zizaka
06.03.14,13:58
Zdravím, paradoxne včera som uzavrela poistenie domácnosti, dnes som rozbila cca týždeň starý tablet , ked som ho brala malému z rúk a vyšmykol sa mi a padol na chodník. A teraz by som chcela využiť to poistenie- nie zneuťiť- len fakt, neviem ako mám sformulovať žiadosť o náhradu, resp. má niekto s tým skúsenosti, dakujem za radu akúkoľvek :D
tictac7
06.03.14,13:10
Ty máš v poistení domácnosti poistené aj rozbitie vybavenia domácnosti dieťaťom?
-------------------------------
zizaka (Dnes 15:19) no ked sme to podpisovali, tak mi tá baba hovorila, že to platí aj ked sa nám podarí v obchode dačo rozbiť,... že nech to dáme cez poistku
-------------------------------
rozbiť niečo v obchode a rozbiť svoju vec je tisíc a jedno. Asi máš poistenú aj zodpovednosť za škodu. To ale nemá nič spoločné s tým, že si rozbiješ (alebo Tvoje dieťa) Tvoj tablet.....
zizaka
06.03.14,13:19
no ked sme to podpisovali, tak mi tá baba hovorila, že to platí aj ked sa nám podarí v obchode dačo rozbiť,... že nech to dáme cez poistku
arizona
06.03.14,13:24
prihod link na ten produkt. Lebo pochybujem, ze by niektore Poistovne mali v beznej ponuke aj preplacanie rozbitej elektroniky v domacnosti. To by sa velmi zneuzivalo...
zizaka
06.03.14,13:33
Myslíš ako sa volá to poistenie? poistenie Uniqua Domov & šťastie .... mimo iného je tam poistená aj voda z akvária a podobné veci, tak len neviem ako to sformulovať aby to , v pohode prešlo, ja viem znie to špekulatívne, ale celý život si platíme poistky a ešte nikdy som žiadnu nevyužila, tak len teraz tútok novú , ktorá mala byť akože na "všetko" za 80,-€ by som chcela využiť do botky ...
Tweety
06.03.14,13:37
Veď uveď skutočnosť ako sa stala a uvidíš aká bude reakcia poisťovne.
tictac7
06.03.14,13:38
takže nič, nemusíš do bodky (ani po Tvojom do botky) využívať, je to tak, ako som Ti písala - máš poistenú aj zodpovednosť za škodu, ale nie to, že si Ty alebo niekto z Tvojej domácnosti niečo v domácnosti rozbijete...
zizaka
06.03.14,13:54
Hej, len je pravda, že niekedy záleží na detailoch ako je predložená žiadosť, ja len či s tým niekto nemá skúsenosť , aby som sa vyvarovala chybám.
misoft
06.03.14,14:47
Tak tá baba to má v popise práce - ťahať medové motúzy popod fúzy - prečítala si si všetko a poriadne? http://www.eurolineslovakia.sk/www/files/04.Text-poistenie-priloha.pdf - o tom, že je poistená elektronika pre prípad pádu ani slovo - nie je to totiž ani živelná pohroma, ani katastrofa, ani vandalizmus....
Poučenie pre teba - nedávaj decku na hranie takéto veci, najmä ak nevieš, čo s tým vyvedie.
tictac7
06.03.14,14:50
možno si to vysvetlila takto: živé dieťa = živel :D
ivustek
06.03.14,15:32
Poisťováčka mala pravdu ak vám povedala, že poistka sa vzťahuje aj na veci, ktoré rozbijete v obchode, mám vlastnú skúsenosť keď som rozbila v kvetinárstve vázy - poisťovňa mi preplatila celú sumu. Pri poistení domácnosti sa pripoisťuje aj zodpovednosť za škody - ale to platí iba na škody spôsobené iným a nie vo svojej domácnosti. Nám doma rozbil známeho syn drahú lampu a my sme to riešili z ich poistky, nie z našej.
