Tunco
07.03.14,11:04
Kupil som pozemok so stavebným povolením - bungalov. Ale mne sa pôvodný bungalov nepozdával, kupil som si druhý katalógový projekt. V princípe nejde o veľkú zmenu, nočná a denná časť ostali v novom projekte zachované, dokonca aj miestnosti sedia (izby, kuchyna, obyvacka) ale môj nový projekt je o niečo väčší. Musím žiadať o nové stavbné povolenie (tak mi poradili na úrade ) alebo mám stavať iný projekt a žiadať o zmenu stavby pred jej dokončením ?
Ešte doplním, že prípojky ostali zachované tak ako boli pôvodne navrhnuté.
dianka.sz
07.03.14,10:41
Záleží od toho či je už pôvodná stavba vo výstavbe, lebo keď ešte nie je, tak musíte požiadať o nové stavebné povolenie, keď už časť pôvodnej stavby stojí tak zmenu pred dokončením...:-)
Tunco
07.03.14,10:55
Stavba ešte nie je vo výstavbe, ale príde mi zbytočné, ked som platil v cene pozemku aj za stavebné povolenie vybavovať všetko nanovo. Ide mi hlavne o tú administratívnu činnosť, vybavovať všetko nanovo.
dianka.sz
07.03.14,12:55
Bohužiaľ, ale keď máte iný projekt, tak musíte všetko vybaviť na novo. Taký je postup, musíte to tak brať ako keby ste to prvé stav.povolenie vôbec ani nemali. Je to podstate nový projekt.
ipg
17.03.14,11:20
Koľko je to ...o niečo väčší v m2