Thombhul
06.03.14,17:26
Dnes som zistil, že mám zablokované účty v banke, ale nebol mi doručený ani platobný rozkaz zo súdu ani oznámenie o začatí exekúcie. Nekoná exekútor protiprávne? Ani neviem čoho sa exekúcia týka, ani ktorého exekútora mám kontaktovať. Veď zo zákona mám 14 dní od doručenia oznámenia na podanie námietok.
Bednarova J
06.03.14,16:39
Má právo zablokovať účty s tým, že nemáte možnosť disponovať s finančnými prostriedkami uloženými na účte. Po blokácii majetku vydá upovedomenie o začatí exekúcie, voči ktorému môžete podať námietky. Zablokované finančné prostriedky však nie sú stiahnuté na účet exekútora, to môže až po uplynutí lehoty na podanie námietok.
hanelie
06.03.14,18:47
pozri tu :
http://www.webpravnik.sk/zablokovanie-uctu-v-banke-exekutorom/
úplne na začiatku ale predsa musí byť dôvod na začatie exekúcie - neplatenie nejakých záväzkov
Martin1310
06.03.14,18:57
Ja neviem ale keby to bolo tak že ta musí dopredu upozorniť na zablokovanie účtu tak by si ho zrejme vyprázdnil .
draik
06.03.14,18:59
Exekútor neblokuje účty len tak, ale vždy na základe poverenia, ktoré mu dal súd na základe návrhu oprávneného na vykonanie exekúcie. Exekútor vždy najskôr blokuje majetok, až potom zasiela upovedomenie o začatí exekúcie, pretože inak by dlžníci presúvali majetok.