mandyla
08.03.14,18:33
Súdim sa o vypratanie bytu. Advokát odporkyne navrhol isté kroky ktoré by viedli k zmieru. Súhlasila som ale chcela som byť rýchlo informovaná o reakcii odporkyne (aj ja som kládla podmienky) lebo som mala paralelné riešenie, ktoré by som musela zrušiť. Zaujímalo ma či odporkyňa bude akceptovať moje podmienky. Ak nie, ostala by som pri pôvodnom riešení ktoré som mala rozpracované. Zainteresovaní čakali na moje ďalšie kroky. Advokát na osobnom stretnutí mi sľúbil že do troch dní oznámi stanovisko odporkyne. Neozval sa, tak na 4.-tý deň som mu zavolala ja. Odvtedy som mu každý deň(10 dní) viackrát volala ale telefóny nedvíhal. Medzitým som dostala predvolanie na súd, z textu sa dá usudzovať že budú chcieť odo mňa informáciu ako ďaleko sme sa dostali čo sa týka zmieru. Súd má byť 17.3. Musím na pár dní odcestovať to zn. osobne to nebudem môcť riešiť a telefonicky sa s advokátom nedalo spojiť. Tak som sa rozhodla že pána advokáta vyhľadám na adrese jeho bydliska, opýtam sa k čomu s odporkyňou dospeli. Ak by nebol doma, mala som veci pripravené aj písomne, bola by som mu nechala v obálke, v poštovej schránke.
No, to som nemala robiť. Zazvonila som, nepýtal sa kto som a pustil ma do spoločného priestoru bytovky. Otvoril bytové dvere a tváril sa veľmi-veľmi prekvapene. Hneď sa rázne ohradil že čo sú to za spôsoby, ako si to dovoľujem, ešte to 3x zopakoval kým ma pustil aspoň trochu k slovu, keď som povedala že mám predvolánku na súd, trocha sa zmiernil ale naďalej sa pohoršoval že čo som si dovolila. Ospravedlnila som sa, že ma vlastne k tomu kroku prinútil on s tým že nedvíhal telefón.To, že nedodržal svoj sľub že ma do troch dní bude informovať, zbagatelizoval, že je ešte v termíne, lebo sa vysťahovať má do 15.3. Teda on nespravil žiadnu chybu. Ešte mi dvakrát pripomenul aká som nevychovaná, a keď pred jeho dverami zastal výťah(niekto došiel domov, oproti), podržal dvere a arogantne, až drzo mi povedal : nech sa páči, opustite priestor. Dodal ešte že mi v pondelok, do večera zavolá. Na moju otázku (ešte predtým) prečo nedvíhal telefón, povedal že má chrípku. Poznamenala som či 10 dní nebol v stave aspoň raz zdvihnúť, zopakoval že má chrípku. Chcela by som vedieť či som urobila také veľké faux pas že som si vyslúžila také arogantné zaobchádzanie alebo advokáti sa pridržiavajú nejakého vzorového správania sa a z jeho strany bolo všetko v medziach normy. Dnes som ho videla v živote druhý krát, nič proti mne, po osobnej stránke nemôže mať. Na doplnenie, v prípade zmieru sme boli dohodnutí že návrh vezmem späť, čo by som mala spraviť ešte pred pojednávaním. Aj preto som tak čakala na jeho informáciu, aby som to časovo stihla. Budem vďačná za Vaše názory, človek sa učí do smrti.
misoft
08.03.14,18:11
No neviem - ale pokiaľ by si šla na súdne pojednávanie a pýtali by sa, ako ste postúpili, mohla si povedať: "Podala som určitý návrh protistrane, lenže protistrana (odporkyňa a jej právnik) nereagujú a zatajujú sa. Nadobúdam dojem, že buď moje návrhy ich nezaujímajú, neakceptujú, alebo sa snažia o iné - pre mňa nevýhodné - riešenie. Pri osobnom styku dňa xx.xx.xxxx ma právnik jednoducho vyhodil a nekomunikoval so mnou."
A pokiaľ ide o to vypratanie (asi chceš, aby odporkyňa byt vypratala) - "Preto žiadam súd, aby vydal rozhodnutie o okamžitom vyprataní bytu pre nespoluprácu a obštrukcie zo strany odporkyne"........
