zuzana.b
05.03.14,23:14
Dáša_
05.03.14,22:19
musíš si stiahnuť edane jawa - alebo pracovať priamo na stránke FS. Ale že to bude také jednoduché ako v pôvodných edaniach, to žiaľ nečakaj. Ako útechou nech ti je, že v pondelok nasadila FS 50 ľudí na call centrum, ktoré radia, ako inštalovať, spúšťať.
srska
05.03.14,22:32
mňa srdí hláška na obrázku. na jednom pc načíta xml do formuláru dpfob ok, na druhom hodí chybu pri načítaní
zuzana.b
05.03.14,22:32
ďakujem za radu, vyskúšam, lebo už som nevedela čo s tým
dám vedieť, či sa mi to podarilo
hanelie
05.03.14,22:57
tá hláška sa zobrazovala aj mne, cez edane java, keď som chcela exportovať z alfy - ale vraj to nejde kvôli sys XP - pre tento typ OS nie je java kompatibilná ( XP tuším oficiálne už je vo "výbehu") :)

ale cez FS to išlo hladko :)
srska
05.03.14,23:03
tá hláška sa zobrazovala aj mne, cez edane java, keď som chcela exportovať z alfy - ale vraj to nejde kvôli sys XP - pre tento typ OS nie je java kompatibilná ( XP tuším oficiálne už je vo "výbehu") :)

ale cez FS to išlo hladko :)dobrá rada - chválim. to ma nenapadlo. na tom, na ktorom hodí tú hlášku je xp-čko. ďakujem, ušetrila si mi čas.:) na portáli to išlo.
srska
05.03.14,23:08
ale potom na portáli fssr zavádzajú - edane java:





Technické predpoklady na strane klienta:

operačný systém Windovs, Mac OS, Linux Testované na : Linux Ubuntu 12.04.1 64bit, Linux OpenSuse 12.2 32bit, Linux CentOS 6.3 32bit, Windows XP, Windows 7, Mac OS X, Fedora
gabina
06.03.14,07:44
Ale viete elektronicky poslať DzP FO a PO ? Lebo ja viem elektronicky posielať len cez eDane, a tam tieto výkazy ( na rok 2013) ešte nie sú
Alebo sa mýlim ?
A ako posielate inú korešpondenciu ? Raz v 02/2014 sa mi podarilo 2x niečo poslať, ale odvtedy už nie
tictac7
06.03.14,07:47
všetky formuláre sa zasielajú elektronicky zo stránky FS alebo cez eDane Java. Tie ktoré sú zapracované aj v starých eDaniach, tie sa dajú zasielať aj odtiaľ.
gabina
06.03.14,07:51
ale DzP FO a PO 2013 nie sú na eDaniach... len výkazy
Dáša_
06.03.14,07:55
musíš mať edane java. Alebo radšej už priamo cez portál FS
srska
06.03.14,07:57
musíš mať edane java. Alebo radšej už priamo cez portál FS
tak veru, je veľa ľudí, čo ešte nepostrehli zmeny
hena22
06.03.14,08:02
To predsa nie je o tom, že nepostrehli zmeny. Jednoznačne Java eDane sú omnoho menej komfortné ako staré. A nie každý účtovník je aj IT technik, aby stále niečo inštaloval. A vypisovať tlačivá online prináša kopu rizík, hlavne že stratíš údaje pri výpadku servera resp. spojenia. Nechápem, prečo menia veci keď konečne fungujú :(
tictac7
06.03.14,08:03
ale DzP FO a PO 2013 nie sú na eDaniach... len výkazy
-----------------------------
keď čítaš, aj rozumieš tomu, čo čítaš? Jasne som Ti napísala:
všetky formuláre sa zasielajú elektronicky zo stránky FS alebo cez eDane Java. Tie ktoré sú zapracované aj v starých eDaniach, tie sa dajú zasielať aj odtiaľ.
------------------------
nikde som nepísala, že tie tlačivá sú v starých eDaniach....
cacka
06.03.14,08:17
ale DzP FO a PO 2013 nie sú na eDaniach... len výkazy


