Rebeka131
05.03.14,11:47
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak študent prestane chodiť do školy počas letného semestra, kedy stráca status a výhody študenta bez toho, aby škole doručil potvrdenie o zanechaní štúdia? Čo ak daného študenta vezmú na inú vysokú školu? Je povinný niečo niekomu nahlásiť, poprípade zaplatiť? Ďakujem za radu.
ivka70
05.03.14,12:28
Ak prestane chodit do skoly, skola ho k nejakemu datumu vyradi.
Od toho datumu prestava byt studentom a od toho sa odvija, co musi kde hlasit.

Urcite sa nestane to, ze skonci v jednej skole vyradenim jeden den a na druhy druhy den ma zapis do dalsieho roznika a je opat studentom.
Nejako musi zakonne pokryt dobu medzi tymi dvoma datumami.
Urcite musi do 8 dni od ukoncenia studia hlasit svojeje zdravotnej poistovni, ze uz nie je studentom. A opat po zapise sa ako student prihlasit. To medzitym zavisi od stavu, co bude robit.
Rebeka131
06.03.14,16:54
Dobrý deň, ďakujem Vám za odpoveď. Veľmi ma ale zaujíma, kedy bude študent vyradený, keďže plánuje prestať chodiť do školy zo dňa na deň. Až pri kontrole po skúškovom období? A keď bude študent už v máji prijatý na inú vysokú školu, nepokrýva sa ten čas teda? Neviete? Ďakujem.
ivka70
06.03.14,17:49
To treba zistit v skole, kedy studijne oddelenie robi prehlad. Su VS, kde to je po kazdom semestri, su take, kde to je po skonceni skolskeho roka.

Kazdopadne prijatim na VS sa nestava clovek studentom, tym sa stane az po zapise ... a najskor od 1.9. skolskeho roka, kedy zacina 1. rocnik na VS. Dovtedy ho predchadzajuca VS urcite vyluci.
avalik
06.03.14,18:34
monika1991
08.03.14,06:31
podľa toho, ako píšeš študent je už v letnom semestri, prípadnú kontrolu štúdia má už za sebou, tá sa robí buď pred začiatkom LS alebo po 1. roku štúdia, výhody tým pádom plynú až do 31.8.2014, ja som zanechala štúdium ešte v 1.roku ZS, prestala som sa zúčastnovať prednášok aj cvičení, kontrolu štúdia som sa zúčastnila vo februári, hoci som mala iba 3 skúšky urobené no výhody študenta som využívala až do 31. 8., potom som písala žiadosť o skončenie študia + odo mňa vyžadovali potvrdenie z intrákoch, jedálne a z knižnice, že nemám žiadne záväzky voči nim, hoci som ich nikdy nenavštívila