lienka3
29.03.06,22:03
:mee: Trápim sa z účtom : kolega robí projekty dohodol sa v zmluve na splátkach,
v auguste som mu vystavila preddavkovú faktúru na sumu 28.100.-Sk
klient/súkromna osoba/ mu previedol na účet 5.5. prvu splátku 11000.-Sk,
31.10.05druhu splátku vo výške 9000.-Sk a 30.9.05 bola vystavená Fa a odčítané preddavky a doplatok vo výške 8100.- Sk. Klient však nebol spokojný a dohodli sa na niektorých zmenách , tých 8100 Sk nezaplatil /FA - daňový doklad som stornovala/a celé sa to ťahalo až do konca januára 2006 kedy som vystavila FA , odčítala preddavky a doplnila penále/ za nedodržanie koleg.termínu podľa zmluvy/ + sumu ktorá zostala z tých 8100.- Sk a ešte sme tam doučtovali navyše doplatok za projekt garáže vo výške 3000.- Sk.
A teraz mám z toho guláš , lebo som sa tu dočítala, nejaké informácie.
Čo s tými peniazmi , ktoré nabehli ako záloha na účet je to PNZD?
Kolega chce mať tento príjem v tomto roku ako to urobiť? A čo potom s tým zvyškom
stuko
29.03.06,20:21
:mee: Trápim sa z účtom : kolega robí projekty dohodol sa v zmluve na splátkach,
klient/súkromna osoba/ mu previedol na účet 5.5. prvu splátku 11000.-Sk,
31.10.05druhu splátku vo výške 9000.-Sk
no ja by som to daval zatial ako PNZD
a 30.9.05 bola vystavená Fa a odčítané preddavky a doplatok vo výške 8100.- Sk.

teraz preúčtuješ cez ID príjmy z predchádzajúceho období ako ovpl. dan z prijmu
Klient však nebol spokojný a dohodli sa na niektorých zmenách , tých 8100 Sk nezaplatil /FA - daňový doklad som stornovala/
nestacilo mu poslať len dobprobis na 8100,- ?

ešte sme tam doučtovali navyše doplatok za projekt garáže vo výške 3000.- Sk.
Prečo si na to už neurobila novú faktúru ?

no neviem, ci som poradil dobre, ale ja by som to riesil asi nejako takto
lienka3
29.03.06,20:28
Neviem som z toho pako, ale on chce mať tých 20000 v príjmoch tento rok.
Tak neviem či zrušiť tu preddavkovú fa a radšej na každú platbu dať normálnu FA a bude. S tým klientom sa určite dá dohodnuť.
Dík doťahujem čo sa dá a od statika má len výdavkový doklad z pokladne na sumu 7000 a čo stým ?
Zita5
29.03.06,20:28
:mee: Trápim sa z účtom : kolega robí projekty dohodol sa v zmluve na splátkach,
v auguste som mu vystavila preddavkovú faktúru na sumu 28.100.-Sk
klient/súkromna osoba/ mu previedol na účet 5.5. prvu splátku 11000.-Sk,
31.10.05druhu splátku vo výške 9000.-Sk a 30.9.05 bola vystavená Fa a odčítané preddavky a doplatok vo výške 8100.- Sk. Klient však nebol spokojný a dohodli sa na niektorých zmenách , tých 8100 Sk nezaplatil /FA - daňový doklad som stornovala/a celé sa to ťahalo až do konca januára 2006 kedy som vystavila FA , odčítala preddavky a doplnila penále/ za nedodržanie koleg.termínu podľa zmluvy/ + sumu ktorá zostala z tých 8100.- Sk a ešte sme tam doučtovali navyše doplatok za projekt garáže vo výške 3000.- Sk.
A teraz mám z toho guláš , lebo som sa tu dočítala, nejaké informácie.
Čo s tými peniazmi , ktoré nabehli ako záloha na účet je to PNZD?
Kolega chce mať tento príjem v tomto roku ako to urobiť? A čo potom s tým zvyškom


Kedy sa dokončila a odovzdala práca ?
lienka3
29.03.06,20:37
dokončené a odovzdané= na stavebné konanie to bolo až v januári tento rok,
ale termín bol ten september 2005 nedodržaný z viacerých dôvodov aj vina kolegu a preto aj to penále.. Ale on to chce zaúčtovať tých 20000 ako POZD maám stornovať preddavk FA a vyhotoviť na každu sumu FA alebo čo stým
stuko
29.03.06,20:38
dokončené a odovzdané= na stavebné konanie to bolo až v januári tento rok,
ale termín bol ten september 2005 nedodržaný z viacerých dôvodov aj vina kolegu a preto aj to penále.. Ale on to chce zaúčtovať tých 20000 ako POZD maám stornovať preddavk FA a vyhotoviť na každu sumu FA alebo čo stým

no ale to by asi nebolo v sulade so zakonom :(
Zita5
29.03.06,20:40
dokončené a odovzdané= na stavebné konanie to bolo až v januári tento rok,
ale termín bol ten september 2005 nedodržaný z viacerých dôvodov aj vina kolegu a preto aj to penále.. Ale on to chce zaúčtovať tých 20000 ako POZD maám stornovať preddavk FA a vyhotoviť na každu sumu FA alebo čo stým

Podľa toho čo píšeš ,prijaté zálohy sú príjmom NZD v roku 2005 a príjem je v roku dodania služby t.j.2006.
lienka3
29.03.06,20:47
Klient je súkromna osoba čo keby sme opravili tú preddavkovú fa na sumu 20000 , vystavili FA . Samozrejme by sme vymenili fa aj klient. A urobili by sme tento rok fa na zvyšok, ale asi čo to penále? Ja len uvažujem, kolegovi sa moc nedarilo a keď mu dám preč tento príjem tak bude mať príjem asi 50000 a výdavky asi 101000, podniká druhý rok a bude aj tak opäť v strate, ale už sa mu snáď začne dariť , minul všetky úspory tak má aj motiváciu.Alebo
ako to potom urobiť tých 8100 mi zostane v pohľadávkach?
Zita5
29.03.06,20:50
Klient je súkromna osoba čo keby sme opravili tú preddavkovú fa na sumu 20000 , vystavili FA . Samozrejme by sme vymenili fa aj klient. A urobili by sme tento rok fa na zvyšok, ale asi čo to penále? Ja len uvažujem, kolegovi sa moc nedarilo a keď mu dám preč tento príjem tak bude mať príjem asi 50000 a výdavky asi 101000, podniká druhý rok a bude aj tak opäť v strate, ale už sa mu snáď začne dariť , minul všetky úspory tak má aj motiváciu.Alebo
ako to potom urobiť tých 8100 mi zostane v pohľadávkach?

Práve preto , že je to veľmi háklivý prípad by som to nerobila , zálohy sa nemôžu počítať do príjmu .
lienka3
29.03.06,20:57
Tak ako to teda bude správne? Robím to len druhý rok a radšej nech je to poriadne
Zita5
29.03.06,20:59
Tak ako to teda bude správne? Robím to len druhý rok a radšej nech je to poriadne

lienka , nechceme Ti nejako nesprávne radiť , podľa zákona tie preddavky sa účtujú tak , ako sme písali , avšak ak sa začne okolo takejto zákazky mračiť, nedaj bože by k niečomu prišlo a ešte aj účtovne sa to nejako motalo , nebolo by to dobré ani pre klienta ,ale ani pre teba .
lienka3
29.03.06,21:02
Ďakujem ak som to sprvne pochopila tak to dám do PNZD a tých 8100 mi zostane ako pohľadávka vo výkaze? Ešte raz ďakujem všetkým.