Daj pozor na tie výkazy cez eDane, lebo pre FO sú tam len po rok 2012. Za rok 2013 už len na FS alebo eDane java.
srska
06.03.14,08:19
To predsa nie je o tom, že nepostrehli zmeny. Jednoznačne Java eDane sú omnoho menej komfortné ako staré. A nie každý účtovník je aj IT technik, aby stále niečo inštaloval. A vypisovať tlačivá online prináša kopu rizík, hlavne že stratíš údaje pri výpadku servera resp. spojenia. Nechápem, prečo menia veci keď konečne fungujú :(to som len konštatoval. je veľa príspevkov na porade, v ktorých sú otázky typu: prečo nie sú v edane výkazy.
inak s tebou súhlasím. ak má niekto pomalý internet - môže ho aj šľak trafiť pri čakaní na odozvu, ak chce robiť cez edane java mimo portálu fssr.
Tweety
06.03.14,08:29
Nezdá sa mi to veľmi šťastné riešenie zo stránky FS , diskriminujú veľké množstvo daňovníkov, ktorí nemajú patrične dostupný soft.
Dáša_
06.03.14,08:32
Len by bolo ideálne, kto máte FB, sťažovať sa minimálne na ich FB stránke. Lebo oni žijú podľa mňa stále v presvedčení, akí sú úžasní Maximálne tak napíšu, že nasadili 50 ľudí na call centrum, aby vedeli radiť ohľadne inštalácii.... Keby urobili veci a hlavne analýzu poriadne, tak by stačil oveľa menší počet ľudi https://www.facebook.com/FinancnaSprava?ref=profile
Liptáčik
06.03.14,08:35
Nám na školení povedali, že edane už doznievajú. Boli len prípravou na novú stránku a od 1.1.2014 už nemali byť.
Tweety
06.03.14,08:36
Nezabudli sa pochváliť že KV boli z 2/3 právne vyplnené, akoby to bola ich zásluha.
zuzana.b
06.03.14,08:52
viete, čo nechápem? prečo "staré eDane a ich vizuálna stránka" ktorá bola na prvý pohľad podobná ako papierové tlačivo, bola zmenená na strašne dlhé formulárové vydanie v EDANE JAVA aj na Fin.portáli? prečo to nemohlo zostať v pôvodnej grafickej podobe?

normálne som sa v tom stratila
kompozit
06.03.14,09:46
Mne sa tiež nepáčia elektronické tlačivá na portáli a ani eDane java. Sú to také nedorobky, ktoré nemajú vychytané muchy. To, že sa stratíme v nekonečne dlhých dokumentoch sa možno ešte dá prepáčiť. Ale ak si ukladáte .XML súbory, nedá sa zmeniť názov a ani určiť miesto uloženia. A tá tlač je tiež príšerná, generuje sa .ZIP súbor, s ktorým musíte ďalej pracovať. Skrátka, bez dobrého filemanagera sa nezaobídete... Ale najhoršie je, že vypĺňate údaje, ktoré priebežne putujú z vášho počítača na server so všetkými dôsledkami. Mne sa už stalo, že niektoré kolónky zostali prázdne, aj keď som ich zadal - jednoducho nestihli prísť na server skôr, než som stlačil gombík tlačiť. V tomto boli eDane WIN lepšie, dokument putoval po sieti, až keď bol hotový. Je preto nepochopiteľné, že eDane WIN končí.
srska
06.03.14,10:11
Mne sa tiež nepáčia elektronické tlačivá na portáli a ani eDane java. Sú to také nedorobky, ktoré nemajú vychytané muchy. To, že sa stratíme v nekonečne dlhých dokumentoch sa možno ešte dá prepáčiť. Ale ak si ukladáte .XML súbory, nedá sa zmeniť názov a ani určiť miesto uloženia. A tá tlač je tiež príšerná, generuje sa .ZIP súbor, s ktorým musíte ďalej pracovať. Skrátka, bez dobrého filemanagera sa nezaobídete... Ale najhoršie je, že vypĺňate údaje, ktoré priebežne putujú z vášho počítača na server so všetkými dôsledkami. Mne sa už stalo, že niektoré kolónky zostali prázdne, aj keď som ich zadal - jednoducho nestihli prísť na server skôr, než som stlačil gombík tlačiť. V tomto boli eDane WIN lepšie, dokument putoval po sieti, až keď bol hotový. Je preto nepochopiteľné, že eDane WIN končí.tej vete celkom nerozumiem, lebo názov aj miesto ukladaného súboru "output.xml" z portálu sa pred uložením dá zmeniť - ak ukladám na hd pc.

