tomassa
08.03.14,07:25
Dobrý deň,
dňa 24.2.(pondelok) som nahlásil reklamáciu notebooku servisu, kde mi povedali, že do 3 pracovných dní mi príde na mail kód, ktorý mám nalepiť na krabicu a odniesť na poštu. Balík mal ísť až do Nemecka kuriérskou službou. Keďže na mail mi prišiel ten kód až vo štvrtok večer, tak som notebook neposielal z dôvodu, že cez víkend by len stál niekde na sklade kuriérskej služby, tak som sa ho rozhodol poslať až v pondelok. Dorazil do servisného strediska vo štvrtok okolo 10:30 a následne až o 24 hodín neskôr mi prišiel mail zo strediska, že notebook už dorazil a že max. doba reklamácie môže trvať až 15 pracovných dní, pričom teraz už pomaly prešli 2 týždne od nahlásenia reklamácie. Je to kus zvláštne, lebo už som ho 2-krát reklamoval za posledné 3 mesiace (toto je 3. reklamácia) a zakaždým prišiel kuriér po notebook a šiel do Poľska a teraz som ho musel odniesť na poštu a odtiaľ šiel do Nemecka. Tak mám otázku, či naozaj môže byť v servise až 15 pracovných dní ( 3 týždne), ak už teraz prešli 2 týždne, kým sa tam len dostavil od nahlásenia reklamácie? Plynie reklamačná doba od nahlásenia reklamácie? Takže ak mi nepríde notebook naspäť do 2 týždňov, mám nárok na odstúpenie od zmluvy? Alebo stačí, ak do 2 týždňov mi príde vyjadrenie zo servisu, že už je opravený, ale domov mi príde až týždeň nato, čo presiahne tých 30 kalendárnych dní?Alebo do 30 dní už by som ho mal mať naspäť? Jedná sa o 3. servis za posledné 3 mesiace, ako mám postupovať? ˇ
Ďakujem za odpovede.
Peggynka
08.03.14,06:34
tomassa
08.03.14,07:05
Mal som na mysli nejakú konkrétnejšiu radu, nie celý zákon, ale ďakujem.
kopretinka
08.03.14,07:30
aj si to čítal? lebo keby áno,tak by si vedel odpoveď.Všetko každý chce na striebornom podnose,ani prstom pohnúť sa nikomu nechce,a že by niekto niekde klikol a čítal,tak to už vôbec nie........
tomassa
08.03.14,08:56
zákon si viem vygooglovať, čítať tiež viem, lenže sa z toho neviem vysomáriť, preto som sa obrátil na porada.sk.
a ak viete odpovede, tak mi to jednoducho nemôžte napísať?
kopretinka
08.03.14,09:51
vieš,my sa tu snažíme aj o osvetu,preto dávame linky,aby si človek prečítal a snažil sa pochopiť čítaný text.
konkrétne čomu nerozumieš v tejto vete??
. Vybavenie reklamácie nesmie trvať dlhšie ako 30 dní.
Peggynka
08.03.14,10:46
misoft
08.03.14,11:28
"dňa 24.2.(pondelok) som nahlásil reklamáciu notebooku servisu, kde mi povedali, že do 3 pracovných dní mi príde na mail kód trochu divné - mailom ti mohlo kód poslať do 24.hodín - tiež sa divím, ktorý mám nalepiť na krabicu a odniesť na poštu. Balík mal ísť až do Nemecka kuriérskou službou. Keďže na mail mi prišiel ten kód až vo štvrtok večer, tak som notebook neposielal z dôvodu, že cez víkend by len stál niekde na sklade kuriérskej služby, tak som sa ho rozhodol poslať až v pondelok. tvoja chyba! Aby si vedel - kuriér by to v piatok poobede prevzal a odoslal. V So a v Ne by bol niekde vo vlaku a v Po by bol u nemcov.... Dorazil do servisného strediska vo štvrtok okolo 10:30 a teda ho prevzali na vykonanie reklamačného konania - opravy - beží reklamácia a následne až o 24 hodín neskôr mi prišiel mail zo strediska, že notebook už dorazil a že max. doba reklamácie môže trvať až 15 pracovných dní, pričom teraz už pomaly prešli 2 týždne od nahlásenia reklamácie. Je to kus zvláštne, lebo už som ho 2-krát reklamoval za posledné 3 mesiace (toto je 3. reklamácia) a zakaždým prišiel kuriér po notebook a šiel do Poľska a teraz som ho musel odniesť na poštu a odtiaľ šiel do Nemecka. Tak mám otázku, či naozaj môže byť v servise až 15 pracovných dní ( 3 týždne), ak už teraz prešli 2 týždne, kým sa tam len dostavil od nahlásenia reklamácie? Plynie reklamačná doba od nahlásenia reklamácie? Takže ak mi nepríde notebook naspäť do 2 týždňov, mám nárok na odstúpenie od zmluvy? Alebo stačí, ak do 2 týždňov mi príde vyjadrenie zo servisu, že už je opravený, ale domov mi príde až týždeň nato, čo presiahne tých 30 kalendárnych dní?Alebo do 30 dní už by som ho mal mať naspäť? Jedná sa o 3. servis za posledné 3 mesiace, ako mám postupovať? ˇ"

Počítaj. A čítaj!

A už dupľom sa ti divím - 3 reklamácie - dali ti link - dodám ďalší - http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 - jednalo sa o rovnaké chyby? Ak áno - mal si právo na odstúpenie od zmluvy a vrátenie peňazí.
tomassa
08.03.14,11:51
No praveže sa nejednalo o 3 rovnaké chyby, zakaždým to boli iné 2 chyby ( 2 opravy vykonané a zapísané v protokole), teraz som ho opäť dal reklamovať po 3-krát s tým, že sa jednalo opäť o ďalšie dve chyby v priebehu 3 mesiacov. pravaspotrebitela.sk som čítal aj predtým a prechádzal, no nikde som nenašiel, alebo skôr to mne nie je jasné, "a teda ho prevzali na vykonanie reklamačného konania - opravy - beží reklamácia", takže reklamačná doba beží od prevzatia tovaru? to, že som to nahlásil a tak dlho trvalo, kým sa to tam vôbec dostalo a dá sa povedať, že medzitým bol notebook nefunkčný, takže sa to neberie ako začiatok plynutia reklamačnej doby? pretože od nahlásenia som už len čakal na pokyny servisného strediska. Notebook som nechcel posielať predajcovi, pretože je kupovaný online z Česka a teda by aj poštovné ma niečo-to stálo.
misoft
08.03.14,12:05
Pokiaľ ONI nemajú výrobok - nemôžu predsa posúdiť chybu a splniť reklamáciu - do prevzatia nimi je to stále tvoje - potom za to zodpovedajú oni + začínajú tikať hodinky :D