zakazal prevzat kluce odo mna . Nechce sa ani stretnut so mnou aby som mu ich vratil. A ja to chcem mat na papieri ze som mu ich odovzdal. Navyse sa mi zacal vyhrazat ze on na mna nieco nasije lebo mu nechcem kluce dat. Pritom som ho vyzyval aj formou sms aby sme sa stretli a kluce mu odovzdam. Neviem co mam robit. Je mozne kluce odovzdat v tomto pripade do sudnej uschovy. Ako mam postupovat ? Dakujem za rady
misoft
04.03.14,19:54
Napíš mu doporučene, že dňa xx.xx.xxxx máš vôľu mu odovzdať majetok (kľúče), ktoré si pri plnení pracovných povinností od neho prevzal. Zároveň mu oznám, ak nie je ochotný si ich prevziať osobne, nech určí splnomocnenú osobu, aby ich v jeho mene prevzala. Inak dáš tento jeho majetok (kľúče) do notárskej úschovy a písomne mu oznámiš notára, kde sú uložené. Zároveň mu oznám, že v tomto prípade bude znášať náklady za notársku úschovu on osobne.

A kľúče dáš nejakému notárovi do notárskej úschovy. Pošleš mu (doporučene) meno notára. A tým to pre teba zhaslo. Kľúče už nebudú u teba, teda za ne nezodpovedáš, zamestnávateľ ťa nebude môcť obviniť, že si mu nechcel vydať kľúče. Preto rob všetku komunikáciu písomne a DOPORUČENE! Lebo tieto papiere sú tvojou poistkou a prípadnou pákou proti nemu, ak by sa chcel s tebou súdiť.......