evuš
05.03.14,08:09
Koľko si pýtate za vypracovanie DP typ A ? Vždy som to "známym" vypracovala "zadara" - čokoládka, káva, max. fľaša vína... Práce pribúda, DP sú čoraz komplikovanejšie a ľudia nevďačnejší... Odteraz si chcem surovo "zapýtať" aj od "kamarátov"..... Nabudúci rok nebudú už asi ma otravovať :D;) , ale mám svoje hranice aj ja :--- ...
ivka70
05.03.14,07:55
Zapytaj si tolko, na kolko si cenis svoju pracu.
To je otazka trhu, ci ti tolko zaplatia alebo si najdu niekoho ineho.

(inak, ked uz si chces nechat za to platit, mas na to zivnost :) )
evuš
05.03.14,07:57
Zapytaj si tolko, na kolko si cenis svoju pracu.
To je otazka trhu, ci ti tolko zaplatia alebo si najdu niekoho ineho.

(inak, ked uz si chces nechat za to platit, mas na to zivnost :) )

Nie, nemám živnosť...ale príležitostný príjem pre 1-2 DP môže byť, či ? :);)
ivka70
05.03.14,11:28
Zapytaj si tolko, na kolko si cenis svoju pracu.
To je otazka trhu, ci ti tolko zaplatia alebo si najdu niekoho ineho.

(inak, ked uz si chces nechat za to platit, mas na to zivnost :) )

Nie, nemám živnosť...ale príležitostný príjem pre 1-2 DP môže byť, či ? :);)

Ale podla otazky to vyzera, ze tych DP robis neurekom a neuveritelne komplikovane DP typu A :) a nie 1-2.
evuš
05.03.14,11:30
Ivka70, nie nie nerobím...ročne /vždy iba v tomto období aj to max.3/, ale takým nevďačníkom, že aj tých sa chcem zbaviť :D - sami to si nevedia urobiť, ale rozumom hádzať budú :cool:
Chobot
05.03.14,11:38
Ivka70, nie nie nerobím...ročne /vždy iba v tomto období aj to max.3/, ale takým nevďačníkom, že aj tých sa chcem zbaviť :D - sami to si nevedia urobiť, ale rozumom hádzať budú :cool:

Ja to tiež robím 2 - manželke a synovi. :D
evuš
05.03.14,11:40
Ivka70, nie nie nerobím...ročne /vždy iba v tomto období aj to max.3/, ale takým nevďačníkom, že aj tých sa chcem zbaviť :D - sami to si nevedia urobiť, ale rozumom hádzať budú :cool:

Ja to tiež robím 2 - manželke a synovi. :D

:D:D ...ale tých sa asi "zbaviť" nechceš... :eek::D:D:D
ivka70
05.03.14,12:07
Ivka70, nie nie nerobím...ročne /vždy iba v tomto období aj to max.3/, ale takým nevďačníkom, že aj tých sa chcem zbaviť :D - sami to si nevedia urobiť, ale rozumom hádzať budú :cool:

Tak si nahod taku cenu, aby ich zaujem opadol.
Nezabudni, ze potom este budu stale mudri s tym, ze si lakomec, co nevie, co od dobroty :)
Ale s takymi naozaj len jednosmerna cesta .....

A inak, vsetci DP robia hlavne v tomto obdobi :)
evuš
05.03.14,12:42
Ivka70, nie nie nerobím...ročne /vždy iba v tomto období aj to max.3/, ale takým nevďačníkom, že aj tých sa chcem zbaviť :D - sami to si nevedia urobiť, ale rozumom hádzať budú :cool:

Tak si nahod taku cenu, aby ich zaujem opadol.
Nezabudni, ze potom este budu stale mudri s tym, ze si lakomec, co nevie, co od dobroty :)
Ale s takymi naozaj len jednosmerna cesta .....

A inak, vsetci DP robia hlavne v tomto obdobi :)


Ivka70,

no, napísala som riadnu haluz /iba v tomto období :eek::D/...

Keď ja som si nikdy nič nevypýtala...nedokážem to...ale upozorním ich, že už o rok nech skúsia sami si urobiť ;)
cacka
05.03.14,13:03
Čo som tak sondovala, tak typ A je 20 EUR a typ B je 50 EUR. Mňa tiež s tým rodina otravuje každý rok, tak vypĺňam zadara (a niekedy sa mi ujde aj čoko), ale tento rok som im povedala, že im to pošlem do mailu, nech si to aspoň vytlačia...ušetrím papier a toner. A od cudzích pýtam symbolickú cenu (ale nie od rozvedenej susedky, ktorá je nezamestnaná :o)
evuš
05.03.14,13:10
Čo som tak sondovala, tak typ A je 20 EUR a typ B je 50 EUR. Mňa tiež s tým rodina otravuje každý rok, tak vypĺňam zadara (a niekedy sa mi ujde aj čoko), ale tento rok som im povedala, že im to pošlem do mailu, nech si to aspoň vytlačia...ušetrím papier a toner. A od cudzích pýtam symbolickú cenu (ale nie od rozvedenej susedky, ktorá je nezamestnaná :o)

..však to, ja tiež nedokážem si niečo vypýtať...mne ide najmä o to, aby si to aspoň naozaj vážili, že im to človek urobí na úkor vlastného času...
cacka
05.03.14,13:15
Je to tak ako vravíš...ja som sa tento rok zmohla na komentár typu: "celý rok ani neviete, že existujem, ale v čase daňového priznania moje číslo vždy nájdete...zaujímavé" (tak som si aspoň rypla...dobré to bolo...)
kn-alka
05.03.14,13:17
... ja ani nestihnem rypnúť, nakoľko už do telefónu sa jeden ohlásil: nooo, tak ubehol rok, tak ti volám .... :D :D
cacka
05.03.14,13:21
Tie moje sa začínajú: "ahoj.ako sa máš?blablabla...a ozaj, neurobila by si mi priznanie?"
misoft
05.03.14,15:43
Koľko si pýtate za vypracovanie DP typ A ? Vždy som to "známym" vypracovala "zadara" - čokoládka, káva, max. fľaša vína... Práce pribúda, DP sú čoraz komplikovanejšie a ľudia nevďačnejší... Odteraz si chcem surovo "zapýtať" aj od "kamarátov"..... Nabudúci rok nebudú už asi ma otravovať http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif , ale mám svoje hranice aj ja http://www.porada.sk/images/smilies/tongue.gif ...

@evuš - dr*ni si sumu 50€/hod. práce - a hneď máš pokoj.......:D:D:D