lizbo
06.03.14,08:37
Ahojte, asi sa to tu preberalo uz, len to tu nemozem v rychlosti najst. Chcel by som sa opytat, kde mam podat danove priznanie, ked som v roku 2013 pracoval od januara do septembra v SR a od oktobra uz pracujem v CR. Subezne prijmy som nemal, v septembri som ukoncil pracu v SR a nastupil v CR. Viem, ze priznanie isto musim robit v SR, kedze som tam rezident, rodinu mam na Slovensku, len neviem, ci ho musim dat aj v CR. Ako je to potom s danovymi bonusmi - na deti, manzelku a tak. to vsetko si mozem uplatnit asi len v SR, ze? Dakujem za akukolvek radu.... Jano
veronikasad
06.03.14,07:43
Na Slovensku ho podať musíš, či podávaš aj v ČR závisí od výšky príjmu.

Nárok na DB a NČZD na manželku závisí od splnenia podmienok na ich uplatnenie. Ak ich splňaš, môžeš si ich v slovenskom DP uplatniť.
Anik
06.03.14,08:28
ako Ti Veronika písala na SVK musíš urobiť DP a uplatniť si riadne načo máš nárok to znamená na DB a ak je potrebné a manželka splňa podmienky nároku na odpočet podľa § 11 odst. 4 môžeš si na ňu uplatniť odpočet
k českým príjmom - zahrnieš ku príjmom z SVK a potom vyjmeš, aby Ti nenavýšili daňovú povinnosť.
V ČR neviem či si mal stiahnutú daň ak áno oplatilo by sa Ti podať DP aj tam, aby Ti stiahnutú daň vrátili, nárok na DB na deti tam nemáš nakoľko nesplníš podmienky podľa českého zákona o DzP
Mila123
06.03.14,08:33
Anik, aké sú podmienky na uplatnenie českého daňového bonusu na deti žijúce a študujúce na SK Slovákom?
Anik
06.03.14,08:46
90 % príjmu musí byť z územia ČR tak ako je to aj u nás, nerezident si múže uplatniť nárok na DB ak dosahuje 90 % príjmu a ešte je tam tušim okolo 49.000 Kč, odchádzam preč nestíham pozrieť tú sumu
Mila123
06.03.14,09:05
Ďakujem