SamuelSK
04.03.14,20:49
no pod do debaty, ak mas na to gule...
kto z vas pracujucich ma 8 hodin spanku ?
Blanka Urbanová
04.03.14,19:53
..tak to budem radšej naďalej ponocovať..... Po daňových to dospíme, nie?
lujza.j
04.03.14,19:57
...iba moje decko a moja rodina mi stojí zato aby som ponocovala...moj hlas si nikto ničím nekúpi.....istota a isté je iba to o čo sa sama postarám....
arizona
04.03.14,20:07
Ked sa Dr. Fico zaregistruje na Porade,aby sa zapojil do debaty, prosim, dajte vediet,aby som to nepremeskala :D:---
kopretinka
04.03.14,20:09
nepotrebujem ficka,aby som mohla spať 8hodín.
kopretinka
04.03.14,20:10
:D :D :D :D :D
alaya1
04.03.14,20:41
Hlasim sa. ja mam 8 hodin spanku a bez pomoci hocikoho.
BXLmiami
05.03.14,05:32
Si predsa mladý človek,načo je Ti 8 hodín spánku?Kedy mal dospelý človek so zamestnaním a rodinou ,deťmi 8 hodín spánku?Také obdobie približne do päťdesiatky nepamätám.
taiko
05.03.14,06:16
nuz ako doktorka by si mala vediet, ze kazdy dospely clovek potrebuje 8 hodin spanku, ci? :D
veronikasad
05.03.14,06:20
Mne stačí 5-6 aj bez Fica
taiko
05.03.14,06:31
no ved hej, aj Einsteinovi stacilo 4, niektorym je aj 11 malo, ale priemerne je to 7-8. :D
SamuelSK
05.03.14,07:50
ja tam citim brutalnu ironiu :D
BXLmiami
05.03.14,08:43
Neviem či ironiu,ale povedala som si,že nejako sme tie naše deti rozmaznali :-)))
SamuelSK
05.03.14,08:49
ked roznaznne decko je clovek, ktory vstava o 5:00 rano, pride domov o 18:00 a ide spat o 22, pricom sa ledva stiha prirpavit na dalsi pracovny den, starat sa zaroven o svoje zdravie, tak to nie je vtipne vobec.
alaya1
05.03.14,08:52
ale ani to nema riesit p. Fico, ale ten co sa ho to tyka. ja pracujem a ked chcem spim aj viac.
SamuelSK
05.03.14,09:00
zaujimave, cize ani ja nemusim platit dane, lebo s Ficom nemam nic spolocne ? takze schvalne, alaya, ked si taka mudra, daj mi riesenie :) ist na urad prace nebodaj, pre istoty ? kto potom moze za danu situaciu? deti v afrike co hladuju?
BXLmiami
05.03.14,09:27
No možno keby si si dal tak pol roka pri tých deťoch,možno by si v živote aj niečo pochopil.Všetci sme tak pracovali a za socíka ked boli prázdne obchody tak aj vyrábať všetko pre deti doma po nociach a prežili sme.
Riešení pre Teba je milion,len si to musíš pripustiť.
erik555
05.03.14,09:39
aky spanok?! Mas robit a robit pre tych v parlamente, aby mali dobre samoschvalene platy. A potom zdochnut, pretoze stat vraj nema prachy ani na dochodky. Pre tuto krajinu a jej blaho v buducnosti sa musis obetovat! Stanes sa hrdinom....
SamuelSK
05.03.14,10:07
Mna nezaujima ako to bolo kedysi. kedysi sa len tak zo srandy lyncovalo, ak ste sa ucili dejepis (tiez len ropzravky pre deti), takze budeme lyncovat zas? len tak pre pobavenie krala?
takze toto ako argument obstoji mozno v krcme.. ale nic v zlom.
pol roka pri detoch nie je problem, prezil som si s nimi svoje.
ja sa pytam, preco sa PREMIERA netrapi, resp. nema on s tym nic spolocne, ako je na tom JEHO krajina? tak naco nam je priemier? na kavicky alebo na to aby machroval a lamal si koncatiny? robil kliky ktore skor strapnuju celu krajinu a armadu, alebo na co ?
kazdy ma huste reci, ze je 1 000 000 (tj milion) rieseni, ale nikto nie je ochotny ani JEDNO riesenie poskytnut sem, ak nie veerejne, mozes skrz spravu.
alebo si tak neskutocne majetnicky, ze z 1 milionu neprezradis 1 riesenie?
alaya1
05.03.14,10:39
Pocasie je teraz na figu. Zjavne.
SamuelSK
05.03.14,17:23
tolko ludi malo silne reci, ale ani 1 (jeden) napad ako dosiahnut 8 hodinovy spanok som tu zatial nevidel, co to Fico zmazal?
alaya1
05.03.14,18:06
Mily Samuel, lahni si o 22.00, vstan na dalsi den o 6,.00 a dosiahnes ten ciel !.
LukyKs
05.03.14,18:26
"" preco sa PREMIERA netrapi, resp. nema on s tym nic spolocne, ako je na tom JEHO krajina? tak naco nam je priemier? ""