inak, načo je dobré ukladanie rozpracovaného súboru na pfs?
cacka
06.03.14,11:37
viete, čo nechápem? prečo "staré eDane a ich vizuálna stránka" ktorá bola na prvý pohľad podobná ako papierové tlačivo, bola zmenená na strašne dlhé formulárové vydanie v EDANE JAVA aj na Fin.portáli? prečo to nemohlo zostať v pôvodnej grafickej podobe?

normálne som sa v tom stratila

Presne tak...rolujem s tým kolečkom na myši jak blázon...
hanelie
06.03.14,11:41
[/QUOTE]dobrá rada - chválim. to ma nenapadlo. na tom, na ktorom hodí tú hlášku je xp-čko. ďakujem, ušetrila si mi čas.:) na portáli to išlo.[/QUOTE]
ďakujem, rado sa stalo :)
kompozit
06.03.14,13:36
tej vete celkom nerozumiem, lebo názov aj miesto ukladaného súboru "output.xml" z portálu sa pred uložením dá zmeniť - ak ukladám na hd pc.
V eDane java áno, ale na portáli nie.

A skúste vytlačiť potvrdenie o podaní DPFO pre papierovú formu podania v eDane java. Zdá sa, že to ešte nestihli zapracovať. :(

Aj tak je na niečo dobré, že máme k dispozícii tri rôzne spôsoby podávaní - ak niečo nefunguje v jednom, skúste druhý, tretí... :)
Dáša_
06.03.14,13:53
tej vete celkom nerozumiem, lebo názov aj miesto ukladaného súboru "output.xml" z portálu sa pred uložením dá zmeniť - ak ukladám na hd pc.
V eDane java áno, ale na portáli nie.

A skúste vytlačiť potvrdenie o podaní DPFO pre papierovú formu podania v eDane java. Zdá sa, že to ešte nestihli zapracovať. :(

Aj tak je na niečo dobré, že máme k dispozícii tri rôzne spôsoby podávaní - ak niečo nefunguje v jednom, skúste druhý, tretí... :)

len škoda, že sme účtovníci a nie IT technici :D
srska
06.03.14,14:09
tej vete celkom nerozumiem, lebo názov aj miesto ukladaného súboru "output.xml" z portálu sa pred uložením dá zmeniť - ak ukladám na hd pc.
V eDane java áno, ale na portáli nie.

A skúste vytlačiť potvrdenie o podaní DPFO pre papierovú formu podania v eDane java. Zdá sa, že to ešte nestihli zapracovať. :(

Aj tak je na niečo dobré, že máme k dispozícii tri rôzne spôsoby podávaní - ak niečo nefunguje v jednom, skúste druhý, tretí... :)akože nie? ak som prihlásený cez id + heslo a online vyplním napr. dpfob, tak to uložím hocikde na pc.
JAJA11
06.03.14,14:17
tá hláška sa zobrazovala aj mne, cez edane java, keď som chcela exportovať z alfy - ale vraj to nejde kvôli sys XP - pre tento typ OS nie je java kompatibilná ( XP tuším oficiálne už je vo "výbehu") :)

ale cez FS to išlo hladko :)

ja mám XP a dnes som podala DP PO bez problémov cez e-dane JAVA....., až na poznámky, tie som musela podávať cez web stránky....
srska
06.03.14,14:21
tá hláška sa zobrazovala aj mne, cez edane java, keď som chcela exportovať z alfy - ale vraj to nejde kvôli sys XP - pre tento typ OS nie je java kompatibilná ( XP tuším oficiálne už je vo "výbehu") :)

ale cez FS to išlo hladko :)

ja mám XP a dnes som podala DP PO bez problémov cez e-dane JAVA....., až na poznámky, tie som musela podávať cez web stránky....hm, včera som sa s xp serkal dve hodiny - nešlo. aj java 7.51 nainštalovaná. nenačíta xml, ktorý je ok. tá hláška ale nehovorí o chybnom xml súbore ale o načítavaní do nesprávneho formuláru. neviem kde je pes zakopaný,
kompozit
06.03.14,14:26
srska:
akože nie? ak som prihlásený cez id + heslo a online vyplním napr. dpfob, tak to uložím hocikde na pc.


