henrieta12
07.03.14,19:35
Odvolala som sa na Okresný úrad v mieste trvalého bydliska. Ten to podstúpil na Odvolací orgán do Žiliny. Chcem sa opýtať či z miesta trvalého bydliska ktoré je vzdialené 100 km od Odvolacieho orgánu budem musieť prísť v prípade predvolania. Keď je celý spis podstúpený Odvolaciemu orgánu bude potrebné zvona vypovedať a fyzicky sa zúčastniť?
Mária27
07.03.14,19:45
Účelom odvolacieho konania je vždy iba preskúmať rozhodnutie orgánu prvého stupňa,nie nahrádzať prvostupňové konanie.
Odvolací orgán zvyčajne rozhoduje bez ďalšieho šetrenia, môže ho ale aj doplnať, žiadať dôkazy,tiež až do jeho rozhodnutia môžeš aj ty dávať návrhy. Ak je nedostatočne zistený skutkový stav,zvyčajne vracia konanie na prvý stupeň na doplnenie šetrenia.

Pozri správny poriadok, §59 :

(1) Odvolací orgán preskúma napadnuté rozhodnutie v celom rozsahu; ak je to nevyhnutné, doterajšie konanie doplní, prípadne zistené vady odstráni.
(2) Ak sú pre to dôvody, odvolací orgán rozhodnutie zmení alebo zruší, inak odvolanie zamietne a rozhodnutie potvrdí.
(3) Odvolací orgán rozhodnutie zruší a vec vráti správnemu orgánu, ktorý ho vydal, na nové prejednanie a rozhodnutie, pokiaľ je to vhodnejšie najmä z dôvodov rýchlosti alebo hospodárnosti; správny orgán je právnym názorom odvolacieho orgánu viazaný.
(4) Proti rozhodnutiu odvolacieho orgánu o odvolaní sa nemožno ďalej odvolať.


§ 49
Lehota pre rozhodnutie

(1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.

(2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.
Mária27
08.03.14,11:33
ona sa nesúdi, ale odvoláva v rámci správneho konania
adam
08.03.14,16:11
OK, zle som si príspevok prečítala, zmažem ho nech nemýlim....
henrieta12
08.03.14,17:56
Ďakujem a aká je lehota na vydanie rozsudku?
Mária27
08.03.14,18:17
doplnila som