zuzlik0402
07.03.14,15:47
Chcem sa opýtať, ako je to pri ročnom zúčtovaní dane zamestnancom, kde pri zamestnancoch, ktorí robili celý rok iba u jedného zamestnávateľa, mi vychádzajú niekoľkocentové nedoplatky zo zaokruhľovania preddavkov na daň počas roka.

Ak by si dávali DP, viem, že do sumy 3,32 Eur by sa daň pokladala za vysporiadanú. Ako to teda mám urobiť pri RZD? Ak mám nedoplatok 0,04 Eur, mám mu to zahrnúť do výplatnej pásky, alebo tiež zaokrúhliť na nulu?

Ďakujem.
KloferHladny
08.03.14,11:45
Záleží od toho, či zamestnanec bude požadovať potvrdenie pre 2%. Ak áno, potom to zrovnajte vo výplate (najneskôr do 30.04.). Tiež by ste to mali vyrovnať, pokiaľ mu bol v rámci ročného zúčtovania doplácaný daňový bonus.
Mila123
08.03.14,13:56
Chcem sa opýtať, ako je to pri ročnom zúčtovaní dane zamestnancom, kde pri zamestnancoch, ktorí robili celý rok iba u jedného zamestnávateľa, mi vychádzajú niekoľkocentové nedoplatky zo zaokruhľovania preddavkov na daň počas roka.

Ak by si dávali DP, viem, že do sumy 3,32 Eur by sa daň pokladala za vysporiadanú. Ako to teda mám urobiť pri RZD? Ak mám nedoplatok 0,04 Eur, mám mu to zahrnúť do výplatnej pásky, alebo tiež zaokrúhliť na nulu?

Ďakujem.
inak pre upresnenie, tých 3.32 €sa zmenilo na 5 € , platí pre podané DP......§ 38 ods. 7 ZDP bol zmenený od 01 01 2014........