Braňo
30.03.06,07:06
Chcel by som sa poraďáckej komunity opýtať, že či existuje nejaký metodický pokyn alebo usmernenie, na základe ktorého musí daňový úrad akceptovať tlačivo daňového priznania B vytlačené z programu. Mám niekoľko klientov, ktorým som robil daňové priznanie cez MRP a následne vytlačil aj daň. priznanie. Zatiaľ neboli žiadne problémy a prac. daňového úrade všetkým akceptovali. Včera mi pracovníčka volala, že sa jedná o neštandardné tlačivá a že ich musí prepisovať ručne do ich softvéru, preto ich nebude akceptovať. Upozorňujem, že tieto tlačivá sú vytlačené na atramentovej tlačiarni, majú všetky náležitosti podľa vzoru z Finančného spravodajcu, teda sú v súlade so zákonom. Pracovníčka súhlasila, že majú všetky náležitosti, ale vraj sú neštandardné :confused: . Keďže viem, že väčšina "poraďáckej komunity" používa aj na mzdy, aj na účtovníctvo softvér,viete mi poradiť nejakú argumentáciu, aby som tie tlačivá nemusel prepisovať na originálne?
Ďakujem Vám všetkým. ;)
Braňo
30.03.06,05:25
Nikto sa s týmto nestretol?
Manual
30.03.06,05:30
Nikto sa s týmto nestretol?
Ahoj Braňo, u nás v TT berú všetky tlačivá zo SW čiernobiele, ale tlačím na lejzrovke. Možno pri skenovaní skener má problém s atramentom ale tlačivo ako také je určite v poriadku v každom programe.
Pekný deň...:)
Zita5
30.03.06,05:32
Ja som včera telefonovala do NR na DÚ ohľadom DP z ALFY , odpoveď .....
ak je program oficiálny ,tak áno ....akceptujú :)
Manual
30.03.06,05:34
Ja som včera telefonovala do NR na DÚ ohľadom DP z ALFY , odpoveď .....
ak je program oficiálny ,tak áno ....akceptujú :)
Zitka a tlačíš na akej tlačiarni ?
Zita5
30.03.06,05:36
Zitka a tlačíš na akej tlačiarni ?

Janko ako Ty , na laserovej ....:)
Braňo
30.03.06,05:38
Program mám oficiálny. Nevidím problém vo výstupoch - daňové priznanie je krásne vytlačené - žiadny problém.
Manual
30.03.06,05:38
Janko ako Ty , na laserovej ....:)
Tak to máme, Braňo, musíš vymeniť tlačiareň, skener na DU to nevie prečítať... Určite je tam mikroskopické roztečenie a to mu vadí. Aspoň si to myslím
Braňo
30.03.06,05:42
Janko, tento rok som robil veľa daňových priznaní na atramentovej tlačiarni. Problém vidím v konkrétnej pracovníčke, nakoľko všetkých ostatných klientov mi akceptovali bez problémov (vrátane príloh).
Zita5
30.03.06,05:46
Janko, tento rok som robil veľa daňových priznaní na atramentovej tlačiarni. Problém vidím v konkrétnej pracovníčke, nakoľko všetkých ostatných klientov mi akceptovali bez problémov (vrátane príloh).

Braňo v tomto Ti dávam za pravdu , lebo skutočne nepodávajú jednotné informácie . A prečo si to myslím :