Tu sa už nebude jednať o etiku - aký požič, taký vráť. Alebo - najlepšia obrana je ÚTOK!
hena22
08.03.14,18:52
Myslím si, že každý pracujúci človek, teda aj advokát, má právo na svoje súkromie a vonkoncom sa nehodí obťažovať ho doma. To že niekoho zastupuje je jeho práca, či ju robí dobre alebo nie, aj tak má právo na to, aby prácu a súkromie oddelil. Za neetické z jeho strany by sa dalo považovať to, že nereagoval v zmysle dohody a nebral telefóny.
misoft
08.03.14,18:57
"Poznamenala som či 10 dní nebol v stave aspoň raz zdvihnúť, zopakoval že má chrípku." - toto je dôležité - mohol ten právnik aspoň búúúúú povedať do telefónu. Ako ona mala vedieť, že je chorý? Mala snahu riešiť problém, právnik nie!
Je síce pravda, že má nárok na súkromie, ale koľkokrát právnici vykrikujú, že sú pre svojich klientov po ruke 24 hodín?
hena22
08.03.14,19:04
keď sa neviem dovolať a dohodnúť, je vhodnejšie reagovať písomne. Mailom alebo doporučeným listom. To by aj bol vhodnejší dôkazový materiál o neochote spolupracovať ako argumentácia tým, že s ňou nekomunikoval mimo svojej kancelárie a pracovnej doby (tvrdenie proti tvrdeniu :D)
misoft
08.03.14,19:16
Tiež pravda - to uznávam..... pretože co je psáno - to je dáno.....
mandyla
08.03.14,19:44
Nechcela som zájsť do podrobností, ale: prvé stretnutie sme si dohodli na pondelok, dátum nie je dôležitý. Pán advokát mi v nedeľu doobeda zavolal že by mu viac vyhovovalo stretnúť sa skôr, konkrétne v nedeľu o tretej, pred istou reštauráciou. Čakala som pred reštauráciou do štvrť na štyri, nebolo ho, zavolala som mu či som mu správne rozumela že v nedeľu o tretej, na to mi povedal že už pol hodiny sedí vo vnútri a čaká. Prešiel to bezo slov, veď čo, čakali sme obaja. Spor je komplikovaný, mala som so sebou veľa materiálu ktoré bolo treba odsúhlasiť. Ide o veľa peňazí ale pán advokát hneď na začiatku povedal že na všetko máme cca 20minút, keďže som meškala. Natiahlli sme to na 35 minút, mala som zlý pocit že je nedôsledný, nevykonali sme serióznu prácu. Milá Henna, to do akej kategórie by ste zaradili?
hena22
08.03.14,20:02
len tak na okraj, ja som ekonom, nie právnik, aby si si nemyslela že som zaujatá :)
Pre advokáta sa jedná len o jeden z prípadov. Nie je na tom finančne ani inak zainteresovaný. Ide o veľa Tvojich peňazí, preto ja chápem, že to chceš riešiť a vyriešiť, Tvoj záujem je jednoznačný. On je advokátom druhej strany, ktorej zrejme lepšie vyhovuje aktuálny stav. Tak sa s riešením neponáhľa. Stretnúť sa v reštaurácii... aj tak sa dá - po dohode. Keď vidíš, že protistrana len zdržuje a nerieši, čo Ti bráni riešiť to súdne? Ak si si istá svojou pravdou, nemusí byť súdna cesta ani pomalšia a ani drahšia.
mandyla
08.03.14,21:02
Riešim to súdne, protistrana nemá nič relevantné na svoju obhajobu. Bol vydaný rozkaz na plnenie, podali odpor, bez zdôvodnenia vo veci samej. Ide o to či za týchto okolností má zmysel vyjednávať alebo to nechať na súd. Vychádzala som z toho čo aj súd preferuje- treba sa pokúsiť o zmier. Ale takto? Oni dali návrh ale majú problém ho plniť.
hena22
08.03.14,21:14
aj zdržovanie môže byť taktika, hlavne ak protistrane vyhovuje súčasný stav. rieš to všetko radšej písomne, na súde sa Ti to možno zíde.