misod
07.03.14,18:00
Prosím poraďte mi, čo je výhodnejšie. . . Denne dochádzam do ČR za prácou. Založiť si účet v ČR alebo nechať si zasielať mzdu na EUR účet v SR. Pravidelne v daný deň v mesiaci sú mi strhávané poplatky za hypotéku atď. . .
- Aké sú poplatky v ČR, poplatky / kurz predpoklad. nákup valuty /?
- Platenie CZ kartou v SR / kurz stred? /
- Ak by posielali mzdu na EUR účet / poplatok za prevod-percento alebo pevná čiastka ?/
- Je výhoda alebo existuje prepojenie ČSOB v SR a ČR ?

Ďakujem za odpovede.
Peťo Ovčarik
24.04.14,11:49
Ahoj misod áno oplatí sa ti založiť účet v CZ a to u FIO Banky pri založení účtu dostávaš automatický aj účet vedení na Slovensku s tým že čísla účtov budú rovnaké a budú sa líšiť len kódom banky v CZ to je 2010 a Slovenská FIO banka 8330, uvediem príklad : číslo účtu v CZ čo dostaneš bude napríklad 12345678 / 2010 a Slovenské bude to isté 12345678/ 8330 účet je vedení za 0Kč / 0€
v CZ dostaneš k Fio účtu nasledovné :
Zřízení, vedení i zrušení účtu - zdarma
Internetbanking - zdarma
Smartbanking - zdarma
Příchozí a odchozí platby v rámci ČR v CZK - zdarma
Příchozí a odchozí platby mezi ČR a SR v EUR - zdarma
Bezkontaktní platební karta MasterCard Debit PayPass - zdarma
10 výběrů/měsíc z bankomatů Fio banky - zdarma
A ďalších až 5 výběrů/měsíc z cizích bankomatů v ČR díky aktivnímu používání karty - zdarma
Trvalé příkazy, SIPO a inkaso - zdarma

Čo sa týka ďalšieho bodu či je výhoda medzi ČSOB SK a CZ tak tam výhoda žiadna nie je aspoň ja som ju pri pozeraní ponuky nenašiel

FIO CZ Bežný účet (http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/osobni-ucet)

Vo FIO sa účet zakladá v 14 menách je len na vás v akej by bol či si zvolite česku korunu alebo euro . Prevod z českého účtu FIO do ČSOB SK je bez poplatku .

Zatiaľ čo z ČSOB CZ do ČSOB SK Vám tiež prevedú peniaze ale za nejaký poplatok ako to sami pišu ale musí isť o SEPA platbu už som ti to aj našiel a skopiroval :
Odchozí SEPA převod nad částku 50 000 EUR stojí v ČSOB CZ : na na přepážce
1 %, min. 250,–max. 1 500,– Kč , Alebo tiež pri okienku Odchozí platba ve prospěch klienta ČSOB v ČR a v SR stoji 9 Kč . A ešte k tomu by ste musel platiť za vedenie účtu v ČSOB CZ nejakých 120Kč . Preto by som Vám odporučil FIO budete mať účet bezpoplatkov a 10 výberov z bankomatov FIO zdarma . O všetkom potrebnom sa potom opýtajte v banke :) Snaď som Vám kúsok pomohol .

Kurz v Čechách je 27,44 Kč za 1 Euro , je to kurz zo dňa 24.4.2014 podľa ČNB.