Rudolf Palčik
06.03.14,15:31
pokuta , ako sa voči nej brániť .
Prri návšteve Magyarskej republiky som bol pokutovaní za : po prechode križovatky som sa nezaradil do príjazdového pruhu , ale hned na pravú stranu cesty , ale - príjazdový pruh nebol ( vtedy ) vyznačený dopravnými značkami vyznačení ( ani vodorovnými , ani zvislými ) bol som pokutovaní na 10 000 forintov , ktoré mám vyplatiť do jedného mesiaca a to v Magyarsku .
Kvôli tomu istému priestupku , zastavili aj vodiča ( tiež Slováka ) idúcemu zamnou asi päť min. Kde by som sa mal voči tomu sťažovať . Ešte jeden dotaz - túto cestu som absolvoval viac krát stále tým istým spôsobom , aj policajti vo väčšine prípadov stáli na tej istej pozícii , ale nikdy ma nezastavili . Asi bol m koniec mesiaca a nemali splnené limity za pokuty .
Ďakujem .
arizona
06.03.14,15:21
Stazovat sa mozes u Magyarskej policie, tam kde ti pokutu udelili
Rudolf Palčik
07.03.14,11:04
veľmi si mi nepomohla
robo197
07.03.14,11:23
Hmm, keby na slovensku dávali také pokuty:
10 000 HUF = 32,28 EUR
jslancik
07.03.14,11:30
a sťažuješ sa, že si dostal iba raz pokutu, či čo? Máš jasno, že si spáchal priestupok, nespáchal, či? Ako je to podľa Magyarských vyhlášok, predpisov?

Mimochodom, podľa tvojho popisu si moc neviem predstaviť situáciu, čo si spáchal. Za križovatkou má byť "príjazdový pruh"?

Mimochodom2 - pokuta 33 eur je ako nič. Skutočne to chceš riešiť na Magyarskom inšpektoráte s Magyarmi?
alaya1
07.03.14,11:32
Pomenovanie statu je
bohovske :)
Excise Duty
07.03.14,11:42
To vieš, Magyar a ešte k tomu bol aj "pokutovaní".
Rudolf Palčik
07.03.14,11:45
No jedna vec , že som neporušil dopravné predpisy , ani magyarské , ani žiadne iné , ty by si tiež nevysolil 30 € , za nič a po druhé môj príjem je 106 € , tak že mne je aj tých 30 € veľa .
S pozdravom .
jslancik
07.03.14,12:01
no, tak veľa šťastia na maďarskom DI. Ak si si taký istý, že si nič nespáchal.
Chobot
07.03.14,12:02
A čo čakáš od nás? Že ti potvrdíme, že si nespáchal priestupok? Veď ani nevieme, čo si urobil (aspoň ja som to zo zadania nepochopil). Ani si nenapísal, na ktorom mieste sa to stalo (že by sme si pozreli cez google mapy, ako je tá križovatka riešená). Takže či si spáchal priestupok alebo nie, my nevieme. Ak to tvrdí polícia, ktorá bola na mieste, tak si ho asi spáchal.

Alebo čakáš, že niekam zavoláme a pokutu zrušíme? Ak s pokutou nesúhlasíš, musíš ísť na miestnu políciu, kde si pokutu dostal a skúsiť sa odvolať. My ti advokáta robiť nemôžeme.

Jedinú otázku si položil - kde sa môžeš sťažovať. A na to si dostal odpoveď už aj od arizony.
Rudolf Palčik
07.03.14,12:17
bývam pri hranici a aj čerpacia stanica je na hranici , ale ja som chcel radu ,že kde , alebo komu sa mám sťažovať - a ešte niečo - oni nás tí Magyari nemusia
Chobot
07.03.14,12:31
Však sme ti to napísali - sťažovať sa môžeš na príslušnej policajnej stanici. Ak napíšeš v ktorom meste to bolo, tak ti vyhľadám aj adresu tej policajnej stanice.

A čo má čerpacia stanica spoločné s tvojou pokutou? A v ktorom meste je tá čerpacia stanica.

A len pre zvedavosť - na ktorej ulici (či križovatke) si mal spáchať priestupok?
arizona
07.03.14,12:36
Ved radu si dostal hned v prvom komentari pod tvojim
prvym prispevkom.
Rudolf Palčik
07.03.14,15:05
Ďakujem za Vaše rady , s Vami je naozaj radosť komunikovať , netvrdím že vždy , lebo v minulosti ste mi pomohli , ale aj tak Vám dakujem .