zuzanakalafusova
29.03.06,17:00
Šéf bol na služobnej ceste v ČR, a natankoval PHM do služobného auta v ČR bank. kartou (približne 1.318,-- Kč), t.j. na bežnom účte prepočítali kurzom a stiahli nám to v SKK (približne 1.534,-- SKK). Problém je v tom, že máme blok z tankovania, kde je česká daň, a ja teraz neviem ako si uplatniť odpočítanie dane (v SKK ???). Poradí mi niekto? Vopred ďakujem za odpovede :o
Tweety
29.03.06,15:03
Šéf bol na služobnej ceste v ČR, a natankoval PHM do služobného auta v ČR bank. kartou (približne 1.318,-- Kč), t.j. na bežnom účte prepočítali kurzom a stiahli nám to v SKK (približne 1.534,-- SKK). Problém je v tom, že máme blok z tankovania, kde je česká daň, a ja teraz neviem ako si uplatniť odpočítanie dane (v SKK ???). Poradí mi niekto? Vopred ďakujem za odpovede :o Ako si chceš na Slovensku uplatniť českú daň? Celé tankovanie bude daňovým nákladom,ktorý vyplatíš spolu s cesťákom.
riki
16.04.07,12:24
Dobrý deň,
konateľ spoločnosti tankoval v ČR na kartu Euroshell phm. Prišla mi zberná faktúra za čerpanie phm, kde mám rozúčtovanú aj dph.
Budem o tejto dph účtovať?
Tweety
16.04.07,12:32
Dobrý deň,
konateľ spoločnosti tankoval v ČR na kartu Euroshell phm. Prišla mi zberná faktúra za čerpanie phm, kde mám rozúčtovanú aj dph.
Budem o tejto dph účtovať?
Ak ste platcvami dph aj v ČR, tak budeš, ak nie ste, tak dph vstupuje do ceny PHM.
riki
16.04.07,12:43
Sme platcami dph len v SR.
Len neviem prečo je na tej zbernej fa. vyčíslená dph v slovenských korunách.
Tweety
16.04.07,12:45
Sme platcami dph len v SR.
Len neviem prečo je na tej zbernej fa. vyčíslená dph v slovenských korunách.
Ako vieš že je slovenská? aj česi majú 19%.
Zombor
16.04.07,17:23
Sme platcami dph len v SR.
Len neviem prečo je na tej zbernej fa. vyčíslená dph v slovenských korunách.

Na zbernej faktúre zvykávajú prepočítavať aj DPH do meny vystavenia faktúry. Z danej faktúry si môžeš uplatniť DPH len na PHM nakúpené v SR. PHM nakúpené v ČR vstupuje v celej výške do nákladov. DPH zaplatenú v zahraničí si môžeš v zahraničí aj nárokovať späť ak splníš podmienky stanovené ich zákonom o DPH. V prípade ak ti DPH zo zahraničia vrátia, tak v deň prijatia DPH zo zahraničia to zaúčtuješ ako 221/648.