OK, vtedy áno. Ale myslel som bežného daňovníka, čo nemá id+heslo, iba si chce vyplniť elektronické tlačivo tak, ako to robil vlani: cez eDane vyplnil, dal skontrolovať, vytlačil a zobral na daňový úrad. Ako toto teraz chudák zvládne?
kn-alka
06.03.14,14:29
aj bez ID a hesla sa dá vyplniť na fin.správe tlačivo, len to tlačenie je trochu komplikované
kompozit
06.03.14,14:38
Dá sa, ale nielen to tlačenie je príšerné. Už len nájsť elektronické tlačivo na vyplnenie vyžaduje detektívne schopnosti. Alebo keď to povedzme náhodou skúsite cez eDane java, odtiaľ si neviete vytlačiť potvrdenie o podaní papierového priznania. No netrafí vás šľak?
srska
06.03.14,14:46
aj bez ID a hesla sa dá vyplniť na fin.správe tlačivo, len to tlačenie je trochu komplikované
a to ako, akým spôsobom? poprosím link. ja to robím všetko online cez id+heslo alebo cez java edane spustením java web starter-om
tictac7
06.03.14,14:48
aj bez ID a hesla sa dá vyplniť na fin.správe tlačivo, len to tlačenie je trochu komplikované
a to ako, akým spôsobom? poprosím link. ja to robím všetko online cez id+heslo alebo cez java edane spustením java web starter-om
nech sa páči:
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov
srska
06.03.14,14:56
aj bez ID a hesla sa dá vyplniť na fin.správe tlačivo, len to tlačenie je trochu komplikované
a to ako, akým spôsobom? poprosím link. ja to robím všetko online cez id+heslo alebo cez java edane spustením java web starter-om
nech sa páči:
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularovďakujem. no vidíš ich beťárov. ale šak no problem uložiť do pc
kompozit
06.03.14,15:33
Počuj srska, Ty pre koho programuješ? My sa tu sťažujeme, že tento nový systém je na figu. Pozri si staré eDane WIN, bolo to prehľadné, intuitívne a elegantné. A teraz? form.240.xml Fuj!
tictac7
06.03.14,15:37
Počuj srska, Ty pre koho programuješ? My sa tu sťažujeme, že tento nový systém je na figu. Pozri si staré eDane WIN, bolo to prehľadné, intuitívne a elegantné. A teraz? form.240.xml Fuj!
Čo viem, tak pre nikoho neprogramuje, ale tu pekne radí, ako na to a ešte aj s obrázkami....čo sa Ti na jeho odpovediach nepáči? Pomohlo by Ti viac, keby tu každý len hromžil, aké je to zlé a ké to bolo pred tým dobré, ale nikto by Ti neporadil, ako z toho teraz von?
srska
06.03.14,15:44
Počuj srska, Ty pre koho programuješ? My sa tu sťažujeme, že tento nový systém je na figu. Pozri si staré eDane WIN, bolo to prehľadné, intuitívne a elegantné. A teraz? form.240.xml Fuj!
:D to by som sa neuživil. a edane win poznám - dokonca som mal svoju unoficial verziu, ktorej boli urobené napr. tieto dp dph (http://www.porada.sk/t184405-materialy-dph-od-1-1-2012-s-prikladom.html#post1953236) pred pridaním orig. formulárov do edane win.

doplním - keby si pozrel aj genézu edane win - čítal by si príspevky do júla. o systéme kons, do ktorého boli potrebné identifikátory ani nehovorím.

https://www.youtube.com/watch?v=Z1pqVDNhi1Q
Žabinka
06.03.14,16:34
aj bez ID a hesla sa dá vyplniť na fin.správe tlačivo, len to tlačenie je trochu komplikované
tiež som nad tým štvrťhodinku maturovala, kým som na to prišla, ako to vytlačiť.. je to na začiatku mierne komplikované, ale po treťom DP mi to už išlo od ruky..:) pravda je, že veľa ľudí má problémy nájsť tlačivá na vyplnenie, mohli to pre neregistrovaných ľudových ľudí umiestniť viditeľnejšie..
kompozit
06.03.14,16:39
Ja nechcem čítať, ja chcem podávať priznania. Niektoré elektronicky a niektoré na papieri. Vlani na to stačil jeden nástroj - eDane. Dnes používam staré eDane WIN (lebo som si na to už zvykol), eDane java (lebo v eDane WIN nie sú niektoré tlačivá) a aj priamo cez portál (lebo v eDane java neviem vytlačiť napr. potvrdenie o podaní papierového priznania). A prežil som aj tie staré identifikátory a ich preklopenie do nového systému pred tromi rokmi. Je naozaj radostné žiť v tomto štáte - stále sa stará o zdokonaľovanie mojich zručností ;-)
MADELEIN
06.03.14,21:18
:) súhlasím
bodliak
06.03.14,21:22
Je naozaj radostné žiť v tomto štáte - stále sa stará o zdokonaľovanie mojich zručností ;-)

