ariadna
30.03.06,05:31
zdravím Vás,včera mi volala známa,ktorá je takisto na MD ako ja,že jej nejaká pani ekonómka povedala,že aj ženy na materskej dovolenke musia podať daňové priznanie,ja aj moja známa sme boli pred MD podnikateľky a obe máme prerušenú živnosť.ja osobne si myslím,že je to hlúposť,ale pre istotu sa pýtam,musíme aj my podať daňové priznanie?:confused: ďakujem za odpoveď
ariadna
30.03.06,10:59
pre všetkých ktorí by to potrebovali,to daňové priznanie som nakoniec musela podať,síce nulové ale musela som ho podať.
uko
30.03.06,11:06
presne túto problematiku hľadám. jedna známa, tehotná SZČO sa ide od 1.4. zamestnať. len neviem ako je to so živnosťou. či ju má prerušiť alebo nie.najmä kvôli odvodom. na sociálke je prihlásená ako dobrovoľne poistená-tam ju odhlásim. len neviem čo so zdravotnou poisťovňou. keby si neprerušila živnosť musela by platiť odovdy aj počas materskej? je lepšie živnosť prerušiť? ako sa postupuje? ariadna, prosím ako si postupovala? co sa tyka toho tvojho danoveho, tiez by som podala nulove. radsej. pripomina mi to prehlady o preddavkoch na dan, ktore musia predkladat aj ti zamestnavatelia, ktori uz nezamestnanvaju nikoho.
ariadna
30.03.06,14:11
uko,pokial sa jedna o mna,ja som mala pred materskou aj zivnost ale som bola aj ako zamestnankyna,takze mi v zdravotnej povedali,ze si za seba pocas MD platit nebudem,ale vraj keby som bola iba podnikatelka so zivnostou,tak si poistenie za seba platit budem,takze som bola rada,ze som bola aj to aj to,inak si vraj aj zena na MD musi platit.to mi povedali v ZP v Nitre.odtial to mam.to je pri mojej prerusenej zivnosti.neviem ako je to pri uplnom zruseni zivnosti.myslim,ze by bolo vhodne,priamo v tej aktualnej ZP sa info. zdravim