Venom17
05.03.14,21:57
Zdravim. Dnes som si kupil novu TV LG 32ln575s. Po odskusani a nastaveni vacsiny funkcii som na nu pripojil svoju staru dobru PS2 a zapol som GT4. Neprijemne ma prekvavapilo dost velke oneskorenie reakcii na ovládanie auta ci uz plyn, brzda alebo pohyb v menu. Hra sa tak stala nehratelnou kedze odozvu tipujem na niekolko 100ms. Skusim som napojit na starsi TV a vsetko islo OK. Vie mi prosim niekto poradit co s tym? Dakujem.
KoxXxo
06.03.14,06:55
pozri na telke nejaký mód pre PS
misoft
06.03.14,08:24
Akým spôsobom máš prepojený PS2 a telku?
Pretože ako som pozeral: TV má vstupy USB, HDMI, SCART + WiFi; PS2 (predpokladám) výstupy optický digitálny, WiFi/resp. sieťový adaptér pre sieť.
Takže ak to realizuješ cez sieť - potom je spozdenie pochopiteľné.... (upresni model PS2)
Chobot
06.03.14,08:32
Teoreticky by koncové zariadenie (TV) nemalo mať žiadny vplyv na činnosť hernej konzoly - ten signál z hernej konzoly ide len von, spätná väzba tam nie je žiadne. TAkže by malo byť jedno, či je pripojený CRT, LED televízor alebo aj vôbec nič. Konzola generuje výstupný signál rovnako v každom prípade.

Keď sa pozrieme detailne na jednotlivé komponenty výstupného konektoru PS2 - tretí obrázok (viac info tu: http://members.optusnet.com.au/eviltim/gamescart/gamescart.htm), tak vidno, že je tam jeden stereo audio výstupný signál a dva nezávislé video signály:
1. kompozit a
2. RGB.

Predpokladám, že teraz si pripájal TV cez kompozitný konektor (žltý CINCH konektor) a 2 audio - červený a biely - taký, ako je na prvom obrázku.

Ak by z nejakého dôvodu nebol tento signál kompatibilný s TV, stálo by za to, vyskúšať pripojiť konzolu na TV komponentným signálom (RGB). Treba k tomu kúpiť kábel s 5 koncovkami, ako je na druhom obrázku. Len sa neviem dopátrať k informácii, či tá telka má komponentný vstup - niekde uvádzajú, že áno, ale na fotkách ho nevidím.

Dá sa pripojiť aj cez SCART kábel, ale tam máš tiež len buď kompozit alebo komponent. Je to len iný tvar konektora.

Ak máš na PS HDMI konektor, tak jednoznačne tento by som použil.

Ak obraz seká, skôr si myslím, že TV nedokáže tak rýchlo spracovať signál z kompozitu. Skús nastavil iné rozlíšenie výstupu videa, ak sa to v hre dá. A robí to pri všetkých hrách?
Venom17
06.03.14,11:41
Doteraz som bol na CRT pripojeny cez originalne dodany kompozitny (3x cinch) kabel + SCART redukcia. Teraz som presiel na 5 cinchovy komponent. Je tam vidiet rozdiel v kvalite obrazu kedze GT4 vie ist na HD. TV ma kombinovany komponent a kompozit (zaujimave). Skusal som aj stary kalel, redukcie a ine hry. Výsledok je stale rovnaky = obraz neseka, je plynuly, ale odozva na ovladac je dlha. Samozrejme cez siet to nehram, to ma ani nenapadlo.
Chobot
06.03.14,11:52
Doteraz som bol na CRT pripojeny cez originalne dodany kompozitny (3x cinch) kabel + SCART redukcia. Teraz som presiel na 5 cinchovy komponent. Je tam vidiet rozdiel v kvalite obrazu kedze GT4 vie ist na HD. TV ma kombinovany komponent a kompozit (zaujimave). Skusal som aj stary kalel, redukcie a ine hry. Výsledok je stale rovnaky = obraz neseka, je plynuly, ale odozva na ovladac je dlha. Samozrejme cez siet to nehram, to ma ani nenapadlo.

Videl som ten kombinovaný komponent a komozit, fakt nezvyčajné.

Tak skús ešte prepojiť PS s TV cez HDMI konektor. Ak to aj tam bude tak robiť, tak sprav jeden pokus.

Ak máš doma DVD rekordér alebo vidorekordér alebo receiver, skús medzi PS2 a TV zapojiť toto zariadenie. Teda kompozit či komponent pôjde do DVD a do telky dáš buď koaxiál alebo čokoľvek iné, čím to máš prepojené.

