patrik2
07.03.14,10:16
Dobrý deň, niekedy koncom minulého roka som po zamietnutej reklamácii obuvi na základe "stanoviska k reklamácii" podal podnet na SOI s tým, že zákonodarca striktne stanovuje v § 18 ods.6 zákona č.250/2007 z.z. o ochrane spotrebiteľa že reklamácia môže biť zamietnutá iba na základe odborného posúdenie alebo stanoviska osoby oprávnenej výrobcom, a taktiež som žiadal SOI aby prešetrila či bol zo strany predajcu dodržaný formálny postup vybavenia mojej reklamácie, pretože keď som si laickým rozumom prepočítal poštovné na východ Slovenska a späť na západ Slovenska a plus peniaze za stanovisko k reklamácii vyšlo mi že sú to peniaze rovnaké cene reklamovanej obuvi. Priznám sa nečakal som že strany SOI mi odpíše že všetko je v poriadku a znova mi citovala ustanovenia zákona o ochrane spotrebiteľa, čo mi nepomohlo, a preto sa pýtam, či mám v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám možnosť nahliadnuť a robiť si fotokópie spisového materiálu SOI týkajúceho sa mojej veci, prípadne máte niekto s touto vecou podobné skúsenosti, a ako si môžem preveriť či stanovisko oprávnenej osoby vydala naozaj osoba na to poverená, je to niekde zákonom podložené, čo musí splnať daná osoba a je niekde táto osoba zapísaná ako kvalifikovaná osoba ktorá tieto stanoviská môže vydávať ako napr. znalci, alebo to môže hocikto? dakujem, už mi nejde o reklamáciu obuvi, zistil som že sa ničoho nedomôžem, len chcem vedieť aspoň či mam pravdu alebo nie, dakujem
mareko
07.03.14,09:48
Skús ten text napísať normálne do viet. Všetko v jednej vete, kto sa v tom má vyznať. Hotový guláš - matiáš :-(
patrik2
07.03.14,11:49
prepáč matiáš ale skús mi poradiť a neopravovať mi text, a pokial máš s toho guláš tak to radšej nechat tak, ale aj tak dík
arizona
07.03.14,12:24
Ak tvoja reklamacia bola zamietnuta na zaklade vyjadrenia znalca, predajca Ti je povinny toto vyjadrenie ukazat,ale nie je povinny ti davat kopiu.
Ked ti toto vyjadrenie ukaze,mozes si opisat, kto je pod znal.podpisom podpisany a na napr. TU : http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_reg/jaspiw_mini_regz_vyber_hl1.asp?clear=Y&cball=Y si mozes overit, ci dany znalec je naozaj "znalec" vo danom obore .

Ak ti teda bola reklamacia oddovodnene a v sulade so zakonom odmietnuta,nemas narok na preplatenie vydavkov na postovnom a pod.

...nabuduce naozaj pis zrozumitelnejsie,tiez som musela text aspon 3x po tebe precitat,aby som trochu pochopila
Žabinka
07.03.14,13:50
Posúdenie reklamovaného výrobku musí byť znalcom evidovaným na justice.gov.sk-čiže súdnym znalcom? Ja som našla len, že predajca má zamietnutie reklamácie doložiť nezávislým znaleckým posudkom, nie odborným.