stormcatcher
07.03.14,18:54
Kto by vedel poradiť s problémom otvárania súboru cez css menu. Keď otváram excel, ponúkne tabulku výberu, viď. obr. Ale keď otváram rar, neponúkne výber, ale automaticky uloží do prevzatých súborov. Robí to na dvoch nb, na pc nie.

Ďakujem za každú radu
misoft
07.03.14,18:07
.
stormcatcher
07.03.14,18:23
Dík. A čo je to za okno, kde ho otvorím?
stormcatcher
08.03.14,07:35
misoft, čo je to za okno, neviem sa k tomu dopracovať. alebo niekto iný....
misoft
08.03.14,12:19
Ovládací panel - Predvolené programy - Nastaviť predvolené programy.
Nájdeš extension (príponu), ktorú potrebuješ a dáš Upraviť a vyberieš v čom bude otvárať.
stormcatcher
09.03.14,07:37
Dík za trpezlivosť, ale keď otvorím ovládacie panely, nenachádza sa tam nič ako predvolené programy. Dal som aj do vyhladávača a nič nenašlo. Ako ďalej?
misoft
09.03.14,10:18
Tak pri sťahovaní klikni na to (súbor) PTM a určíš, čo s tým. Uložiť a pod.

Alebo:

133613
stormcatcher
09.03.14,18:00
To prvé okno nájdem, ale to zadné s "zmeniť program", nie.
A tomuto "Tak pri sťahovaní klikni na to (súbor) PTM a určíš, čo s tým. Uložiť a pod." už vôbec nerozumiem. Nastavovanie nie je moja parketa...
misoft
09.03.14,20:37
Napr. sťahuješ súbor zo stránky - je označený a zvýraznený (download link) - ak klikneš klasicky - sťahuje sa tam, kde je nastavená cesta. Ak klikneš na link PTM vyskočí menu....
stormcatcher
10.03.14,05:47
Som na tom ešte horšie ako som si myslel.

Behám hore dolu po nete, zadávam na sťahovanie, ale okrem tohoto okna som sa nikam nedostal. Nedarí sa mi nikde nič meniť.

Kde by som mal hľadať link kde je možnosť PTM?



Čo spomínaš vyššie "predvolené programy", nemalo by to byť súčasťou systému?
misoft
10.03.14,11:41
PTM = prevé tlačítko myši. A toto čo si dal - to je inštalačný súbor FF! Ten buď zrušíš, alebo uložíš.
stormcatcher
10.03.14,13:43
nič také neviem vyvolať, môžem klikať na čo len chcem, a ako chcem
misoft
10.03.14,16:00
Na tomto konkrétnom to neurobíš - je to inštalačný súbor - spustiteľný, ten len buď uložiť, alebo zrušiť ukladanie (resp. stiahnutie).
Inak v prehliadač v nástrojoch musíš mať možnosť určiť, kam sa majú ukladať stiahnuté súbory.
Pre FF:
stormcatcher
10.03.14,16:50
Počkaj, neviem či si rozumieme, asi nie. To mám nastavené kde sa majú ukladať stiahnuté súbory. Asi takto: mám vlastnú domovskú stránku s rôznymi obrázkami a mám tam panel z css menu na otváranie súborov, link na webové stránky atd. Keď otváram excel otvorí sa okno výberu, otvoriť-uložiť, keď otváram word otvorí sa okno výberu, otvoriť-uložiť. Ale keď otváram rar, neotvorí sa žiadne okno, to znamená, že to čo chcem otvoriť sa práveže ešte raz uloží. A je chcem, keď kliknem na tlačítko, aby sa mi otvorilo okno s možnosťou výberu otvoriť-uložiť, ako je okno v zadaní. Nedá mi možnosť otvoriť-uložiť.
Dík moc.
misoft
10.03.14,17:34
Už som pochopil - ale toto sa tiež nastavuje vo FF - Nástroje - Možnosti......
stormcatcher
10.03.14,18:11
Do prdele, už to fičí, a my si tu dva dni dopisujeme. Ďíakujem