pioter007
09.03.14,17:51
Mali ste niekto otraveneho psa alebo ine domace zviera? Ake su priznaky a da sa to zviera zachranit este ak bolo otravene? Mam podozrenie na otravu mojho psa, zatial zerie a vyzera v poho len sa nemoze nejak vyprazdnit 2dni a dnes mal v stolici krv, bojim sa ci ho niekto neotravil a neviem ci vlastne zverolekar pomoze, ak by som ho k nemu zajtra zobral, v pripade ak by sa to zhorsilo
alaya1
09.03.14,17:11
Nevies, ci mu veterinar pomoze a radu pytas tu od laikov. Urcite treba hned, nie zajtra ist k lekarovi, pracuju aj cez vikend na telefonicke zavolanie. Pes niekedy ma krv v stolici aj zo zapalovyxch procesov v zaludku a crevach, napr. zo stravy, choroby, pripadne moze byt zapeceny- jedol kosti a pod,. Urcite urychlene k veterinarovi.
lujza.j
09.03.14,17:16
nepochopiteľné, že načo čaká....
arizona
09.03.14,17:18
A ako si dosiel na to, ze je otraveny, ked pises, ze je v pohode, jest mu chuti...?

Krv v stolici moze byt u zvierata bud kvoli nejakej chorobe /vtedy pomoze iba veterinar/, alebo casto aj zo suchej stravy. Nepises, cim ho krmis. Ak granulami,tak ich na par dni vynechaj a davaj napr.konzervy,alebo nejaku tekutu, ci kasovitu stravu.

Na prehnanie mozes psikovi dat vypit teple mlieko,ak ho neprezenie,aspon zriedi stolicu.Skus mu aj premasirovat brusko,to tiez pomaha.

Nasi susedia mali otravenu macku,veterinar vraj prve pozeral do usi.Vraj ak je zviera otravene,vnutro ucha ocernie.
pioter007
09.03.14,17:25
Dik, kosti nejedol, len posledne dni zral dost granul tak dufam ze je len zapeceny, uvidím ako bude na tom zajtra a podla toho budem konat, pytam sa preto ze ci niekto nemal skusenost
S otravou a ci sa to da vyliečiť nejako, lebo som pocul ze zachrana byva pri otrave psa len miziva cca 1%
alaya1
09.03.14,17:31
Ak mas podozrenie, ze je otraveny, treba ist k veterinarovi okamzite. Sladke mlieko by som psovi nedavala, ma uplne ine travenie, ako clovek. Ak ma moj pes nejaky traviaci problem, dam mu biely jogurt, ten nikdy nesklamal.
pioter007
09.03.14,17:40
Aha, dakujem za radu, nedostaval cisto granule ale ano, poslednu dobu mal granule, Brusko som masiroval, do ucha som pozeral ale nevidel som nic cierne, ani tmave,. Otravy sa bojim pteto ze som uz psa otraveneho mal raz, no vtedy sme na to prisli neskoro, preto ani veterinar nepomohol ale tvrdil ze tieto pripady otravy su vyliecene len vekmi malo. Vtedy bol ale pes malatny nic nechcel nic a nakoniec vykrvacal, no to bolo uz vo vyssom stadiu, niektore jedy posobia neskor. .
Terezia13
09.03.14,17:48
najčastejšia otrava psov a mačiek je otravou na potkany
vtedy zvieratko vykrváca na tom sú založené otravy na hlodavce
treba pozrieť, či očné viečka sú ružové alebo biele, ak sú biele, zvieratko krváca , môže sa to zistiť aj ružovou farbou ďasien najprv treba pozrieť toto






treba pozrieť
pioter007
09.03.14,18:35
ĎAKUJEM za radu,očné viečka má ružové, v uchu som nič nezvyčajné nevidel, má ich normálne, nič čierne a ďasná sa mi zdajú tiež "normálne" , neviem teda, len dúfam že bude v poriadku, ak bude zajtra na tom horšie, či už bude malatnejší alebo nebude chcieť príjmať potravu tak už bude zle a urýchlene navštívim lekára, v prípade ak by som našiel v koterci krv tak to je už uplne zle a nepomôže ani veterinár (ako naposledy), ale dúfam že to nenastane a len zbytočne panikárim. ďakujem Vám všetkým za rady a názory
arizona
09.03.14,18:44
Aky stary je psik? Ak je starsi,moze uz mat problemy s travenim, treba davat redsiu stravu,nie iba suche granule. Aj otravene zvieratko sa da casto zachranit,ale treba prist co najskor k veterinarovi. Cim neskor prides, tym je mensia sanca.
pioter007
13.03.14,19:34
tak nakoniec to nebola asi otrava ale pravdepodobne len niečo s trávením, ešte žije a je stále fit, pri otrave by už bolo asi po ňom, ďakujem všetkým za rady a info ;)
pioter007
13.03.14,19:46
ospravedlňujem sa že som neodpovedal skôr ale tieto komentáre boli nejako "zabalené" takže som ich vôbec nevidel, až teraz som si všimol.
alaya1 - mal som podozrenie z otravy ale nakoniec sa nepotvrdilo, keďže už je to skoro týždeň a pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) je stále čulí a hravý a aj jesť mu chutí :)
arizona - psík (http://www.porada.sk/psik#__AUTOKW) nemá ani rok takže vekom to nebude a suché granule nemá stále, skôr sa s nimi len prikrmuje, možno mu len nezapasovali alebo čo. a teraz uvažujem že bola aj teraz nedávno zmena začky po dlhšom čase, takže možno nejaka reakcia na zmenu to mohla byť, inak včera mu naši zasa dali tie granule a ich všetky vyvrátil takže mu asi nepasujú, preto sme mu ich už vysadili
korela
13.03.14,22:31
Ty si nešiel k veterinárovi. Aj keď je mladý, nemohli to byť análne vačky?
pioter007
15.03.14,16:04
neviem vôbec ale predpokladám skôr niečo s trávením i keď ani tie analne vačky som z počiatku nevylučoval, ale teraz sa už vyprazdnuje normalne tak neviem. A k veterinárov som nešiel keď si to doslova nevyžadovala situacia, pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) bol čulí, jesť mu chutilo a vyprazdňovanie sa síce postupne ale isto zlepšovalo
korela
15.03.14,17:39
Pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) sa vie vylízať z veľa vecí, však uvidíš časom, bodaj by sa nič nevyvinulo.