Nechváľ sa, lebo ti to zdania ako nepeňažný príjem.
mona091
09.03.14,22:08
Ahojte,

ja som z vas najblbsia, neviem si stiahnut tlacivo DP FO za 2013, a aj s predkontaciami - potvrdzujem si tak spravnost vypisania riadkov, mozete mi pomoct, pls?
avalik
09.03.14,22:23
Ahojte,

ja som z vas najblbsia, neviem si stiahnut tlacivo DP FO za 2013, a aj s predkontaciami - potvrdzujem si tak spravnost vypisania riadkov, mozete mi pomoct, pls?

ake predkontacie? tlaciva - aj editovatelne mas na PFS
mona091
09.03.14,22:30
tie som nasla, aj sa dalo do nich vpisovat, len mi nenavadzalo okienka dalej na vpisovanie, a ani sa nedalo nakllikat spravne cislo (tak, ako po minule roky, a ak som nahodou vynechala spravny riadok, hned ocervenel, teraz nie)
avalik
09.03.14,22:49
tie som nasla, aj sa dalo do nich vpisovat, len mi nenavadzalo okienka dalej na vpisovanie, a ani sa nedalo nakllikat spravne cislo (tak, ako po minule roky, a ak som nahodou vynechala spravny riadok, hned ocervenel, teraz nie)

tu su tlaciva - ak neposielas elektronicky https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov
mona091
09.03.14,22:58
velmi pekne dakujem, idem skusit
vrtalovaV
10.03.14,15:42
Prosím Vás vie mi niekto poradiť? Nemôžem odoslať DP z prijmu typ B. mam ID a heslo. dokonca som uz to vyplnila aj na stranke financnej spravy a isla som to podat - bohuzial mi to neslo. jedine co bolo osvietene a islo stlacit bolo podanie EZ - co samozrejme ja nemôzem. Tak som si to vyplnene tlacivo aspon ulozila na ich stranke. Radte prosim. Som z toho bezradna :(
vrtalovaV
10.03.14,15:50
Už mi to išlo našťastie : ) Tak ďakujem aj tak :)
Ala
10.03.14,16:33
Už mi to išlo našťastie : ) Tak ďakujem aj tak :)

Prosím čo ste urobila, že to prešlo. Ja sa snažím poslať jedno daňové od 15,30 hod. a nie a nie. Aj teraz točí a točí a nič. Najprv mi vypisovalo chyby riadku 59 - 62 musela som vymazať nuly, potom vypisuje, že nemá dátum narodenia, ako ho dopíšem vypisuje, že dátum neplatný - nerezident a tak to ide dookola - potom to začne točiť a točí a točí - aj teraz to točí. Prosím čo ste urobila, že to Vám prešlo::::
kompozit
13.03.14,09:20
Môže mi prosím niekto vysvetliť, kde je tu chyba? 3948,00-3735,94 je 212,06 alebo nie?
Llívia
13.03.14,09:25
Môže mi prosím niekto vysvetliť, kde je tu chyba? 3948,00-3735,94 je 212,06 alebo nie?
Skús v riadku s výsledkom 2x kliknúť, možno SAMO SATO opraví. Mne tiež pri niečom svietilo, že je to chyba, keď som do toho okienka klikla, SAMO SATO opravilo - hodnota v okienku sa pri tom nezmenila.
Llívia
13.03.14,09:28
Už mi to išlo našťastie : ) Tak ďakujem aj tak :)

Prosím čo ste urobila, že to prešlo. Ja sa snažím poslať jedno daňové od 15,30 hod. a nie a nie. Aj teraz točí a točí a nič. Najprv mi vypisovalo chyby riadku 59 - 62 musela som vymazať nuly, potom vypisuje, že nemá dátum narodenia, ako ho dopíšem vypisuje, že dátum neplatný - nerezident a tak to ide dookola - potom to začne točiť a točí a točí - aj teraz to točí. Prosím čo ste urobila, že to Vám prešlo::::
Dátum narodenia sa píše len pri nerezidentovi, inak sa píše rodné číslo.
Keď si odosielala priznanie bez uvedenia dátumu narodenia, vypísalo ti to ako kritickú chybu?
bea
13.03.14,09:28
Môže mi prosím niekto vysvetliť, kde je tu chyba? 3948,00-3735,94 je 212,06 alebo nie?

