EKO-HAUS
06.03.14,19:01
Momentálne som s dieťaťom na rodičovskom príspevku. Materský príspevok pred odchodom na rodičovskú som mala maximálny. Teraz keď som na rodičovskom by som sa chcela zamestnať na pár hodím mesačne na dohodu o pracovnej činnosti. Ale v budúcom roku (stále v čase mojho rodičovského) plánujeme ďaľšie dieťa. Ovplyvní prípadná dohoda o pracovnej činnosti moju výšku materskej v budúcom roku? Nebude sa mi počítať materská z tejto dohody? Budem mať stále materskú maximálnu? ďakujem
MADELEIN
06.03.14,18:22
Pýtala som sa na takýto prípad na sociálke a povedali mi, že dohoda nemá vplyv na výšku materského. Zamestnávateľ určí výšku mzdy, z ktorej sa vypočíta výška materského
EKO-HAUS
07.03.14,08:45
ďakujem za odpoveď. Aj ja som sa pýtala na sociálke a povedali mi toto isté. Ale zdá sa mi to dosť nelogické nakoľko aj z dohody mám vymeriavací základ a platím odvody. A prosím Vás pýtali ste sa na to keď už sa platili z dohody odvody, alebo ešte keď sa neplatili?
Elenaka
27.05.14,08:08
Zamestnávateľ určí výšku mzdy, z ktorej sa určí výška materského? To akože zamestnávateľ napíše že výška mzdy je 1300 € a bude mať maximálnu materskú?