Gizza
09.03.14,13:35
Zdravím mám problém ako si nastaviť tento router lebo som s toho jeleň mám ho asi 1 mesiac skúšal som to na mojom PC ešte pred mesiacom ale nešlo to.
Pomyslel som si že mám starší PC tak to nepôjde tak som zavolal kamoša a on zobral NB ale ani jemu to nešlo nastaviť.
Tak som si povedal že počkám na NB kt.som dostal a že tam to pôjde no nič nejde.
Proste ked dám IP adressu toho routra tak mi to nenačitá.
Možno že je to ľahké ale ja to neviem nastaviť tak dakujem za každú radu :)
Pozeral som aj na YT ale tam to načitá normálne a ide to ale mne nič tak neviem ja by som bol najradšej ak by to malo CD a cez to pohodlne a ľahko nainštalovať ... mám internet od mágia ak to treba :)
misoft
09.03.14,15:44
V prehliadači 192.168.0.1 prípadne kombinácie posledných dvoch číslic:
xxx.xxx.1.1; xxx.xxx.1.0
Teraz som pozeral - je to ASUS router - teda 192.168.1.1 - v prehliadači (IE, FF, Opera, Chrome) zadať v adresnom riadku http://192.168.1.1
Prepojenie medzi PC a routerom káblom. Nastaviť sieťovú kartu v PC na Automatické (Získavanie IP adresy, DNS adresy servera).
taiko
09.03.14,16:16
1. a si pripojeny k tomu router-u?
2. ako si k nemu pripojeny? Kablom, ci cez wifi?
3. Aku IP adresu zadavas, ked sa chces dostat na router?
4. Co to je "YT" ?

Mohol by si sem prilepit, co ti vypise ked vo Windows command line zadas ipconfig /all ?
windows command line spustis, ked do "Spustit" zadas "cmd" a stlacis "enter"
misoft
09.03.14,16:44
YT = YouTube.....;)
A som mu napísal - čo a ako - dúfam, že on vie čítať....
Gizza
09.03.14,19:01
Hej diky pomohlo :)
Gizza
09.03.14,19:02
Hej YT youtube :)
hej pohode ide všetko dakujem :)
misoft
09.03.14,20:20
Tak opatrne so surfovaním - na internete sa nájdu aj vírusy, aj kone..... samá háveď.....:D
taiko
10.03.14,06:37
tak z toho som jelen ja. :D Problem teda bol, ze si nevedel IP routra? Ci co si vlastne nevedel "nastavit" ?
misoft
10.03.14,09:57
Môže byť vo viacerých veciach - napr. 192,168,1,1 - tak toto nenačíta; zadá iné čísla IP adresy na konci - nenačíta; sieťová karta ma napevno nastavenú IP - router sa nenačíta - on totiž posiela IP adresy podľa nastavenia a DHCP - stačí, aby IP v PC bolo napr. 192.162.0.0 napevno a žiadne spojenie. Preto som jej poradil, aby sieťovú kartu nastavila na automatické získavanie IP adresy - vtedy zoberie to, čo ponúkne router.....