kvetinka
08.03.14,17:53
Robím JU pre klientku, sprostredkováva predaj výrobkov NUSKIN, z čoho jej vyplácajú každý mesiac na účet províziu. V zmluve s firmou Nuskin sa zaviazala, že každý mesiac bude odoberať tovar minimálne v hodnote 90 eur. Jedná sa o kozmetické a výživové doplnky. Tvrdí mi, že jej to mám dať ako daňový výdavok. Podľa mňa je to ale VNZD, keďže sú to produkty, ktoré ona sama používa. Prosím o radu.
Anik
08.03.14,17:29
Pozri §2 písm .i Zákona o DzP
i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,

ak to používa sama pre seba asi ťažko jej to môže dosahovať, zabezpečovať a udržovať príjem
Katy a R
08.03.14,17:37
Ale píšeš - že ona sprostredkováva predaj - a berie províziu ,- tak ako vlastne?
kvetinka
08.03.14,17:52
Dakujem :-) ja som jej toto iste hovorila, ale ona si tvrdi svoje, ze jej viaceri z Nuskinu povedali, ze to moze ist do nakladov.
kvetinka
08.03.14,17:54
Klientov zaregistruje cez internet pod svojim cislom, klient si nakupi sam, jej pride na ucet iba provizia z nakupu klienta, nepredava priamo tovar, je nazavisly distributor.
efandel
29.07.14,23:25
Ako to dopadlo s tvojou kamoskou? ak teda mozes, budem velmi rada za odpoved. Dakujem. :-)
kn-alka
30.07.14,06:05
ak tie prípravky použila pri prezentácii výrobkov, aby zohnala nových klientov (napatlala im krém na tvár :D ), tak áno, môže to ísť do výdavkov
kvetinka
30.07.14,12:55
Vyziadala som si stanovisko z DU, tiez pisali, ze VNZD, takze uz potom nemala cim oponovat :-)