Načo je Slovensku takýto PRIEMER (takto sa to píše správne :D ) ?

No na to, aby boli spokojné oblbnuté ovečky z jeho voličského stáda.

Inak ak by zobrali (slušného) PRIEMERNÉHO občana z ulice a urobili z neho PREMIERA, myslím, že sotva (aj to ťažko :D ) by poškodzoval svojím konaním Slovensko viac, ako terajší PRIEMER.
SamuelSK
05.03.14,18:40
alaya, nuz o 6 00 je treba uz sediet vo vlaku, a lahnut si o 21 nie je mozne, pretoze potom nie je cas na osobnu potrebu. - resp da sa, ale o com je zivot, ked nemas ani 1 hodinu volnu? a presne ta 1 hodina je volna. tj. treba jest, osobna hygiena, priprava na zajtrajsok, upratovanie, ine drobnosti, nutne. toto trva tak 2 hodiny. 1 hodina je cvicenie a oddych medzi tym.. podotykam - vynechal som aj varenie, pranie, a nejaky pokec s rodinou je samozrejmestou.

LuKyKs, ono stacilo by, keby premier (priemerny obcas obcan) by nerobil NIC a pokazil by toho menej :)
willma
05.03.14,18:48
SamuelSK Tvoju vetu si zadal na nesprávnom fóre - skús úrad vlády, premiérovu meilovú adresu, jeho profil na FB - keď máš na to....
buchač
05.03.14,18:55
alaya1 (Dnes 20:06) Mily Samuel, lahni si o 22.00, vstan na dalsi den o 6,.00 a dosiahnes ten ciel !....

...hm , pekná myšlienka ....a aj " pekná " .......

Len ako to , kua ( sorry ) , docieliť ???

Lebo , príkladne , moja manželka vstáva o tej 6,00 , no domov príde o tej cca 21,45 - podotýkam , že idem pre ňu . Keby mala ísť MHD , tak dôjde domov o tej 23,00 ...
Teraz bude mať ten tzv.dlhý týždeň , takže tri dni ťahať takéto šichty asi majú niečo do seba .....či ?

Či rozbiť huby našim zákonodárcom , že takéto niečo sa dá ???
Či rozbiť huby našim zákonodárcom , že minimálna mzda je na úrovni podpory ???...Že z tejto sumy sa potom vypočíta dôchodok ...
To už nie je na rozbitie huby ... to je o iných mierených ranách ...

TAKŽE ???

