ingak
04.03.14,22:50
Na doslej fakture z r. 2013 od pravnicky je odratana zaloha, ja zalohu neevidujem. Najlepsie na tom je, ze som zistila, ze zalohu, ktoru si odratava, je u nas v r. 2012 uctovana ako danovy naklad sluzba. V r. 2012 nam vysla strata, takze asi toto nie je potrebne riesit - je to potrebne riesit to ma uz upozornili na moj omyl.

V r. 2012 je schvalena uzavierka, takze uctovne knihy nemozem otvorit. Co mam urobit? Podat DDPO za r. 2012 a co vykazy a poznamky, ked v uctovnictve r. 2012 uz nic neopravujem? Meni sa aj vyska nakladov aj ucet 314, ale uctovnictvo (http://www.porada.sk/uctovnictvo#__AUTOKW) uz nemozem menit. Uctujem opravu v r. 2013? Na akych uctoch?
karakul
06.03.14,20:54
predpokladám, že právnička nepristúpi k oprave faktúry, aby vyfaktúrovala len daný rozdiel (nepredpokladám, že ona v roku 2012 zdanila prijatú zálohu).
takže opraviť rok 2012 - zaúčtovali ste do výdavkov viacej, ako ste mohli... dopad na DPPO, v účtovníctve preklasifikujete náklad na zálohu, a potom sa faktúra dá vypárovať...
tictac7
06.03.14,21:03
.....V r. 2012 nam vysla strata, takze asi toto nie je potrebne riesit......
----------------------------
veeľmi zlý záver. DDP si povinná podať ak vykázaná daň má byť vyššia alebo strata nižšia - veď to má predsa dopad do budúcna - to chceš umorovať daňovú stratu, ktorá neexistuje?
ingak
07.03.14,00:46
mas pravdu. Tolko toho treba urobit a este mi pribudne dodatocne priznanie, ach ach.
Tym padom zmena uctovania ovplyvni DP, suvahu, vykaz a musim opravovat aj poznamky? Vysledok hospodarenia je uz schvaleny, mozem menit stavy v uctovnictve?
Dodatocne priznanie a prilohy je potrebne zaslat na OR?
ingak
09.03.14,18:33
Menit stavy v uctovnictve r. 2012, cize otvarat uctovne knihy nemozem, uz bola schvalena uzavierka. Urobim DDP PO, opravujem aj vykazy, poznamky? Opravu uctujem v r. 2013 akym zauctovanim? Okrem DU mam povinnost poslat DDP este aj OR?