MisoZilina
07.03.14,12:18
Zdravim,
dcera ma oneskoreny vyvoj a v sucasnosti chodi na hodinu denne do skolky s beznymi detmi a je vidiet, ze jej to pomaha. Coskoro bude mat tri roky a chceli by sme ju na pol dna dat do tej skolky, s tym, ze by sme chceli pre nu asistenta. V skolke nam povedali, ze asistenta zozenu, ale stoji to cca 250 € mesacne. Kedze manzelka pobera rodicovsky prispevok na mladsiu dceru, na urade nam povedali, ze nemame narok na prispevok na starostlivost, takze to vyzera, ze cele naklady budeme musiet pokryt sami. Chcem sa teda spytat, ci mate niekto skusenost s asistentom pre dieta v skolke, ci to malo nejaky efekt pri vychove a spravani sa dietata a ci nevie niekto skuseny v soc. oblasti poradit ako by sa dalo riesit financovanie tohto asistenta. Vopred dakujem.
alaya1
07.03.14,11:24
Asistenta ucitela moze ziadat aj skolka z erofondou cez UPSVaR. Tento asistent ucitela je napomocny dietatu pocas pobytu v predskolskom zariadeni, je riadnym zamestnacom skolky, musi mat adekvatne vzdelanie. Ak psycholog odporucil dieta vzdelavat v "beznej" skolke s "beznymi " detmi, tebou popisany nazov - noralne deti, nemam rada,. urcite by som jeho rady posluchla, aj ked rozsah poskodenia dietata nepoznam.
Dalej je moznost cez UPSVaR potzadat na oddeleni kompenzacii TZP o prispevok na osobneho asistenta, ktory podla hodin priznanej osobnej asistencie pracuje za odmenu. Tuto odmenu vyplaca UPSVaR. Pracuje na dohodu medzi TZP osobou a asistentom.
MisoZilina
07.03.14,11:27
Samozrejme som tymi "normalnymi" detmi nemyslel nic zle, bezne je asi lepsi vyraz. Vdaka za odpoved. Na UPSVaR nam povedali, ze asistentov riesia az v skole, v predskolskych zariadeniach nie....
alaya1
07.03.14,11:30
Kde na UP ? je to siroky pojem. Obidva sposoby, ktore som uviedla su riesene cez UP.