Jana V.
29.03.06,17:45
Prosím o radu: Môj manžel dostane od klienta peniaze ako preddavok na kúpu materiálu (má mu robiť elektroinštaláciu). Treba vystaviť preddavkovú faktúru, na základe ktorej mu klient dá peniaze a manžel mu vystaví príjmový pokladničný doklad. Po vykonaní práce mu manžel vystaví konečnú faktúru, v ktorej sa preddavok odpočíta. Zaujímalo by ma, či treba vystaviť aj tú preddavkovú faktúru, alebo stačí PPD na príjem toho preddavku a v konečnej faktúre sumu preddavku odpočítať? Vďaka
Jana V.
29.03.06,16:11
Poradí mi niekto?
Tweety
29.03.06,16:17
Nemusí byť preddavková,( zálohová) fa.
Zita5
29.03.06,16:19
Prosím o radu: Môj manžel dostane od klienta peniaze ako preddavok na kúpu materiálu (má mu robiť elektroinštaláciu). Treba vystaviť preddavkovú faktúru, na základe ktorej mu klient dá peniaze a manžel mu vystaví príjmový pokladničný doklad. Po vykonaní práce mu manžel vystaví konečnú faktúru, v ktorej sa preddavok odpočíta. Zaujímalo by ma, či treba vystaviť aj tú preddavkovú faktúru, alebo stačí PPD na príjem toho preddavku a v konečnej faktúre sumu preddavku odpočítať? Vďaka


Vystaviť preddavkovú faktúru k tomu PPD ako doklad o zaplatení a zaúčtovať do PD ako príjem NZD .Po dokončení prác vystaviť ostrú fa a preddavok odpočítať .K vyučtovaniu pôjde už len rozdiel .
Jana V.
29.03.06,16:24
Nemusí byť preddavková,( zálohová) fa.

Takže, keď nechce nemusí vystaviť preddavkovú faktúru a keď to chce s preddavkovou, tak postup podľa Zitky5?
Tweety
29.03.06,16:26
Takže, keď nechce nemusí vystaviť preddavkovú faktúru a keď to chce s preddavkovou, tak postup podľa Zitky5? Netreba pritom zabúdať na to, že ak je platcom dph musí do 15. dní od prijatia platby urobiť faktúru k preddavku a odviesť dph štátu.
Tweety
29.03.06,16:28
Netreba pritom zabúdať na to, že ak je platcom dph musí do 15. dní od prijatia platby urobiť faktúru k preddavku a odviesť dph štátu. Ale je prehľadnejšie, ak má aj zálohovú a potom vyrovnanie. Ale nie je povinnosťou vystaviť zálohovú fa.
Jana V.
29.03.06,16:31
Netreba pritom zabúdať na to, že ak je platcom dph musí do 15. dní od prijatia platby urobiť faktúru k preddavku a odviesť dph štátu.

Nie je platiteľ DPH, takže táto starosť odpadá ...
Tweety
29.03.06,16:32
Nie je platiteľ DPH, takže táto starosť odpadá ... Takže je o jednu starosť menej.
kattka.c
11.07.06,16:20
Netreba pritom zabúdať na to, že ak je platcom dph musí do 15. dní od prijatia platby urobiť faktúru k preddavku a odviesť dph štátu.

Len sa chcem uistit ci to chapem dobre :rolleyes:.
Ta 15 dnova lehota plati len pre platitelov DPH?
Zivnostnik neplatitel DPH totiz vystavil cca 20 preddavkovych faktur a ide na mesiac na dovolenku :cool:.
renča1
11.07.06,16:24
Len sa chcem uistit ci to chapem dobre :rolleyes:.
Ta 15 dnova lehota plati len pre platitelov DPH?
Zivnostnik neplatitel DPH totiz vystavil cca 20 preddavkovych faktur a ide na mesiac na dovolenku :cool:.

Nemusíš sa báť , platí to len a len pre platcov dph.:)