zuzulien
06.03.14,11:37
ako vypnúť otáčanie obrázkov v súbore, win8 ?? nafotim na výšku, zobrazuje sa v zlozke na vysku, a ked ho chcem nasledne pridat na net, prida sa na lezato....
arizona
06.03.14,11:26
Podla tvojho kratkeho popisu neviem urcit kde presne je chyba. Ale skus si pred vkladanim na web obrazok otvorit a nezabudni dat ulozit v polohe,akej ho chces mat.

Ked mas otvorenu zlozku s obrazkami, tak vidis,ktore obrazky mas "na lezato". Tie si postupne otvor a daj ulozit. Ked si das znovu zobrazit celkovy nahlad, tak by uz mali byt ulozene v pozadovanom tvare.
zuzulien
06.03.14,12:07
no prave, v zlozke kde mam ulozene nasnimane fotografie, vsetky mam z mojho pohladu otocene dobre...avsak niektore su nasimane na vysku, cize by som chcela aby aj v subore sa zobrazovali tak ako boli ofotene ( aby boli na lezato...aby bolo uz v subore fotiek vidno, ktora je na vysku, aktora je na sirku....) takto ich mam vsetky zobrazene tak ako spravne, ale ked ich takto pridam napriklad na inzertny portal, tak je ta fotka nalezata ( ta co bola odpofena na vysku..) v zlozke, pred pridavanim na net, ked si ju otvaram, otvori mi ju taktiez spravne, ako ma byt..nie tak ako je nasnimana....ten portal kam fotky vkladam neumoznuje otacanie uz vlozenych fotografi..a tak su vsetky lezmo.......neviem ci to vo fotaku nastavit, alebo pri prevode fotografii fotaku do pocitaca...alebo ci v zlozke pocitaca..aebo ci v tom win8....doteraz ked som mala stary pocitac, tak mi to takto nerobilo..ziande nastavenia vo fotaku som nemenila..tak neviem....
arizona
06.03.14,12:10
a zmensujes tie fotky pred vkladanim na web?
arizona
06.03.14,12:11
nezakladaj duplicity!!!
zuzulien
06.03.14,12:18
nezmensujem..
misoft
06.03.14,15:02
ako vypnúť otáčanie obrázkov v súbore, win8 ?? nafotim na výšku, zobrazuje sa v zlozke na vysku, a ked ho chcem nasledne pridat na net, prida sa na lezato....

Ja na takéto používam jednu fintu - používam free program Irfanview (má aj Sk lokalizáciu) - jednoducho obrázoj zobrazím v programe, otočím vpravo, otočím vľavo (teda opäť naspäť) a dám Uložiť (do pôvodného adresára) a ajhľa - je to tak, ako som chcel. A prečo je to tak? Pretože otočenie obrázku = akcia s obrázkom, ďalšie otočenie = opäť akcia s obrázkom - to sú dve zmeny a tie uložím - prepíše sa pôvodný obrázok týmto bez zmien rozlíšenia, rozmerov, ale s novou orientáciou.