moth
07.03.14,07:42
Prodím o radu ako zaúčtovať prijatú FA, ktorá bola vyplatená v českých korunách, hotovosťou v jednoduchom účtovníctve, nie je platca DPH ďakujem za rady!
moth
08.03.14,06:49
Prosím už ma to súri a neviem si rady ozaj s týmto nemá nikto skúsenosti nerada by som urobila chybu:(((
balunka
08.03.14,10:47
prepočítať -kurz ECB stred v deň vyplatenia
cacka
08.03.14,11:44
Postupy účtovania JU, § 21, ods.3:
(3) Pohľadávky a záväzky, ocenené pri vzniku cudzou menou, sa ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu podľa § 2 ocenia referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska29a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu. Pohľadávky a záväzky, ocenené pri vzniku cudzou menou, sa ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, ocenia referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska29a) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka. Kurzový rozdiel z ocenenia ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu a ocenenia ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka sa pri pohľadávkach a záväzkoch v peňažnom denníku neúčtuje, s výnimkou kurzového rozdielu podľa § 10 ods. 28 a § 17 ods. 6.
cacka
08.03.14,11:47
prepočítať -kurz ECB stred v deň vyplatenia

S týmto nesúhlasím. Používa sa kurz ECB - deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu a ECB stred som ešte nikde nevidela. Kurz ECB je len jeden...či?