command
05.03.14,08:57
Zdravím potreboval by som vediet ako presne spravit zumpu resp ake vrstvy tam dat aby bola co najviac nepriepustna. Zumpu by som chcel robit z betonovych tvarnic + dno a vrch betonove z vystužou. Niektory mi vraveli ze staci cementove mlieko a tym vyspravit cele vnutro. Prosim nepište sem ze sa to neoplati a pod. material beriem zo 40% zlavou.
Martin1310
06.03.14,16:12
Ja tomu s tým cementovým mliekom moc neverím, teda neverím že tam za 20rokov ešte bude. Ja som robil žumpu takto - dno jamy som zabetonoval, na tom som vystavil z DT-čiek steny. Nasledne som to cele zvnútra oblepil asfaltovýmy pásmy v dvoch vrstvách. Potom som znovu zabetonoval dno a obšaloval steny a vylial vnútorné steny z betonu. No a nakoniec vrchná doska. Armaturu som robil všade kde sa dá.
Je to ale hnusne komplikovaná metoda. Ja som robil len 4 000 litrov, na ten učel na čo som to potreboval mi to stačí. Nejakú 16 000 litrovú by som takto nechcel robiť.
Sú aj rôzne nátery ktoré by mali zabezpečiť vodotesnosť ale tomu ja moc neverím aj ked verím že by zabespečili vodotesnosť v smere von zo žumpy ale ono treba zabezpečiť aj vodotesnosť v smere dovnútra a tam už je to horšie.
Ešte by tu bola možnosť vybetonovať žumpu ako monolit z super kvalitného betonu. No to tiež asi nebude jednoduché zaliať dno aj steny naraz.

Administratívnu stránku neriešim, jasné že by si mal mať povolenie, projekt atd.
command
07.03.14,05:01
Povolenie i projekt mam takze to neni problem. Ja chcem 10 m3 zumpu robit.
buchač
07.03.14,05:41
Prečo nejdeš týmto smerom ???

http://dom.bazos.sk/?hledat=Predam+zumpu&hlokalita=&iddel=1

Aj keď viacerí z inzerentov píše o tom , že nie je nutnosť nejakej betonáže , tak vždy môžeš nejaký priestor vybetónovať a do toho položiť ...
command
07.03.14,15:31
Za tie ceny mam takto svojpomocne spravenu aj dvakrat idem robit 10m3 takze take ze 2-8m3 su mi nanic.
pavol54
07.03.14,15:46
TEKUTÁ GUMA skús vygoogliť