suno
08.03.14,05:51
kúpil som 2 pozemky v extravilane kde predtym bolo trafo ale kedze sa pozemok nepouzival tak trafo bolo rozkradnute a aj zelezny stlp na ktorom bolo umiestnene bol odpaleny a skoncil v zbere. Ostal tam betonovy stlp a na hranici pozemku je 22kV kde je moznost sa napojit. Zatial som to nezistoval na elektrarnach ale ludia vravia ze si budem musiet trafo asi vybudovat na vlastne naklady. Na pozemkoch chcem postavit halu, teda pozemky budu na priemyselne vyuzitie. Poradte mi prosim ak mate niekto skusenost s podobnym pripadom, ci to riesit iba po znamosti alebo ist normalne formou ziadosti aby mi trafo vybudovali elektrarne na ich naklady. Dakujem
canbo
08.03.14,10:01
Teoreticky je možné ,že vám postavia prípojku k vášmu pozemku rozvodné závody, ale to sa musíte dostať to ich plánov výstavby ...a zároveň musíte spĺňať pre ich obchod zaujímavý odber - majú svoje prepočty návratnosti.( ak sa to oplatí im tak je to určite výhodnejšie vystavať a prevádzkovať sám)
Celý postup vám vysvetlia na kontaktnom mieste rozvodných závodov , kde musíte podať žiadosť o pripojenie.
tienik
08.03.14,20:31
to je tazsia situacia. Kedze je to extravilan a ani sa nejedna o byvanie, rozvodne zavody nie su povinne riesit nic. Takze na 99% to vidim na stavbu vlastnej trafacky.
Zvykne sa to robit tak, ze po postaveni sa trafacka prevedie na energetiku a ona zabezpecuje dalsiu prevadzku. Je to vyhodne zo strany pravidelnych pladieb (byt odberatelom na VN strane nie je med lizat) ale aj zo strany riesenia pripadnej poruchy.
suno
08.03.14,21:19
velmi ste ma nepotesili
tienik
08.03.14,21:41
netreba to vidiet tak tragicky. Ved pojde pravdepodobne o podnikanie, nie? Tak je celkom fajn mat moznost dimenzovat si zdroj podla potreby. A tie naklady, tak ci tak sa budu odpisovt, nie?
suno
08.03.14,21:48
neviem co stoji take trafo ale tipujem ze v 10tkach tisic.. Samozrejme ze sa to bude odpisovat ale za tie peniaze moze firma kupit aj nieco ine a odpisovat nieco ine ked trafo mozu postavit elektrarne na svoje naklady