Volala som na DÚ počas obeda a pani na ústredni mi povedala , že akceptujú tlačívá originál alebo stiahnuté len zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
, volala som druhý krát , aby ma prepojili na podateľnu a tam mi dali odpoveď , že áno ... tak ako som písala vyššie .
Manual
30.03.06,05:46
Janko, tento rok som robil veľa daňových priznaní na atramentovej tlačiarni. Problém vidím v konkrétnej pracovníčke, nakoľko všetkých ostatných klientov mi akceptovali bez problémov (vrátane príloh).
Potom by som zašiel za ňou a zistil kde vlastne má problém, nech ti to predvedie, že jej to skener nebere, iné neviem.
Braňo
30.03.06,06:49
Vraj nemám za ňou chodiť, mám si opraviť nedostatky. Viem, že nie som sám, ktorý podáva daňové priznanie zo softvéru, veď na to sme si ich kúpili. Tlačivo je zhodné s tým, čo vytlačím na internete, jediný rozdiel je v tom, že dole nemám napísané tlačivo vytlačené z internetu, ale ináč je absolútne zhodné.
Dada
30.03.06,06:51
Postraš ju, že pôjdeš za jej nadriadeným a uvidíš. Mám odskúšané.
katkaj
30.03.06,07:06
Vraj nemám za ňou chodiť, mám si opraviť nedostatky. Viem, že nie som sám, ktorý podáva daňové priznanie zo softvéru, veď na to sme si ich kúpili. Tlačivo je zhodné s tým, čo vytlačím na internete, jediný rozdiel je v tom, že dole nemám napísané tlačivo vytlačené z internetu, ale ináč je absolútne zhodné.

Tak by som si tam rukou dopísala,že tlačivo je vytlačené z internetu keď je len v tomto problém. :) Občas mám pocit,že im robí nesmiernu radosť buzerovať ľudí. Aj keď nájdu sa aj výnimky:)
rems
30.03.06,08:30
Ahojte všichni,
jsem ráda, že jste "nahodili" tuto tému, jinak bych nadále zůstávala v domění, že paní na našem daňovém úřadě na Slovensku reprezentuje všeobecné pravidlo, které platí na území SK, že veškeré formuláře daňových přiznání musí být odevzdávané na tiskopisech vydávaných daňovými úřady. Taky mám program MRP a hned při prvním odevzdání vytištěného přiznání k DPH (někdy před 1,5 rokem) mi bylo řečeno, že takové formuláře oni neberou, no a od té doby všechno, co vytisknu musím ručně přepisovat. Taky mi to moc vrtalo hlavou, proč program MRP tuto možnost formuláře nabízí, dokonce jsem se u nich ptala, proč tomu tak je a jestli tedy jsou tyto formuláře akceptovatelné, ale zástupci tohoto programu mi žádnou uspokojivou odpověď nedali. Takže jsem tedy doposud měla za to, že tyto formuláře akceptovatelné nejsou a ručně jsem všechno přepisovala......Takže podle toho, co jsem si tady u vás přečetla, je tedy opravdu problém v přístupu příslušných lidí na úřadech.
V Česku mám taky MRP, a zatím jsem tady vždycky v pohodě tištěná přiznání odevzdávala. Říkám si, že tyto přiznání nota bene vytištěná na laserové tiskárně vypadají tak nádherně a přehledně, že jsou vlastně ty úřady sami proti sobě, když je nechtějí, protože ručně přepisovaná už tak přehledná nejsou. V zákoně stojí, že přiznání se musí odevzdávat na aktuálních tiskopisech předepsaných ministerstvem financí. A tuto podmínku přece tyto tiskopisy splňují. Tak to je zase moje zkušenost.
Johanka
30.03.06,08:36
Ja mám skúsenosť s priznaniami k DPH tlačenými z ALFY. Tiež mi volala baba z DÚ, že to mám prepisovať na originál tlačivo. Vraj to z ALFY je neštandardné a nedá sa zoskenovať. Musí ho ručne nahrávať.
Dosť ma to pobúrilo.... Najviac ma však dojíma celkom iná vec. Keď som sa na to opýtala v iných dverách toho istého DÚ , bolo mi odpovedané, že im to nevadí a nemajú problém nahrať priznanie ručne! :eek: Tak to je o čom ?
katkaj
30.03.06,08:41
Ja mám skúsenosť s priznaniami k DPH tlačenými z ALFY. Tiež mi volala baba z DÚ, že to mám prepisovať na originál tlačivo. Vraj to z ALFY je neštandardné a nedá sa zoskenovať. Musí ho ručne nahrávať.
Dosť ma to pobúrilo.... Najviac ma však dojíma celkom iná vec. Keď som sa na to opýtala v iných dverách toho istého DÚ , bolo mi odpovedané, že im to nevadí a nemajú problém nahrať priznanie ručne! :eek: Tak to je o čom ?

Je to o tom Johanka,že každá teta na DÚ je iná a má iný prístup k ľudom a práci. Tiež mám veľakrát pocit že záleží ako sa vyspia alebo aké je vonku počasie. Pretože pokial to má všetky náležitosti ktoré to má mať tak im môže byť jedno či to vytlačím z takého alebo makového programu:rolleyes:
Braňo
31.03.06,10:41
Chcel som vám napísať ako som dnes doriešil tento problém. Išiel som za dotyčnou pani na daňový úrad, aby mi vysvetlila, že prečo to DP nie je platné. Zrazu vysvitlo, že daňové priznanie je platné, v súlade s legislatívou, má všetko čo má mať. Skontrolovala ho očami predomnou a povedala, že je všetko v poriadku, akurát jej to neberie skener. Vraj pri tlači na tlačiarni som mohol dať nakrivo papier a už jej to neberie. Takže problém nebol v tom, že som mal nesprávne daň. priznanie, ale "že jej to neberie skener". Vraj to musí prepísať ručne do systému a to je prácnejšie. :) :) :) :)
Čo si o tom myslíte?
Zita5
31.03.06,10:44
Chcel som vám napísať ako som dnes doriešil tento problém. Išiel som za dotyčnou pani na daňový úrad, aby mi vysvetlila, že prečo to DP nie je platné. Zrazu vysvitlo, že daňové priznanie je platné, v súlade s legislatívou, má všetko čo má mať. Skontrolovala ho očami predomnou a povedala, že je všetko v poriadku, akurát jej to neberie skener. Vraj pri tlači na tlačiarni som mohol dať nakrivo papier a už jej to neberie. Takže problém nebol v tom, že som mal nesprávne daň. priznanie, ale "že jej to neberie skener". Vraj to musí prepísať ručne do systému a to je prácnejšie. :) :) :) :)
Čo si o tom myslíte?


Jednoducho si uľahčujú prácu , dôležitú úlohu tam hrá, si myslím aj nevedomosť a nejednotnosť pracovníkov DÚ .
Ja som dnes odovzdávala ďalších 8 DP z programu a nikto nič .
Braňo
31.03.06,10:52
Zitka veď pri odovzdávaní tá pani nepovedala nič, až keď jej to nezobralo, tak mi volala na telefón "že mám neštandardné tlačivo".:D :D
Zita5
31.03.06,11:06
Zitka veď pri odovzdávaní tá pani nepovedala nič, až keď jej to nezobralo, tak mi volala na telefón "že mám neštandardné tlačivo".:D :D

Braňo určite vieš aj sám , že skener na vine určite nie je , denne pracujeme so skenerom v oblasti grafiky a čo všeličo sa skenuje aké strašné podklady , pretože ľudia by chceli mať kvalitu z bezcenného papiera ..... to je podľa mňa veľká somarina , s prepáčením za výraz . To ani nemôžem povedať , že nech si kúpia nový scaner , pretože ten na vine nie je . Chcú vzbudiť strašný rešpekt pred daňovníkom a pritom ak jej položíš otázku , aby Ťa presedčila o správnosti alebo nesprávnosti DP , tak zrazu je všetko v poriadku . A ty tiež o skeneroch určite vieš svoje .:)

Hlavná vec , že to máš z krku .;)
katkaj
31.03.06,11:06
Chcel som vám napísať ako som dnes doriešil tento problém. Išiel som za dotyčnou pani na daňový úrad, aby mi vysvetlila, že prečo to DP nie je platné. Zrazu vysvitlo, že daňové priznanie je platné, v súlade s legislatívou, má všetko čo má mať. Skontrolovala ho očami predomnou a povedala, že je všetko v poriadku, akurát jej to neberie skener. Vraj pri tlači na tlačiarni som mohol dať nakrivo papier a už jej to neberie. Takže problém nebol v tom, že som mal nesprávne daň. priznanie, ale "že jej to neberie skener". Vraj to musí prepísať ručne do systému a to je prácnejšie. :) :) :) :)
Čo si o tom myslíte?

a my kde sa máme stažovať, že musíme vypisovať veľakrát zbytočné prehľady a papiere? :rolleyes: A tiež nám to úradníci neuľahčujú