Ice dive
06.03.14,16:01
čisto teoreticky sa čudujem, že sa to ešte nezneužíva.... veď na tablete nie je napísané komu patrí... a keď prešla poisťovňou rozbitá váza... prečo by neprešiel tablet... tým nechcem nikoho na nič navádzať...
zizaka
06.03.14,18:34
áno presne to inak napadlo aj mňa však môžem povedať, že tablet bol niekoho iného, totok som potrebovala v podstate počuť :D Díkes
zizaka
06.03.14,18:36
Ďakujem takýto príklad som potrebovala počuť :D
buchač
06.03.14,18:38
...hm ....len čo potom , keď mladý náhodou plazmu drbne na " chodník " ... :rolleyes:
zizaka
06.03.14,18:42
Nooo neviem , ale hore som písala, že padol mne , ked som mu ho brala, takže moja chyba a v dnešnej dobe popravde moje dve decká 7 a 3 roky sa vedia v tabletoch a smartfónoch vyznať oveľa lepšie ako ja .. hold nová doba, a zmluvy čítam, len ma zaujímajú aj písmenká medzi riadkami, ktroé sa dajú zahrnúť aj na rôzne modifikované situácie.... Dakujem za odpoved, dole mi už napísali, čo som potrebovala počuť
tictac7
06.03.14,19:09
hej? Myslím, že ja som Ti to napísala už o 15:34
taiko
06.03.14,19:10
ale pisala si, ze Ti to spadlo na chodnik, ci?
misoft
06.03.14,19:13
...alebo cudzími zápalkami jánošíkovské ohníčky doma urobí.....
taiko
06.03.14,19:13
Takze predsa len chces to poistenie zneuzit, ci?
Katy a R
06.03.14,19:25
ako žiadať? ... Poisťovne majú svoje formuláre - tak normálne vyplníš podľa predlohy a opíšeš, ako sa to stalo. - nájdeš na stránke poisťovne - Oznámenie o škode na majetku, alebo Oznámenie o vzniku škodovej udalosti (nejako podobne)
V dnešnej dobe môžeš mať poistené hocičo, nielen zodpovednosť za škodu tu spomenutú. Ale to ty vieš najlepšie, čo máš všetko poistené ... kuk do zmluvy !
Ice dive
06.03.14,19:25
poviem na rovinu... asi totok ti neprejde... lebo elektronika je v podstate v každom poistení vylúčená, nakoľko veľmi rýchlo morálne starne a tým pádom by poisťovne nerobili nič iné len preplácali nové a nové elektronické hračky...
misoft
06.03.14,19:28
..ona aj elektronika je poistená, ale je to presne stanovené v poistných podmienkach (živ. pohromy, vlámanie, blesky, oheň a pod.) - takže nejaký pád - tak toto nezhltnú.....
zizaka
06.03.14,19:45
ok tak počkám cca týždeň, potom vám dám vedieť ako to prešlo, inak minulý rok sme kupovali notebook aj s poistením ak sa mu hocičo stane, ak by decká obliali s malinovkou, porp im fakt padol na zem a nefungoval by , tak nám ho okamžite vymenia, fakt existuje aj také poistenie, nanešťastie sme totok nevyužili, ten notebook je doteraz nezničiteľný :D čiže poistenie proti deťom existuje :D :D :D
lujza.j
06.03.14,19:52
no idem tuším napísať kamke do uniqe...lebo už mi tu trhá bránicu:D:D:D
Katy a R
06.03.14,19:58
a čo ty vieš, čo v tom všetko má ??? ... ;):) - budeme čakať, ako to dopadlo ...
buchač
06.03.14,20:24
CITUJEM : Ice dive
..." čisto teoreticky sa čudujem "...