Je ten riadok 77 vypočítaný sw, alebo dopisovaný. Ak je dopisovaný, nie je tam náhodou desatinná bodka napísaná na číselnej klávesnici? Lebo tú tento sw neberie.... Treba ju prepísať na abecednej klávesnici. Inak neviem, čo by to mohlo byť....
Llívia
13.03.14,09:33
musíš mať edane (http://www.porada.sk/edane) java. Alebo radšej už priamo cez portál FS
tak veru, je veľa ľudí, čo ešte nepostrehli zmeny
Zmeny k horšiemu? Čo bolo dobré, to dok....ašľali :mad::mad::mad:


To predsa nie je o tom, že nepostrehli zmeny. Jednoznačne Java eDane (http://www.porada.sk/edane) sú omnoho menej komfortné ako staré. A nie každý účtovník je aj IT technik, aby stále niečo inštaloval. A vypisovať tlačivá (http://www.porada.sk/tlaciva) online prináša kopu rizík, hlavne že stratíš údaje pri výpadku servera resp. spojenia. Nechápem, prečo menia veci keď konečne fungujú :(
Hena22, súhlasím s tebou. Stále niečo menia, keby aspoň k lepšiemu a jednoduchšiemu, no oni to robia práve naopak. A účtovnícti, poraďte si ako viete :mad:

Hypotetická (ale nie nereálna) otázka: ak by sa im systém v posledných marcových dňoch zosypal, čo potom s DP? Kto bude zodpovedný za jeho nepodanie v termíne? Iný spôsob doručenia pri platiteľoch DPH (http://www.porada.sk/dph) nie je možný.
kompozit
13.03.14,09:49
Skús v riadku s výsledkom 2x kliknúť, možno SAMO SATO opraví. Mne tiež pri niečom svietilo, že je to chyba, keď som do toho okienka klikla, SAMO SATO opravilo - hodnota v okienku sa pri tom nezmenila.

Skúsil som, doplnilo vypočítanú hodnotu 212,05. Čo ale matematicky nesedí. Aj daň sa zníži o jeden cent... Nepomáhajú ani zmeny desatinných čiarok, bodiek, ... Kašlať na kontroly, hlavné, že to ide vytlačiť. ;-)
Llívia
13.03.14,09:58
Skús v riadku s výsledkom 2x kliknúť, možno SAMO SATO opraví. Mne tiež pri niečom svietilo, že je to chyba, keď som do toho okienka klikla, SAMO SATO opravilo - hodnota v okienku sa pri tom nezmenila.

Skúsil som, doplnilo vypočítanú hodnotu 212,05. Čo ale matematicky nesedí. Aj daň sa zníži o jeden cent... Nepomáhajú ani zmeny desatinných čiarok, bodiek, ... Kašlať na kontroly, hlavné, že to ide vytlačiť. ;-)
Keď podáš zle, pokuta nehrozí, vyzvú ťa na opravu.
laila
13.03.14,10:40
tiež nechápem tento " výtvor", ktorým (nám) to komplikujú a čo bolo dobré, ľahšie, čitateľnejšie, prehľadnejšie, zrozumiteľnejšie, v čom sa človek rýchlejšie zorientoval musia meniť k horšiemu.
kompozit
13.03.14,13:22
Keď podáš zle, pokuta nehrozí, vyzvú ťa na opravu.

Ale ja to mám dobre, to ten ich kontrolný algoritmus nevie počítať...
Dáša_
13.03.14,13:27
Llívia
13.03.14,13:29
Keď podáš zle, pokuta nehrozí, vyzvú ťa na opravu.

Ale ja to mám dobre, to ten ich kontrolný algoritmus nevie počítať...
Ich kontrolný mechanizmus možno nevie počítať, ale stavím sa, že TEBE budú volať kvôli chybe :D Tou vetou som chcela povedať len toľko, že kašli na jeden cent :)
Llívia
13.03.14,13:35
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/danova-nocna-mora-elektronicky-system-za-miliony-je-ludi-stale-chaoticky.html
Z článku:
Alebo bez ich pomoci s nádejou skúsite dokument uložiť vo formáte PDF a tak ho vytlačíte aj s vašimi údajmi. Lenže strany nesedia, takže to môžete celé rovno zahodiť. Dve hodiny vášho života sú, slušne povedané, premrhané.