Je to veľmi čudný problém.
erik555
06.03.14,12:52
Vstupne oneskorenie (Input lag) je na telkacoch znama vec. Preto maju TV aj Herny mod (Game mode), resp. PC mod. Pri tychto modoch su vypnute obvody vylepsenia obrazu. A tym padom by Input lag mal byt kratsi. Cim je nizsi Input lag v TV, tym lepsie.
Chobot
06.03.14,14:01
Vstupne oneskorenie (Input lag) je na telkacoch znama vec. Preto maju TV aj Herny mod (Game mode), resp. PC mod. Pri tychto modoch su vypnute obvody vylepsenia obrazu. A tym padom by Input lag mal byt kratsi. Cim je nizsi Input lag v TV, tym lepsie.

Lenže on nemá préblém s input lagom - teda s oneskorením obrazu. Venom uvádza, že po pripojení na LCD TV mu oneskorene reaguje konzola pri ovládaní hry, čo sa mi osobne nezdá, že by to bolo spôsobené tým pripojeným televízorom.
misoft
06.03.14,14:40
Ja skôr predpokladám toto: konzola reaguje správne s ovládačom, len je oneskorené zobrazenie na TV - preto má dojem opozdenia - vidí to, čo už urobil, no hra pokračuje ďalej a on vidí predchádzajúci snímok.....nie aktuálny daný situácii.
erik555
06.03.14,15:50
Vstupne oneskorenie (Input lag) je na telkacoch znama vec. Preto maju TV aj Herny mod (Game mode), resp. PC mod. Pri tychto modoch su vypnute obvody vylepsenia obrazu. A tym padom by Input lag mal byt kratsi. Cim je nizsi Input lag v TV, tym lepsie.

Lenže on nemá préblém s input lagom - teda s oneskorením obrazu. Venom uvádza, že po pripojení na LCD TV mu oneskorene reaguje konzola pri ovládaní hry, čo sa mi osobne nezdá, že by to bolo spôsobené tým pripojeným televízorom.
A ty si myslis, ze o com som pisal? :D Input lag je vstupne oneskorenie! Nech si zapne Game Mode, alebo PC Mode, neviem ako to ma v TV a uvidi...Ovladac s konzolou reaguje normalne, lenze to vidi v TV oneskorene - toto je ten problem!
Input lag pre normal hracov je aspon 40ms! Pre hardcore hracov je nutne pod 20ms, aby ked hraju online neboli skor zabity, ako sa pokusili zabit :D
https://www.google.sk/#q=Input+lag
Venom17
06.03.14,19:41
Serus. No prepnutie TV na rezim obrazu GAME vyriesil moj problem za cenu mierneho znizenia kontrastu, urovne farieb atd, ale nevidim v tom problem. Dik za nazor a cas. Adios
misoft
06.03.14,19:42
A ty si myslis, ze o com som pisal? :D Input lag je vstupne oneskorenie! Nech si zapne Game Mode, alebo PC Mode, neviem ako to ma v TV a uvidi...Ovladac s konzolou reaguje normalne, lenze to vidi v TV oneskorene - toto je ten problem!
Input lag pre normal hracov je aspon 40ms! Pre hardcore hracov je nutne pod 20ms, aby ked hraju online neboli skor zabity, ako sa pokusili zabit :D
https://www.google.sk/#q=Input+lag
Neviem, ako to má LG poriešené - Samsungy majú vstup PC - a to si navolíš. Takže on by sa mal prehrabať v menu telky - možno sme spoločne na to aj kvapli......:D - len on nech hľadá.....
erik555
07.03.14,10:01
Serus. No prepnutie TV na rezim obrazu GAME vyriesil moj problem za cenu mierneho znizenia kontrastu, urovne farieb atd, ale nevidim v tom problem. Dik za nazor a cas. Adios
Ano pisal som, ze sa vypnu niektore obvody vylepsenia obrazu. Neviem ako je to u LG, ale ak tam mas v tych prednastaveniach moznost aj potom rucne doladovat kontrast, jas, sytost farby atd., tak to vyskusaj. Ked si doladis podla seba a aj input lag zostane v norme, tak si vyhral :) Najvacsi "opozdovak" pri vstupe je vtedy, ked je zapnuty obvod so zvysenymi Hz a dalej vylepsenie pri pohybe v scenach - mam dojem, ze u LG je to TruMotion...napr. Philips to ma pod nazvom HD Natural Motion. Tieto vylepsenia obrazu je nutne vypnut pri vstupe z hernej konzoly, resp. PC, kde sa pouziva ovladac/mys. Samozrejme, ze pri vstupe prehravaca a sat prijimaca atd. je to jedno, tu neriesis vstupne oneskorenie - mozes mat aj 300ms :D