...a ozaj ....keby aj Ficko zaistil tých 8 hodín spánku , aj tak by nedostal môj hlas ...
Otec aj mama by z hrobu vstali a po pysčisku by som pár vyfasoval ...;)
alaya1
05.03.14,19:10
Ak ma dlhy tyzden, ma 2 dni volna, moze si dospat, ak ma kratky tyzden, robi len 2 dni. Tak ?
Ale myslim, ze cela otazka mala zniet uplne inak. Ale na toto rocne obdobie je v celku jasna.
pavol54
05.03.14,19:14
však napíš" keď máš na to gule", neboj sa
willma
05.03.14,19:15
som predsa nejaká dáma a dáma sa tak nevyjadruje, ale pochopil si to úúúplne správne :D
pavol54
05.03.14,19:18
Však pracuj toľko aby si mohol osem hodín spať, ja to tiež tak robím len tá potvora "Pocit zodpovednosti"svina jenna ma každé ráno zobudí o 5.00
Nedá mi nedoplniť: cintoríny sú plné nepostrádateľných, vieš koľko vecí zistili pred smrťou že ich nepotrebujú? Každý sa naháňa že všetko chce, čím viac chce tak sa musí viac naháňať, čím viac sa naháňa tým menej času mu ostáva na využitie toho čo nadobudol, tak že keby nemal to čo má a čo aj tak nevyužíva pre nedostatok času, tak sa toľko naháňať nemusí
to však nevylučuje že treba zabrať pri činnostiach ktoré nestrpia odklad na príklad práce lekára, hasiča, poľnohospodára, chovateľa a pod, ale nikto netvrdí že ich treba robiť nepretržite
korela
05.03.14,19:24
Potom sa nečudujme, že polovina národa je na antidepresívach, v noci sa má spať, spánok má byť dostatočne dlhý na to, aby sa organizmus zregeneroval.
Moje bezdetné deti majú spánkový deficit permanentný. Mladí ľudia. Som z toho zúfalá viac ako oni.
A to žijú bez TV. Ako ráno vstanú, tak pracujú do večera. Syn si to dokonca zariadil tak, že si prenajal byt a pracovisko má o nejaké poschodie nižšie, aby nestrácal čas v dopravných zápchach. A cez víkendy vymetajú rôzne workshopy hlavne po CZ. Sú zapriahnutí ako ...
Dospelému človeku, čo má stabilnú prac. dobu a padla, a má samostatné dospelé deti, ktoré nežijú s rodičmi už v spoločnej domácnosti, sa hovorí ľahko o spánku. A ešte pyšne. Nad týmito ľuďmi nevisí väčšinou vidina hypoték, alebo už hypotéky samé.
Poznám mladú ženu, z riadneho zamestnania má v ten ist ý každý boží deň ďalšie dve. Deti v puberte. No koniec rodín.
Zvrátená doba.
BXL miami, ako sa žije tvojim deťom vonku, tiež zápasia s týmto problémom? Predpoladám, že služby sú na lepšej úrovni, dostatočné platy pre domáci pomocný personál.
buchač
05.03.14,19:29
Neblbni ...skúsila si niekedy takéto niečo ???

Ako sa to ???......kto nezažil , nepochopí ...