To ako vážne? Robila som známemu DP, vytlačila som ho, s originál tlačivom som ho neporovnávala, to som nikdy nerobila, keď je to z ich systému.
emr
17.03.14,21:47
Mantaci. Na povodnej stranke aplikacie (http://www.porada.sk/aplikacie#__AUTOKW) eDane (http://www.porada.sk/edane#__AUTOKW) nie je ziadna zmienka o tom ze tam uz nie su formulare pre 2013. Ti babraci takto zabiju tomuto narodu clovekoroky prace. Ze system za 8 milionov? :mad:
kompozit
18.03.14,08:14
Nechávate si skontrolovať priznanie na portáli FS alebo v eDane-Java pred tým, než ho odošlete (vytlačíte)? A po správe údaje sú korektne vyplnené máte dobrý pocit, že nemáte žiadne chyby? Radšej sa na to nespoliehajte, tá kontrola neodhalí ani zrejmé chyby. Používajte radšej svoj rozum a kalkulačku...
tictac7
18.03.14,08:39
Nechávate si skontrolovať priznanie na portáli FS alebo v eDane-Java pred tým, než ho odošlete (vytlačíte)? A po správe údaje sú korektne vyplnené máte dobrý pocit, že nemáte žiadne chyby? Radšej sa na to nespoliehajte, tá kontrola neodhalí ani zrejmé chyby. Používajte radšej svoj rozum a kalkulačku...

jaaaj, kompozit, ale to, čo si odfotil vôbec nie je chyba. Predsa v riadku 9 vo výdajoch je suma paušálnych výdajov z riadku 2 + skutočne zaplatené poistné, ktoré máš uvedené pod tabuľkou. Tak už konečne prestaň rýpať!
kompozit
18.03.14,09:22
jaaaj, kompozit, ale to, čo si odfotil vôbec nie je chyba. Predsa v riadku 9 vo výdajoch je suma paušálnych výdajov z riadku 2 + skutočne zaplatené poistné, ktoré máš uvedené pod tabuľkou. Tak už konečne prestaň rýpať!
Možno máš pravdu, už som z toho úplne cvok. Ale opravil som v riadku 2 výdavky na 7278,07 (pričom poistné som nemenil) a predstav si, opäť hlásilo: Údaje sú korektne vyplnené.
ariadna22
11.04.14,19:19
mne bolo povedané, že je to preto, že budú e-dane ako také aj tak rušiť a všetko bude fungovať len cez finančnú správu.
Betina2
16.03.15,09:55
bohužiaľ tiež nedoporučujem sa 100% spoliehať na kontrolu na portáli :( pri DP k dani z MV mi spravilo tiež niečo podobné že neni chyba abola ako noha, numerická, prepočtová, nie logická :( a bolo by ma pustilo na odoslanie s blbým údajom, a nevyhodilo chybu. Ja mám problém teraz s DP typ B vraj riadky 12,14,15 Prílohy sú previazané s údajom o zaplatenom poistnom pod tabulkou v oddieli IV , no tiež nejako divne fungujú, pretože máme zaplatené len RZZP, to je ten údaj o zaplatenom poistnom vrátane RZZP pod tabulkou, takže je prenesený do riadku 14 v Prílohe, no stále odo mna vyžaduje vyplnenie aj riadku 15 prílohy, ale iným číslom ako 0,00 !!! pritom preddavky neboli žiadne uhradené. Už neviem čo s tým :(. Asi sa vybodnem na hlášku a oranžové polia a podám to s prázdnym riadkom 15, ved čo tam mám dať, ked preddavky nezaplatil ???
salamun
20.03.15,20:25
Zdravim,
chcem cez edane vyplnit DP FO typ B, ale nikde ho nevidim za 2014. Neviete niekto o tom nieco?
dakujem
Žabinka
20.03.15,20:55
Zdravim,
chcem cez edane vyplnit DP FO typ B, ale nikde ho nevidim za 2014. Neviete niekto o tom nieco?
dakujem
dobre sa pozeráš, DP A a DP B spolu s výkazmi tam bolo posledne za zdaňovacie obdobie 2012.. takže použi buď e- dane java, alebo tlačivá na stránke finančnej správy..
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane