patricia33
08.03.14,20:20
Prosím Vás neviete mi poradiť? Pred časom som hovorila s pani z daňového úradu, tá mi poradila, aby si manžel spravil daňové priznanie sám, nakoľko tam môže zahrnúť aj mňa, svoju manželku, nakoľko som nezaopatrené dieťa a denná študentka VŠ, tak by mal dosiahnuť maximálny preddavok na daň (okolo 400-500€), no v daňovom priznaní mu stále vychádza preddavok len 143€ (čo má aj na výpise z práce), nijak mi tento preddavok nenavýšila skutočnosť, že má za manželku bez príjmu. Viete mi prosím poradiť?? Ďakujem.Patrícia
Mila123
08.03.14,19:33
manžel je zamestnancom? ak iba zamestnancom, musí si nájsť ešte jedno či dve zamestnanie, aby mu zamestnávatelia platili vyššie preddavky na daň podľa § 35 ZDP....
inak si nesprávne pochopila pani na DU, pretože ako donútiš zamestnávateľa aby ti platil viac ako musí?????
alebo manžel nech si neuplatňuje mesačnú nčzd, budete mať na konci roka pri RZD či DP preplatok, ale mesačne budete mať cca o 60 €menej.....
patricia33
08.03.14,19:40
No on pracoval v tej istej firme, len prvých 10 mesiacov na dohodu a posledne dva riadne na zmluvu. Okrem tohto zamestnania nemal žiadne iné. Tak to som potom asi naozaj zle pochopila tú pani :-( . ja som myslela, že pokiaľ som nezaopatrené dieťa,tak sa ten preddavok zvyšuje....Ďakujem veľmi pekne za radu
Kvaka
08.03.14,19:42
Nemýliš si daňový preddavok s daňovým preplatkom?
Kvaka
08.03.14,19:45
Ak myslíš na preplatok z dôvodu uplatnenia nezdaniteľnej časti na manželku, tak podmienky sa zmenili. Aby si manžel mohol uplatniť na teba NČZD, musela by si sa starať o dieťa do 3 rokov veku, alebo byť invalidná alebo evidovaná na úrade práce alebo zdravotne ťažko postihnutá.
veronikasad
08.03.14,22:45
Doplň výšku zrazenej dane u obidvoch zamestnávatelov. Aj keď mu vznikne nárok na uplatnenie NČZD na teba, DU mu vráti len toľko dane, koľko u zamestnávateľov zaplatil.
veronikasad
08.03.14,22:46
Mal uplatnený daňový bonus na dieťa u zamestnávatela za celý rok 2013 ?