...a to ešte mladým s vnučkou pomáhame , nakoľko obaja tiež makajú na šichty ....
korela
05.03.14,19:39
alaya1, ako psychologička vieš veľmi dobre, že spánok sa nedá dospať.
alaya1
05.03.14,20:00
Zial, nepochopili ste ma, jedine Wilma to vystihla. Mam svoje skusenosti s tym, ako je rozhadzany biorytmus, ale snad si nemyslite, ze vinnikom je premier Fico.
Ludia na celej planete makaju rozne, nespia, ci spia vela. Robia 12-tky, 16tky.....nechapem, ako za to moze Fico. Otazka je len vykrikom do tmy.
Korela, ja som tu obycajna poradacka so svojimi nazormi, snazim sa ich vyslovit slusne, lebo ak by to tak nebolo, na danu otazku napisem uplne inu, trefnu odpoved.
alaya1
05.03.14,20:10
Korela, bola som v Amerike pol roka. ver mi, ze tam ludia spia tak isto, ako aj tu na Slovensku.
SamuelSK
05.03.14,20:24
rovno dospat v hrobe ta ne ? :D A fico za to moze normalne. mame vysoke dane. nizke platy. tak naco je fico, ked nic nerobi? hovorim, chodi len kavickovat a s barlami sa ukazovat, to je cele. ale ako prezidem bude robit este menej :D len sa vystavovat. keby je priemier iny,kydal by som na ineho. dnes je fico, tak doprdele, nech nesie zodpovednost, tak ako kazdy iny clovek, kto ma mizerny pracovny vykon, OKAMZITE by letel. a kedze ma vela poslancov, vedel by s tym nieco urobit. napriklad odbrenemit od vysokych dani a ine PODVODY ala -1% dane pre vsetkych, cize mozno -100e pre mna/teba/nas a -100 mil EUR pre telekom a ine ťamťungy. samozrejme, my (ty a ja) sa na tych 100 mio EUR poskladame skrz danove licencie a ine haluze... TOTO robi fico a kedze bezna srocka mala, alebo iny krpaty podnikatel toto musi preniest bud do ceny, alebo do znizennia (spomalenia rastu0 platov, tak logicky, FICO za to moze (on je pri moci), ale samozrejme, NIE LEN ON, ale aj cela ta zberba. pytam sa. rakusko. rovnaky pocet obyvatelov, narocnejsi teren pre dialnice a mesta. vyssie platy, nizsie naklady cize nizsie ceny a vyssia cena. klud a bezpecie.. nizsie dane (minimalne na potraviny a PHM) AKO TO JE MOZNE? AKO ??? co u nas platia ine fyzikalne zakony?
alaya1
05.03.14,20:27
Samuel, ak sa citis vycerpany, existuje na to aj diagnoza a PNka. Mozno by ti vo vycerpanosti pomohla, aspon na kratky cas.
korela
05.03.14,21:35
SamuelSK, paradoxne práve Rakúsko z celej pôvodnej únie získalo najväčší prospech vstupom východ. krajín, teda najmä nás, Maďarov a Čechov. Po 2. sv. malo Slovensko vyššiu životnú úroveň ako AT.
Ja nie som antiunistka, ale mnohí ľudia si neuvedomujú, ako sa robili prístupové dohody, tam sú poniektorí premiérkovia figúrky, rovnako ako za ríše. Diktovali si podmienky Nemci vtedy,prečo by to nebolo teraz. Prečo je na tom DE teraz zasa najlepšie? Plus ja vidím ešte jednu závažnú realitu, treba sa pozrieť, kto nás zastupuje v EU. Tam je odpoveď na mnoho reálií. Zatiaľ sa varia iba Rómovia, my sa s tým uspokojujeme, neuvedomujúc si, že my v tej studenej vode už sme, začína sa už prihrievať, to na okraj, ako sa varia žaby.
BXLmiami
06.03.14,05:39
korela,je tam iný štýl života,chlapi robia od nevidím do nevidím a soboty rozhodne voľné nemajú.Veľa vecí je oveľa oveľa tvrdších ako u nás a minimálna mzda-čo to je?Také v USA väčšinou neriešia.Takže odpoved-v našej rodine synovia robia,ženy sa starajú o domácnosť a deti.
SamuelSK
06.03.14,05:53
vidis :D idem na to :D dik za tip :D ja na to gulicky mam, kedze nemam co stratit, ale ma co stratit Ficeno ? - on totiz zabudol, ze najnebezpecnejsi su ludia, co nemaj uco stratit. prepiskol to uz dooost davno, co uz.
taiko
06.03.14,06:22
@korela v NL je to lepsie. Ludia maju podstatne menej stresu, ak chcu. Stat sa stara neviditlene o mnoho veci za ludi. Ale aj tak ludia nespia. Je to ale na tych ludoch. Nikto nikomu nekaze pracovat 10 hodin denne, popripade dochadzat 2.5h do prace. Kazdy sa moze zariadit ako chce. A plati to aj pre Samuela. Ako pise alaya1, keby chcel tak moze spat 8 hodin denne. staci zmenit zamestnanie, zmenit mesto, stat, sposob zivota. NIkto nevravi ze je to lahke, ale da sa to. Ako si kto zariadi, tak ma. Neukrizujte ma, ale vsetko je otazkou priorit.