Emily1841
05.03.14,12:38
Prosím vedel by mi niekto pomôcť s prekladom?

- Bruttobezüge gemäss - hrubá mzda?
- Steuerfreie Bezüge
- Bezüge gemäss §67 Abs. 1 u. 2 (innerh. d. Jahressechstels), vor Abzug der SV-Beiträge
- Insgesamt einbehaltene SV-Beiträge, Kammerumlage, Wohnbauförderung...
- Abzügl. SV-Beiträge Kennzahl
- Landarbeiterfreibetrag
- Steuerpflichtige Bezuege

ďakujem
zanetth
05.03.14,12:32
Predpokladám, že ideš vypĺňať slovenské DP, pre ktoré sú podstatné sumy Bruttobezüge - hrubá mzda, a insgesamt einbehaltene SV-Beiträge - celkové zrazené odvody, tie vstupujú do slovenského DP, ostatné položky ťa z hľadiska slovenského DP nemusia zaujímať, ale len pre tvoju informáciu:
steuerfreie Bezüge - nezdaniteľné príjmy (príjmy oslobodené od dane podľa rakúskeho zákona o dani z príjmov)
Bezüge gemäß §67 - mimoriadne príjmy zdaňované osobitnou sadzbou, presne stanovené v uvedenom paragrafe rakúskeho zákona o dani z príjmov
vor Abzug der SV -Beiträge - pred odrátaním odvodov prislúchajúcim k týmto príjmom
Abzügl. SV-Beiträge Kennzahl - to by mali byť odvody zrazené z tých mimoriadnych príjmov
Landarbeiterfreibetrag -nezdaniteľná položka, ktorá sa týka poľnohospodárskych robotníkov
Steuerpflichtige Bezuege- zdaniteľné príjmy (čiže základ dane - pozor podľa rakúskeho zákona o dani z príjmov).
Emily1841
05.03.14,13:36
veľmi pekne ďakujem, moc si mi pomohla
Emily1841
05.03.14,13:47
ešte jedna otázka k tomu... vyzeráš že sa v tom celkom vyznáš, vedela by si mi prosím ešte poradiť, ako vyplním v DP úhrn poistného, keď z toho potvrdenia viem len celkovú sumu? Rozdelenie na ZP a SP môžem nechať nevyplnené a napíšem len celkovú sumu, alebo to treba vyžiadať od zamestnávateľa zvlášť?
zanetth
05.03.14,14:17
V DP A vyplníš len r. 33 úhrn povinného poistného, r. 33a,b necháš nevyplnené (ak nemal príjmy zo závislej činnosti na Slovensku), nezabudni v osobitných záznamoch uviesť celkovú sumu zahraničných príjmov a odvodov. Samozrejme príjmy z Rakúska budú vyňaté.
Emily1841
05.03.14,15:51
dobbre ďakujem krásne