janka333
05.03.14,15:57
Dobrý deň, kolegyňa napísala list na vedenie firmy a v ňom sa na mňa sťažuje a očierňuje ma. dokonca padlo aj vážne obvinenie,že som jej niečo ukradla! Sú to samé lži a veľmi ma to uráža. Riaditeľ sa k tomu postavil tak, že si ma dal predvolať, zostavil trojčlennu komisiu ale nechcel mi prečitať tú sťažnosť. nemám náhodou právo si to prečítať? rada by som sa k tomu vyjadrila písomne a nie pred komisiou. ake mám práva? ako to riešiť? prosím poradte. Zajtra mám mať výsluch pred tou komisiou a som velmi nervozna aj ked pravda je na mojej strane. dakujem
Tweety
05.03.14,15:00
Isto nemáš právo si to prečítať, ak to nebolo adresované Tebe. Ale komisia ťa určite oboznámi so sťažnosťou aby si sa mohla k nej vyjadriť.
misoft
05.03.14,15:14
Dobrý deň, kolegyňa napísala list na vedenie firmy a v ňom sa na mňa sťažuje a očierňuje ma - ak ju to baví, môže. Ale bude musieť to dokázať. dokonca padlo aj vážne obvinenie,že som jej niečo ukradla! detto - musí ONA dokázať - inak krivé obvinenie Sú to samé lži a veľmi ma to uráža - urážať môže, ale používaj hlavu - nie emócie... . Riaditeľ sa k tomu postavil tak, že si ma dal predvolať, zostavil trojčlennu komisiu ale nechcel mi prečitať tú sťažnosť. Nemusí - ale MUSÍ ťa oboznámiť s podstatou a predmetom, prečo ťa pred komisiu pozvali nemám náhodou právo si to prečítať? rada by som sa k tomu vyjadrila písomne a nie pred komisiou. Môžeš sa aj písomne, ale najskôr si vypočuj, čo ti predložia - potom môžeš reagovať. A môžeš požiadať aj o právnika, alebo im oznámiš, že sa s nimi bude baviť tvoj právny zástupca ake mám práva? ako to riešiť? prosím poradte. Zajtra mám mať výsluch pred tou komisiou a som velmi nervozna aj ked pravda je na mojej strane ak je právo na tvojej strane - tak prečo si nervózna - chladná hlava, chladná hlava - toť základ úspechu..... dakujem

Okrem toho - akonáhle si riešená komisiou - vyhotovuje sa zápis. ktorý podpisuješ. A rada: prečítaj si všetko slovo od slova a pomaly! A každý list zápisu popíšeš (aj keď budú asi nadávať) tesne pod text!

Dôvod: pokiaľ by si nepodpísala každý list, mohli by (ak by boli takí podlí) dopisovať svoje a na záver by bol tvoj podpis, že si to čítala. Takto nebudú mať možnosť nič doplniť.

Na základe zápisu a sedenia pred komisiou sa rozhodneš, či budeš bojovať sama, alebo cez právnika.



Uvedom si - ONI tebe musia dokázať to, čo si "spáchala", ten kto podal podnet a obvinil ťa, musí dokázať, že si to vykonala. Pretože vždy platí prezumpcia neviny! Takže pokiaľ nemajú dôkazy, nevedia odôvodniť - si stále nevinná. A keď sa dokáže, že si v tom nevinne - požiadaš o meno tej onej a môžeš na ňu podať tr. oznámenie pre tr. čin krivého obvinenia. Zároveň bude nútená táto komisia vydať onen dotyčný list ako tvoj dôkazový materiál pre súdne konanie a vyšetrovanie.
pavol54
05.03.14,19:08
Isto nemáš právo si to prečítať, ak to nebolo adresované Tebe. Ale komisia ťa určite oboznámi so sťažnosťou aby si sa mohla k nej vyjadriť.
divné pred sudcom sa prečíta obžaloba a obžalovaný ju dostane písomne od žalobcu a celý spis je vždy k nahliadnutiu tak prečo by toto mala byť výnimka že podnikový tribunál nemusel oboznámiť obžalovaného s predmetom žaloby a dôkaznym materiálom? To ani v rodine pred rodičovskou fackou sa nerobilo
misoft
06.03.14,08:44
Pali - naznačím takto: obžalovaný, zločinec má viacej práv a ochrany, ako poctivec a poškodený - je to tu stále a vždy sa to opakuje......a zákonodarcovia s tým nič nerobia..... im predsa ide o fleky a prachy na ich účtoch.....
Llívia
06.03.14,09:32
Obvinený nerovná sa automaticky zločinec, ten zlý!
misoft
06.03.14,09:36
Je rozdiel medzi obvinený a obžalovaný.... obvinený - tomu len dávajú za vinu a musia to dokázať. Obžalovaný - toť bývalý obvinený, ktorý to má oficiálne na lajstre a dokázané dôkazmi - len už sa jedná, koľko vyfásne. A zločinec? Tých máme dosť všade - aj tam hore......
Llívia
06.03.14,09:47
Ani byť obžalovaný ešte neznamená byť zločinec.
misoft
06.03.14,14:33
I to sa stáva..... ale často je zločinec označený ako "nevinný" a obeť ako "vinník"......
pavol54
06.03.14,15:18
llívia všetko závisí od množstva peňazí ak ťa obžaluje protivník ťažký od peňazí = si zločinec
misoft
06.03.14,15:20
....aj keby si bol nevinný ako ľalia....