ODPOVEDÁM :....aj keď zizaka spomenula to zneužitie a či využitie

Čisto teoreticky sa čudujem zizake , že ju niečo takéto aj napadlo ( doslova útok spáchalo ) ...

Lebo ona chce osloviť nejakého známeho a naviesť ho v podstate na trestný čin poisťovacieho podvodu .
Nevravím ani o tom , že cena nejakého tabletu je v podstate zanedbateľná ( aj keď neviem síce značku a tým pádom aj cenu ) ...

Osobne by to bolo pod moju úroveň ... aj keď sa priznám , že už som niečo podobné spáchal ( nešpecifikujem podrobnosti ) .
arizona
06.03.14,20:34
Ja som tiez zvedava,ako to dopadne. Lebo poistovaci pred podpisanim zmluvy naslubuju hocico,ale skutocnost byva vacsinou vzdy ina. Poistovne nie su take hlupe,aby prerabali na spekuantoch
zizaka
07.03.14,04:56
Ok je pravda, že platím štátu, len to čo musím,
je pravda, že sa snažím zo štátu vytrieskať maximum, ked mám na to nárok
a je pravda, že ak existuje nejaká kľučka kde ušetriť tak ju nájdem :D NIe pre to, že to potrebujem, ani že som "sviňa" ale preto, že naší rómski ale aj iní spoluobčania, vytrieskavajú z nášho štátu a z mojich daní, z EÚ a celkovo zo systému všetko....
tak prečo by som nemohla aj ja.
Radšej kúpim decku nové lyže ako prispieť, čo by len na jednu cigaretu niekomu cudziemu.
Inak, priznajte sa , však pri autách a čelných sklách to robia "skoro" všetci, však to ide zo zákonnej poistky a poznám kopu iných vecí, tak prečo to nespraviť pri 360,.€ tablete :D
Ice dive
07.03.14,05:59
taký detail... poisťovne sú súkromné subjekty nie štátne subjekty... takže prirovánvať to k tomu že toto ťahám od štátu nie je celkom dobrý príklad najmä keď poisťovne v podstate všetky poistné plnenia roztápajú do následného poistného... t.j. ak si uplatníš škodu z niečoho... tak to zaplatia ostatní poistenci danej poisťovne... a čelné sklá to už máš pekne staré info... lebo poisťovne to cca 2 roky už nepreplácajú... a ešte to posunuli na takú úroveň, že poškodené vozidlo obhliadnu a znehodnotia diamantom a potom ti pošlú pekne list, že udalosť sa tak nestala... to aby sa neskúšalo v ďalšej poisťovni...
Ice dive
07.03.14,06:00
doba kedy sa sľubovali hory doly, je už dávno preč... už si aj poisťováci uvedomujú, že do toho vkladajú svoje meno a keďže ich je ako maku... tak sa chcú odlíšiť....

no a s tým oblievaním notebooku... myslím, že ťažko sa preukazuje jednej aj druhej strane, že obliatie malinovkou bolo čisto náhodné... viem, že existujú poistenia elektroniky, avšak reálne na SK trhu by každý jeden notebook bol obliaty náhodne malinovkou ku koncu poistného obdobia.. aby poisťovňa dala nový.... ved v nemecku na prelome 80-90 rokov z havarijného poistenia preplácali pri krádeži do dvoch rokov plnú hodnotu auta... 3x skúste hádať aké staré boli ukradnuté auta... všetky cca do 2 rokov... potom to zrušili... a keďže poistenie notebookov je tu už minimálne 2-3 roky tak nemyslím, že by tam neboli finty a fintičky pre poisťovne, ako bežné škody nezaplatiť... lebo potom by to poistenie nestálo okolo 50 € pri bežnej cene notebooka 300 € (poisťovňa predsa potrebuje na jeden zničený notebook minimálne 6 poistiť...)
misoft
07.03.14,17:53
..a ja doplním..... poisťovne v prípadoch čelných skiel uzatvárajú osobitnú poistku na toto "poškodenie" a sklá sa dôkladne prezerajú.... a preplácanie je tak zťažené....
arizona
07.03.14,18:37
Myslim, ze s tymi "kseftami" s celnymi sklami je to uz dost davno neaktualne. ten, kto vezme vinu na seba,ma v buducom obdobi zvysenu zak.poistku. Takze poprosit kamosa o sluzbu je blbost,lebo by si sam sebe uskodil.
Ice dive
08.03.14,15:55
no tak to sa vždy riešilo uzavretím novej poistky... avšak pravdou je, že tá naša poisťovňa mala 25 % všetkých škôd z PZP práve na čelnom skle.... tak sme skopčili to čo robil wuestenrot už dávno, že sklá sa začali zamietať a ľudia sú donútení mať extra poistku na toto, s tým, že ak majú škodu tak majú možnosť využiť poistenie...
pioter007
15.03.14,15:55
nemyslím že sa ti podarí z poisťovne niečo dostať, už pri realnych poistných udalostiach kde je to jasne zazmluvnené tak aj tam sa snažia nájsť nejakú "výhovorku" aby nemuseli platiť. Elektronika (http://www.porada.sk/elektronika#__AUTOKW) poškodená vlastným zapríčinením v takejto poistke asi nebude pretože by to veľa ludí zneužilo. prípadne ak by sa stala nejaka živelná pohroma možno by sa to ešte dalo ale pád a podobné veci, na to existujú poistky špecialne pre takéto prípady, zhodou okolností tiež keď som si cca pred rokom kupoval tablet (http://www.porada.sk/tablet#__AUTOKW) (okol 300€) dal som si ho rovno poistiť proti krádeži, poškodeniu vlastným zapríčinením, živelným pohromám a pod + predlženie záruky na 3 roky, to keby si mala poistku podobného typu tak by bola reálna šanca uspieť ( i keď stačí nedodržať jednu drobnosť a už ti nič nevyplatia..), majú toľko podmienok napísaných malými písmenami že až.. no vrátim sa k podstate a to že ak to nemáš v zmluve tak ti nepomôže ani keby ti to napísal právnik ... ale skúsiť môžeš, potom daj vedieť ako si dopadla ;)