eny87
07.03.14,15:33
Vo februári mi prišla predfaktúra za školenie,, ktorú sme následne uhradili v 100% výške a ešte v tom mesiaci prišla 0-ová ostrá fa kde bola rozúčtovaná dph. Teraz neviem, aké číslo dať do KV, či VS z predfaktúri/ostrej fa? Známa účtovníčka mi tvrdí, že ked sa to týka jedného obd. možem dať VS z ostrej fa,,,,ale v dokumentácii ku KV je písané, že ak je preddavková v 100% hodnote vyúčtovacej fa, do KV vstupuje číslo preddavkovej fa. TAk teraz neviem,,,možete mi to niekto potvrdiť? Ďakujem
KloferHladny
07.03.14,14:38
Podľa toho čo píšete, preddavková faktúra nebola faktúrou v zmysle platného zákona o DPH. Preddavok - záloha na službu sa "zdaňuje" až prijatím platby. A Vy ste platbu platili až po prijatí preddavkovej faktúry. Teda zúčtovacia faktúra je dokladom pre účely DPH aj KV.
eny87
07.03.14,21:32
Aha jasné,,ďakujem pekne za objasnenie :)
linko1
20.07.14,10:25
prosím viete mi to bližšie vystvetliť, teda tiež mám takýto pripad ... ako to teda správne zaúčtovať v alfe plus... dakujem za vysvetlenie
SAIVI
27.08.14,05:33
Ak máte k zálohovej faktúre vystavený daňový doklad o prijatej platbe a na vyúčtovacej faktúre je už len odrátaná záloha - použila by som VS daňového dokladu o prijatej platbe.
Ak nebol k zálohe vystavený daňový doklad ale bola zúčtovaná do 15 dní priamo vo vyúčtovacej faktúre - vtedy by som použila VS z ostrej faktúry .