gina1000
05.03.14,15:06
Želám dobrý deň,
poprosila by som o radu, skoro celý rok som bola evidovaná na ÚP, ale od 7.10. 2013 som začala pracovať na TPP, v práci som si uplatnila za tie 3 mesiace DB, Môj plat bol v hrubom mesačne 373,89 eur a DB bonus mi na dve deti vyplatili za tie 3 mesiace 128,46 eur. Zúčtovanie mi účtovníčka odmietla urobiť, pretože som vraj bola evidovaná, tak som si dala urobiť DP inej účtovníčke a ona mi povedala, že DB budem musieť vrátiť, lebo mi ho vyplatili neoprávnene. Môj manžel nepracuje, tak ho nemôže dostať on. Tak preto som sa rozhodla napísať Vám.
Ďakujem za odpoveď Gina
kn-alka
05.03.14,14:10
Vymeň aj tú druhú účtovníčku, lebo nemá pravdu. Ročnú podmienku si nesplnila, takže nemáš nárok na celý rok, ale mesačne si splnila podmienky na uplatnenie DB, čo ti aj zamestnávateľ uplatnil. Tieto mesiace nemusíš vracať !!!


§ 33
Daňový bonus
(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.